Бібліографічна робота /Files/images/0010-011-.png
2020 рік«Споконвіку було слово…»

Під такою назвою 26 лютого пройшло нетрадиційне заняття для студентів 1 курсу відділення «Облік і оподаткування» групи О-187 Новоград-Волинського промислово - економічного технікуму (куратор Марченко Наталія Миколаївна). Молодь, що вперше прийшла до міської центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського, мала можливість ознайомитися з її історією, інформаційними можливостями та ресурсами книгозбірні. Студенти дізналися про методику формування каталогів та картотек бібліотеки, про правила опису джерел згідно державних стандартів, що необхідно знати при написанні курсових, дипломних робіт, наукових праць. Бажаючі мали можливість самостійно створити бібліографічний опис різних джерел, і це завдання було виконано відмінно!

Тішимося з того, що навчальні заклади нашого міста активно підтримують нашу ініціативу – розповсюдження бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів та студентів, долучаючись до проведення уроків та практичних занять!

/Files/images/бібурок 2020.JPG /Files/images/бибописание.JPG /Files/images/библиография техникум.JPG /Files/images/техникум урок.JPG


День періодики в редакції газети "Лесин край"

А чи тримали ви колись в руках газету 1947 року випуску, гортаючи пожовклі сторінки та розглядаючи портрети вождів того часу? Мабуть більшість відповість – ні. А чи знаєте ви скільки років виходить в світ найстаріше періодичне видання нашого міста, яке сьогодні відомо нам під назвою «Лесин край»? Ви будете здивовані, але в цьому році йому виповнюється 100 років!

Про це та багато іншого мали можливість поговорити учні 10 класу ЗОШ № 5 (педагог Осипчук Катерина Анатоліївна, бібліотекар Синицька Оксана Анатоліївна) під час зустрічі в редакції газети «Лесин край» в рамках проведення міською центральною бібліотекою ім. Юрія Ковальського Дня періодики «Гортаючи сторінки газет та журналів». Головний редактор видання - Попова Інна Віталіївна дуже цікаво розповіла про шлях газети від ідеї до читача: що надихає на написання статей; які теми є в пріоритеті; як відбувається коректура тексту; де друкується газета і як вона доходить до тих, хто її очікує. А це 3500 примірників щотижнево! Для тих хто не уявляє своє життя без гаджетів, існує електронна версія газети – сайт Новоград - Citi – популярний інтернет - ресурс, який стає все більш популярним не тільки серед містян.

Наша бібліотека продовжує популяризувати місцеві видання (див. День періодики – 2019 wym-1582293326535

адже тільки вони можуть надавати інформацію, яка згодом стане історією нашого міста та громади.

В бібліотеці до уваги наших читачів – щотижневі місцеві газети: «Звягель», «Лесин край», «Час Полісся». Дізнатися про події суспільного, культурного та спортивного життя країни, регіону можна на сторінках газет «Урядовий кур’єр», «Житомирщина», «Спорт - арена», «Эхо». Чарівне жіноцтво може провести своє дозвілля з журналами «Бурда», «Добрые советы», «Единственная», «Отдохни», «Сабрина», «Журнал для жінок», а чоловіки - переглянути «За рулем», «Наука и техника», «Корреспондент». Підготувати ся до нового городнього сезону допоможуть поради в журналі «Дім. Сад. Город», а як бути здоровим - журнал «Предупреждение плюс». Журнали та газети з масою цікавих публікацій допомагають знайти відповіді на багато питань, а досвідчені бібліотекарі - краще зорієнтувати в інформаційних ресурсах бібліотеки!

Бібліотека - відкрита, доступна та безкоштовна установа культури для громади. Володіючи величезною кількістю книг, документів, періодичних видань вона здатна задовольнити право кожного на отримання інформації. Ми цінуємо ваш час і потребу в придбанні нових знань і готові допомогти розібратися у величезному масиві інформації! Чекаємо на вас!

/Files/images/День періодики 2020.JPG /Files/images/Радянський патріот.JPG /Files/images/Лесин край2020.JPG


Бібліотечний урок-крок "Бібліограф на час"

Знання з бібліографії завжди мали важливе значення у науковій діяльності фахівців різних галузей та у навчальному процесі студентів. Починаючи з першої контрольної роботи перед студентом постає потреба укладання списку використаної літератури, а зробити це правильно без відповідних знань неможливо. У добрій нагоді стане й уміння читати бібліографічні описи – це спрощує шлях до пошуку необхідних для роботи матеріалів. А як важливо у навчальній та науковій роботі вміти грамотно цитувати, анотувати, реферувати різні типи видань, складати описи, здійснювати огляди тощо. І в оволодінні всією цією непростою наукою можуть допомогти в бібліотеці.

1 листопада відбувся традиційний урок – крок з бібліотечно - бібліографічної грамотності для студентів 2, 3 курсів відділення «Правознавство» Новоград - Волинського економіко–гуманітарного коледжу, що вивчають предмет «Основи наукових досліджень». Молодь дізналася про правила бібліографічного опису книг та статей з періодичних видань, про те, як грамотно складати списки використаних джерел при написанні наукових робіт, а практичне завдання, виконання якого потребувало уваги, дозволило відчути себе в ролі «науковця - початківця».

Отже, приходьте до бібліотеки і наші фахівці допоможуть вам опанувати цю зовсім непросту, але таку важливу галузь – бібліографію!

/Files/images/бібліографія для студентів.JPG /Files/images/вивчаємо бібліографію.JPG /Files/images/засвоюємо бібліографію.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 77

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.