Діяльність бібліотеки

Діяльність бібліотеки обумовлена тим, що вона є соціальним інститутом, який разом з іншими виконує в суспільстві певні функції. Бібліотеки стають ініціаторами розробки і реалізації програм соціальної спрямованості, об’єднуючи зусилля представників влади, громадських організацій та населення.

Основні завдання і напрямки нашої бібліотеки це: інформаційне забезпечення користувачів бібліотеки, надання довідково-інформаційних послуг, впровадження сучасних інформаційних технологій, соціокультурна діяльність, проведення заходів з організації дозвілля користувачів бібліотеки, створення для них літературних об’єднань та клубів за інтересами; освітня діяльність, сприяння організації навчально-виховного процесу в учбових закладах міста; розвиток та збереження культурних традицій регіону, збір інформації про видатних людей, організація тематичних вечорів, круглих столів, годин вшанування видатних особистостей та діячів краю; рекламування діяльності, ресурсів і послуг бібліотеки, творчий зв'язок із засобами масової інформації; співпраця з громадськими організаціями та діловими партнерами.


Українські бібліотеки відмовляються від радянського класифікатора ББК

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу, 22 березня, вирішив перевести українські бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК).

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію як міжнародну систему.

Фахівці бібліотек очікували цей документ давно, це крок вперед, що наближає українські бібліотеки до світового рівня. УДК – це універсальна десяткова класифікація, яка прийнята і використовується в усьому світі. Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках, видавництвах, інформаційних центрах тощо. Міжнародним еталоном УДК є англомовна база даних Master Reference File (MRF), яка налічує близько 70 000 класифікаційних рубрик.

Оновлення УДК здійснюється щорічно, і це дає змогу підтримувати систему в актуальному стані та відображати всі зміни, події та явища, які відбуваються у світі. Близько 130 держав світу використовують УДК (30 з них застосовують її як основну класифікаційну систему). Таблиці перекладено більше ніж на 50 мов (стандартний чи скорочений варіанти). Переклад таблиць УДК українською мовою здійснювала Книжкова палата України. І тепер ці таблиці є не тільки україномовними, а й українізованими.

Українська бібліотечна асоціація у партнерстві із Міністерством культури України та Книжковою палатою України розробила спеціальну навчальну програму з впровадження УДК у практику роботи бібліотек. І за цією програмою у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів при Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв з 20 по 24 березня проходили лекційно-практичні курси підвищення кваліфікації працівників бібліотек з питань переходу на УДК. Навчальна програма включала питання історії впровадження УДК, ознайомлення з нормативно – правовими документами, методику індексування тощо.

Фахівці бібліотек обговорювали актуальність імплементації такої навчальної програми, можливості організації тренінгових центрів з питань переходу на УДК в різних регіонах та обговорили ряд практичних пропозицій.

/Files/images/20170322-1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1051

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.