Бібліографічна робота /Files/images/0010-011-.png





2023 рік

Бібліографія для студентів

І навіть дощова осіння погода не стала на заваді сьогодні намаганням навчитися хитрощам пошуку потрібної інформації на уроці-практикумі «Цікава бібліографія» студентам 1 курсу Новоград-Волинського економіко-гуманітарного фахового коледжу разом з викладачами Оленою Чаїнською та Михайлом Весельським.

Виконуючи доволі складні завдання молодь шукала відповіді в алфавітному каталозі, готувала міні-презентаціі улюблених книг, розповідаючи про них одногрупникам. А ще говорили про зміни в роботі бібліопросторів громади, їх наповнення книгами та періодикою та протестували новий сканер в роботі. Ну і що читати молоді – поради у виборі книг з акцентом на сучасних українських авторів.

Віримо що для молодого покоління наш бібліопростір стане майданчиком для розвитку – особистісного та професійного, а студенти коледжу – постійними відвідувачами. Наші двері завжди відкриті!

/Files/photogallery/бібліографія 2023.jpg /Files/photogallery/гуманітарний коледж 2023.jpg /Files/photogallery/каталоги для студентів.jpg /Files/images/працюємо з каталогами.jpg


2022 рік

Прес-огляд «Світ періодики: знання та інформація».

З кожним роком крокуючи в ногу з часом періодичні видання удосконалюються, розвиваються, стають яскравими та цікавими. Вони інформують про важливі і цікаві, приємні і не дуже події, розповідають про успіхи, розмірковують про високе і не забувають про буденне, повертаються спогадами у минуле і мріють про майбутнє.

Увазі читачам центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського представлена виставка періодичних видань, які передплачує книгозбірня. Об’єктивну інформацію про суспільно-політичні, економічні та культурні події держави несуть сторінки журналу «Країна». Можливість бути «в курсі»всіх місцевих подій читачам бібліотеки надають свіжі номери газет «Звягель»,«Лесин край»,«Час плюс». Господарям присадибних ділянок бібліотека надає можливість скористатися досвідом роботи городників та садівників, почерпнувши матеріали із журналу «Дім, сад, город». Цікаві пропозиції на всі випадки життя містяться на сторінках періодичних видань «Порадник плюс здоров’я», «Журнал для жінок», «Добрі поради» тощо.

Читання журналів і газет розширює кругозір людини, робить його дозвілля цікавим і корисним, виховує читацький смак, формує позитивне світосприйняття.

Бібліотекарі запрошуютьвсіх бажаючих завітати до книгозбірні, ознайомитися з новинками, обрати для себе цікаву періодику!

/Files/images/прес-огляд 2022 (1).JPG /Files/images/прес-огляд 2022 (2).JPG
/Files/images/читаємо періодику.JPG /Files/images/періодика 2022.JPG


2021 рік


Чи можна сучасному студенту обійтися без знань основ бібліографії, хоч ця наука здається такою академічною? Впевнено можна сказати, що ні. Бібліографія – це і вміння орієнтуватися в бібліотечних каталогах та картотеках (в тому числі і електронних!), вміння грамотно описувати використані джерела при складанні рефератів та курсових робіт.

17 вересня для студентів 2 курсу відділення «Правознавство» що вивчають предмет «Основи наукових досліджень» Новоград - Волинського економіко-гуманітарного фахового коледжу проведений вже традиційний бібліографічний тренінг «Інформаційна культура сучасного студента».

Ознайомилася з правилами бібліографічного опису книг та статей з періодичних видань, складанням списків використаних джерел, а практичне завдання, виконання якого потребувало уваги, дозволило відчути себе в ролі «науковця - початківця».

Пам’ятаємо! Інформаційна грамотність – це лакмусовий папірець освіченої, мислячої людини!

/Files/images/урок бібліографії 2021.JPG /Files/images/бібліографія 2021.JPG


«Я ніколи не робив книжки заради грошей, у мене завжди були гроші заради книжок»

Іван Малкович – поет, видавець, директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», також лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. До вашої уваги ювілейна візитівка.

Малковичу 60


Успішний і незалежний Андрій Курков

23 квітня – 60 років від дня народження Андрія Юрійовича Куркова (1961), українського письменника, кінематографіста.

