Повернутися до звичайного режиму

Інтернет-центр в бібліотеці



2021 рік

Центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського створила на youtube-каналі свою сторінку "Студія БібліоЗвягель". Запрошуємо переглянути відеороліки, створені працівниками бібліотеки.

/Files/images/наш канал.png



2020 рік


Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності

Будь-яке явище рано чи пізно обростає певними культурними нашаруваннями і нормами. Спілкування в Інтернеті давно вже стало повсюдним явищем, а значить, обзавелося певними правилами комунікації.Такий неписаний звід рекомендацій поведінки у віртуальному світі називають мережевий етикет, Інтернет етикет або нетикет.

Центральна міська бібліотека долучилася до відзначання Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності, що проходить з 24 по 30 жовтня 2020 року та підготувала відеопоради «Етикет в Інтернеті».

Етикет в Інтернеті


День безпечного Інтернету - 2020

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день відзначається з метою зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів і спаму. Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до заходів із безпеки в Інтернеті. Проводились бесіди, консультації з правил безпеки в соціальних мережах, при користуванні різноманітними сайтами. Розповсюджувались флаєри про День безпечного Інтернету. Оформлено викладку літератури.

/Files/images/Безпека Інтернету 2020.jpg /Files/images/бесіда про Інтернет.jpg /Files/images/Безпечний Інтернет 2020 (2).jpg /Files/images/бесіда про безпеку.jpg /Files/images/виставка безпечний Інтернет.jpg

Захисти свою персональну інформацію




2019 рік

Комп’ютерні тренінги для користувачів "третього віку"

Листопад - грудень. Тривають заняття з комп'ютерної грамотності для користувачів пенсійного віку.

З досвіду роботи працівники бібліотеки знають, що найбільш поширеною технологію для читачів "третього віку" є мобільний телефон, який здебільшого використовують суто для дзвінків. Але в наш час вже неможливо без Інтернет-технологій. Тому бібліотекарі пропонують безкоштовні тренінги для всіх, хто хоче оволодіти комп'ютером.

/Files/images/тренінги для пенсіонерів.jpg /Files/images/компьютерна азбука.JPG


Безпечний Інтернет сьогодні

Кожен рік у першій вівторок лютого у більш ніж сто сорока країнах світу відзначається День безпечного Інтернету. В цьому році цей День проходив під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

12 лютого на відео урок «Безпечний Інтернет сьогодні» були запрошені учні 7 класу ЗОШ № 5. Було наголошено, що наразі знання правил безпечного користування всесвітньою мережею край необхідні, як і основні «ази» безпеки життєдіяльності або правила дорожнього руху.

З відеопрезентації учні дізналися про деякі небезпеки користування Інтернетом. Наприклад, про хворобливу залежність від Інтернету, кібербулінг, розповсюдження віртуального шахрайства тощо.

Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

/Files/images/презентація про Інтернет.JPG /Files/images/учні 5 школи.JPG



Безкоштовні тренінги для пенсіонерів

В лютому - березні в Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського проводились безкоштовні тренінги. Метою навчання було ознайомлення користувачів з основними комп'ютерними програмами, користування мережею Інтернет, здобуття навичок електронної комунікації через e-mail та соціальні мережі.

/Files/images/101_3633.JPG


Правила користування Інтернет-центром центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського

Ці правила розроблено відповідно до Законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (1995 р.) із змінами, «Про інформацію» (1992 р.) із змінами та доповненнями, «Про телекомунікації» (2004 р.) із змінами та доповненнями, «Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015рр.» (2007 р.) із змінами та доповненнями, «Про авторське право і суміжні права» (1993р.) із змінами та доповненнями, «Про захист персональних даних» (2010 р.) із змінами, «Маніфесту ІФЛА про Інтернет», прийнятого Сесією Ради Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА) 23 серпня 2002 р. та «Правил користування центральною міською бібліотекою ім. Юрія Ковальського».

1. Загальні положення

1.1. Інтернет-центр є структурним підрозділом відділу обслуговування, який створений з метою забезпечення вільного доступу користувачів бібліотеки до мережі Інтернет.

1,2. Доступ до ресурсів Інтернет надається користувачам незалежно від їх віку, статі, національності, релігійної та політичної приналежності тощо.

1.3. Доступ до ресурсів Інтернет надається відвідувачам за умови:

- їх реєстрації як користувачів бібліотеки;

- ознайомлення з «Правилами користування Інтернет - центром центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського» та отримання згоди користувачів на їх дотримання;

- попереднього запису на годинний сеанс роботи у мережі Інтернет або при наявності вільного робочого місця;

- володіння основними навичками роботи на персональному комп’ютері (ПК) та самостійної роботи в мережі Інтернет.

1.3. Обслуговування в Інтернет-центрі бібліотеки здійснюється відповідно з режимом роботи: вівторок – субота з 10.00 до 18.00, перерва на обід з 13.00 до 14.00. У святкові, передсвяткові дні, під час проведення навчальних курсів та тренінгів, масових заходів режим роботи Інтернет-центру може змінюватись. Про зміни в режимі роботи користувачі повідомляються заздалегідь.

1.4. Перед початком роботи на ПК Інтернет-центру користувач повинен зареєструвати свій візит в облікових формах, прийнятих у бібліотеці та зайняти робоче місце, визначене йому за попереднім записом. При наявності вільних робочих місць – зайняти місце, виділене йому бібліотекарем-консультантом.

Примітка: У випадку переривання роботи Інтернет-центру з будь-якої причини, що виникла не з вини користувача, йому призначається додатковий час роботи у мережі Інтернет.

2. Права користувачів

Користувачі мають право на:

2.1. Попередній запис на сеанс роботи в Інтернет-центрі у зручний день та час особисто або по телефону: 5 - 30 - 78 – Інтернет-центр, читальна зала.

Примітка: За неявки користувача у визначений час через 10 хвилин його замовлення на сеанс роботи в Інтернет-центрі скасовується.

2.2. Використання для роботи в Інтернет програмного забезпечення, інстальованого бібліотекою.

2.3. Використання власної електронної пошти для роботи в програмах, що встановлені бібліотекою.

2.4. Отримання індивідуальної консультації з питань роботи у мережі Інтернет від бібліотекаря-консультанта та допомоги при пошуку інформації.

Примітка: Бібліотекарі-консультанти не зобов'язані навчати користувача роботі на ПК (робота з мишкою, запуск програми тощо) за його сьогохвилинною потребою та здійснювати пошук інформації замість користувача. Для отримання необхідних знань та навичок пропонуються навчальні курси та тренінги з пошуку інформації в мережі Інтернет.

2.5. Копіювання інформації на власний електронний носій (флеш-накопичувач або диск).

Примітка: Копіювання інформації на електронний носій користувача можливе з дозволу бібліотекаря - консультанта, який попередньо здійснює перевірку флеш-накопичувача, диску на наявність вірусних файлів або здійснює форматування.

2.6. Навчання на курсах та тренінгах по роботі в мережі Інтернет. Участь у презентаціях, групових консультаціях.

2.7. Користування вебліографічними посібниками та іншими інформаційними матеріалами, підготовленими Інтернет-центром та іншими відділами бібліотеки.

2.8. Користування в Інтернет-центрі бібліотеки власними зошитами, книгами, електронними носіями інформації, ноутбуками.

2.9. Надання пропозицій щодо покращання роботи Інтернет-центру бібліотеки.

2.10. Надання Інтернет-центру спонсорської допомоги.

3. Обов'язки користувачів

3.1. Користувачі повинні знати «Правила користування Інтернет-центром центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського» та дотримуватися їх.

3.2. Замовляти щоденну годину роботи в Інтернет-центрі попередньо по телефону (див. п.2.1.). При наявності вільних місць – займати місце для роботи, визначене бібліотекарем-консультантом.

3.3. Дотримуватись особистої гігієни при роботі в Інтернет-центрі. Особи з явними проблемами недотримання особистої гігієни, що призводить до дискомфорту перебування в Інтернет-центрі інших користувачів, не обслуговуються.

3.4. Не включати звукові сигнали на власних електронних пристроях: ноутбуках, мобільних телефонах. Розмовляти по мобільному телефону у приміщенні бібліотеки не дозволяється.

3.5. Для копіювання інформації попередньо отримувати дозвіл у бібліотекаря-консультанта.

3.6. Користувачі повинні:

- поважати право інших користувачів бібліотеки на обслуговування, дотримуватися етики та моральних норм поведінки;

- дбайливо ставитись до комп'ютерного обладнання, меблів та іншого бібліотечного майна. Користувач, який завдав бібліотеці матеріальної шкоди, відшкодовує вартість зіпсованого майна у розмірі, необхідному для його відновлення або заміни;

- дотримуватись розпорядку роботи Інтернет-центру. Здійснювати запис інформації на носій за 15 хвилин до закінчення роботи Інтернет-центру;

- повідомляти про будь-який збій у роботі комп’ютерної техніки та Інтернет-зв’язку бібліотекаря-консультанта.