Серед сучасних українських письменників Андрій Курков є одним із тих, чия творчість служить консолідації суспільства, залученню до здобутків літератури якнайширшої читацької аудиторії, але не лишається при цьому феноменом локальної значущості. Навпаки: Андрія Куркова, чиї тексти перекладені 36 мовами, з повним правом можна назвати обличчям української літератури у світі. Автор понад 20 книжок (як романів для дорослих, так і казок для дітей) і сценаріїв для художніх і документальних фільмів, Андрій Курков є членом ПЕН-клубу, лауреатом Європейської літературної премії, нагороджений Орденом Почесного Легіону Франції.

А. Курков - 60 років


Свято нашого дому - День Землі

22 квітня - Всесвітній День Землі.

Пам’ятаймо, що Земля – це неоціненний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш священний обов’язок

Свято нашого дому - День Землі


День періодики "Ми виписуємо для вас!"

В епоху інформаційних технологій за пошуком необхідної інформації ми дуже часто звертаємося до мережі Інтернет, використовуємо електронні носії інформації, забуваючи про існування таких джерел як періодичні видання.

10 лютого всі бібліотеки-філії КЗ «Новоград-Волинська міська бібліотека» долучилися до проведення Дня періодики «Ми виписуємо для вас! Періодика 2021», мета якого - познайомити своїх читачів з періодикою, що передплачують бібліотеки і звернути увагу на різноманітність тематичних видань. Адже 10 найменувань журналів та 8 найменувань газет – це цікава, актуальна, доступна, об’єктивна інформація!

Читання журналів і газет розширює кругозір людини, робить його дозвілля цікавим і корисним, виховує читацький смак, формує позитивне світосприйняття.

Долучайтесь до читання!

/Files/images/періодика бібліотека.JPG /Files/images/День періодики 2021.JPG /Files/images/періодика 2021.JPG


О.В. Ірванцю - 60 років.

Ірванець 60


Гербу міста - 225 років!

/Files/images/герб міста - 225.png

22 січня виповнилося 225 років першому відомому гербу Новограда-Волинського. Історія про те, як і чому Новоград-Волинський став (і не став!) губернським містом, про те як герб Житомира увіковічнив герб Новограда-Волинського і про те, які зміни відбувалися з символом міста аж до сьогодення.



Матеріал про герб див. знизу сторінки во вкладеннях.



2020 рік



/Files/images/Нобелівська премія 2020.png Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


/Files/images/Володимир Лис.png Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


/Files/images/Інклюзивна освіта.png Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


Бібліотечне знайомство "Самостійний пошук в інформаційних ресурсах бібліотеки"

25 вересня вперше за багато місяців карантинних обмежень Новоград-Волинська центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського радо зустрічала в своїх стінах першокурсників Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу. Працівники книгозбірні ознайомили молодь зі структурою бібліотеки, розповіли про послуги які надаються, про інформаційні можливості довідково-бібліографічного апарату бібліотек. Ну а невеликий практикум по пошуку потрібної інформації в алфавітному каталозі довів, що це і не так вже і складно!

Маємо надію, що інформаційні можливості нашої бібліотеки допоможуть молодими людьми в навчанні та подальшому житті.

/Files/images/бібліографія 2020.jpg /Files/images/коледж каталог.jpg /Files/images/коледж бібліографія.jpg


22 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

Центральна мська бібліотека підготувала відеоперегляд літератури "І пам'ять про війну нам книга оживляє...", де представлені книги, які не тільки познайомлять вас з історичними фактами, а й розкажуть про подвиги наших дідів та прадідів, про кохання, дружбу, надію, самопожертву та самовіддане бажання допомогти іншим.

/Files/images/вшанування жерв війни.jpg Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


/Files/photogallery/день героїв бібліографія.jpeg Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


/Files/images/відеопрезентація.png Увага! Нові надходження літератури за І квартал 2020 року.












Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.



«Споконвіку було слово…»

Під такою назвою 26 лютого пройшло нетрадиційне заняття для студентів 1 курсу відділення «Облік і оподаткування» групи О-187 Новоград-Волинського промислово - економічного технікуму (куратор Марченко Наталія Миколаївна). Молодь, що вперше прийшла до міської центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського, мала можливість ознайомитися з її історією, інформаційними можливостями та ресурсами книгозбірні. Студенти дізналися про методику формування каталогів та картотек бібліотеки, про правила опису джерел згідно державних стандартів, що необхідно знати при написанні курсових, дипломних робіт, наукових праць. Бажаючі мали можливість самостійно створити бібліографічний опис різних джерел, і це завдання було виконано відмінно!

Тішимося з того, що навчальні заклади нашого міста активно підтримують нашу ініціативу – розповсюдження бібліотечно-бібліографічних знань серед учнів та студентів, долучаючись до проведення уроків та практичних занять!