3.7. Користувачам не дозволяється:

- використовувати комп'ютерне обладнання Інтарнет-центру за не прямим призначенням;

- переміщувати системні блоки та монітори комп'ютерів, перекручувати мережні шнури;

- встановлювати будь-яке програмне забезпечення (в т.ч. запускати його з електронних носіїв (дискет, CD та DVD дисків, флеш-носіїв, переносних жорстких дисків і т. ін.), вносити зміни у комп'ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, змінювати налаштування робочого столу, самостійно вмикати, вимикати або перезавантажувати комп'ютер;

- псувати чи модифікувати налаштоване комп'ютерне обладнання або програмне забезпечення;

- підключати інше периферійне обладнання до комп'ютерів та чинити дії, що можуть завдати шкоди бібліотечній техніці;

- перевищувати час роботи в мережі Інтернет, обумовлений правилами;

- використовувати електронну пошту та інші контактні дані бібліотеки у власних інтересах;

- використовувати комп’ютерну техніку бібліотеки та доступ до мережі Інтернет для здійснення:

• комерційної діяльності (купівлі-продажу, розміщення реклами та активізації рекламних банерів);

• політичної та релігійної пропаганди;

• несанкціонованого доступу до платних ресурсів Інтернет та незаконної діяльності, що заборонена чинним законодавством України (перегляду та скачування порнографічної продукції; перегляду та розповсюдження матеріалів, що пропагують насильство, расову або релігійну нетерпимість тощо);

• розповсюдження комп'ютерних вірусів;

• несанкціонованого проникнення в інші комп'ютерні мережі;

• порушувати закони копірайту (копіювати та розповсюджувати інформацію, захищену законодавством України про авторське право і суміжні права, а також міжнародним законодавством про авторське право в Інтернеті);

Примітка: відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України про авторське право і суміжні права несе користувач;

• користуватись ресурсами, що перенавантажують Інтернет-канал (переглядати відеофільми on-line тривалістю понад 15 хвилин, користуватися Інтернет-іграми чи відвідувати ігрові сайти, скачувати будь-яке програмне забезпечення або файли та ін.);

Примітка: у разі значного перенавантаження каналу сеанс користувача, що був причиною перенавантаження, буде припинено;

• заходити до Інтернет-центру в нетверезому стані та неохайному вигляді;

• вживати в Інтернет-центрі їжу чи напої, курити, смітити, знімати взуття;

• вести відео чи аудіозапис без дозволу адміністрації бібліотеки;

• копіювати аудіо або відеофайли без дозволу бібліотекаря-консультанта.

4. Права та обов'язки бібліотекарів-консультантів

4.1. Бібліотекар-консультант зобов'язаний попередити користувача за 15 хвилин до закінчення роботи бібліотеки про необхідність зберегти інформацію та звільнити робоче місце. При відсутності реагування користувача на зауваження бібліотекаря-консультанта, останній має право вимкнути ПК.

4.2. Бібліотекар-консультант Інтернет-центру зобов'язаний перевіряти електронні носії користувача на віруси та наявність іншого програмного забезпечення, що може пошкодити ПК.

4.3. Бібліотекар-консультант не зобов'язаний заповнювати анкети, візи та інші документи для користувачів, набирати тексти, здійснювати пошук в Інтернет замість користувача, а також редагувати інформацію, знайдену та скопійовану користувачем.

4.4. Бібліотекарям-консультантам ЗАБОРОНЕНО самостійно вносити зміни в програмне забезпечення та апаратну частину ПК.

4.5. В окремих випадках співробітники бібліотеки мають право інспектувати звернення користувачів до Інтернет-ресурсів.

4.6. Бібліотекарі-консультанти несуть відповідальність за збереження інформації про персональні дані користувачів Інтернет-центру відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

5. Інтернет – центр не несе відповідальність за:

5.1. Зміст, новизну або точність інформації, розміщеної в мережі Інтернет.

5.2. Особисту переписку і незакриття власних сторінок користувачів у соціальних мережах (Вконтакті, Однокласники, Facebook та ін.).

5.3. Несанкціонований доступ користувачів до платних ресурсів Інтернет.

5.4. Будь-які збої технічного характеру, що не залежать від працівників Інтернет – центру.

5.5. Звернення користувачів до ресурсів Інтернет з метою здійснення діяльності, забороненої чинним законодавством України (див. п. 3.6.).

6. Прикінцеві положення

6.1. Бібліотека не приймає жодних претензій щодо негативного впливу ПК та іншого комп'ютерного обладнання на стан здоров'я користувачів.

6.2. Доступ до ресурсів Інтернет бібліотеки є привілеєм читача, а не його правом.

6.3. Порушення будь-якого пункту «Правил користування Інтернет-центром центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського», зафіксоване працівниками бібліотеки, є достатньою підставою для припинення сеансу роботи користувача або позбавлення його права доступу до мережі Інтернет.

Правила користування Інтернет-центром центральної

міської бібліотеки ім.. Юрія Ковальського затверджені

наказом директора МЦБС № від 2015 р.

/Files/images/Screenshot_1.png

/Files/images/Screenshot_2.png

Кiлькiсть переглядiв: 1708

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.