/Files/images/бібурок 2020.JPG /Files/images/бибописание.JPG /Files/images/библиография техникум.JPG /Files/images/техникум урок.JPG


День періодики в редакції газети "Лесин край"

А чи тримали ви колись в руках газету 1947 року випуску, гортаючи пожовклі сторінки та розглядаючи портрети вождів того часу? Мабуть більшість відповість – ні. А чи знаєте ви скільки років виходить в світ найстаріше періодичне видання нашого міста, яке сьогодні відомо нам під назвою «Лесин край»? Ви будете здивовані, але в цьому році йому виповнюється 100 років!

Про це та багато іншого мали можливість поговорити учні 10 класу ЗОШ № 5 (педагог Осипчук Катерина Анатоліївна, бібліотекар Синицька Оксана Анатоліївна) під час зустрічі в редакції газети «Лесин край» в рамках проведення міською центральною бібліотекою ім. Юрія Ковальського Дня періодики «Гортаючи сторінки газет та журналів». Головний редактор видання - Попова Інна Віталіївна дуже цікаво розповіла про шлях газети від ідеї до читача: що надихає на написання статей; які теми є в пріоритеті; як відбувається коректура тексту; де друкується газета і як вона доходить до тих, хто її очікує. А це 3500 примірників щотижнево! Для тих хто не уявляє своє життя без гаджетів, існує електронна версія газети – сайт Новоград - Citi – популярний інтернет - ресурс, який стає все більш популярним не тільки серед містян.

Наша бібліотека продовжує популяризувати місцеві видання (див. День періодики – 2019 wym-1582293326535

адже тільки вони можуть надавати інформацію, яка згодом стане історією нашого міста та громади.

В бібліотеці до уваги наших читачів – щотижневі місцеві газети: «Звягель», «Лесин край», «Час Полісся». Дізнатися про події суспільного, культурного та спортивного життя країни, регіону можна на сторінках газет «Урядовий кур’єр», «Житомирщина», «Спорт - арена», «Эхо». Чарівне жіноцтво може провести своє дозвілля з журналами «Бурда», «Добрые советы», «Единственная», «Отдохни», «Сабрина», «Журнал для жінок», а чоловіки - переглянути «За рулем», «Наука и техника», «Корреспондент». Підготувати ся до нового городнього сезону допоможуть поради в журналі «Дім. Сад. Город», а як бути здоровим - журнал «Предупреждение плюс». Журнали та газети з масою цікавих публікацій допомагають знайти відповіді на багато питань, а досвідчені бібліотекарі - краще зорієнтувати в інформаційних ресурсах бібліотеки!

Бібліотека - відкрита, доступна та безкоштовна установа культури для громади. Володіючи величезною кількістю книг, документів, періодичних видань вона здатна задовольнити право кожного на отримання інформації. Ми цінуємо ваш час і потребу в придбанні нових знань і готові допомогти розібратися у величезному масиві інформації! Чекаємо на вас!

/Files/images/День періодики 2020.JPG /Files/images/Радянський патріот.JPG /Files/images/Лесин край2020.JPG


Бібліотечний урок-крок "Бібліограф на час"

Знання з бібліографії завжди мали важливе значення у науковій діяльності фахівців різних галузей та у навчальному процесі студентів. Починаючи з першої контрольної роботи перед студентом постає потреба укладання списку використаної літератури, а зробити це правильно без відповідних знань неможливо. У добрій нагоді стане й уміння читати бібліографічні описи – це спрощує шлях до пошуку необхідних для роботи матеріалів. А як важливо у навчальній та науковій роботі вміти грамотно цитувати, анотувати, реферувати різні типи видань, складати описи, здійснювати огляди тощо. І в оволодінні всією цією непростою наукою можуть допомогти в бібліотеці.

1 листопада відбувся традиційний урок – крок з бібліотечно - бібліографічної грамотності для студентів 2, 3 курсів відділення «Правознавство» Новоград - Волинського економіко–гуманітарного коледжу, що вивчають предмет «Основи наукових досліджень». Молодь дізналася про правила бібліографічного опису книг та статей з періодичних видань, про те, як грамотно складати списки використаних джерел при написанні наукових робіт, а практичне завдання, виконання якого потребувало уваги, дозволило відчути себе в ролі «науковця - початківця».

Отже, приходьте до бібліотеки і наші фахівці допоможуть вам опанувати цю зовсім непросту, але таку важливу галузь – бібліографію!

/Files/images/бібліографія для студентів.JPG /Files/images/вивчаємо бібліографію.JPG /Files/images/засвоюємо бібліографію.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1511

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.