/Files/images/краєзнавча робота.png

/Files/images/400614111.jpg
Краєзнавство – це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми і прийдешніми. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки. Наша бібліотека своїми заходами прищеплює інтерес до історії, намагається зацікавити літературою, викликати любов до мистецтва, підвищувати культурний рівень.

Щороку в лютневі дні ми вшановуємо нашу видатну землячку Лесю Українку. В кінці липня в м. Новограді-Волинському проходить повномасштабне літературно-мистецьке свято «Лесині джерела», присвячене пам’яті Лесі Українки. Тому бібліотеки міста в ці дні проводять краєзнавчі бесіди, огляди літератури про рідний край, презентують тематичні книжкові виставки.

У 2017 році святкувалось 760 річчя міста Новограда-Волинського. До цієї дати було підготовлено віртуальну виставку «Повітря тут пронизане історією», виставку-інсталяцію «Мій рідний край, де серця тиха пристань» та ін. заходи.

В читальному залі ЦМБ функціонує постійно діюча виставка краєзнавчої літератури. Більше 40 тек у краєзнавчому фонді бібліотеки постійно поповнюються новими матеріалами про різноманітні сторони життя нашого краю, його історичні корені, культурні надбання.Рішення Житомирської обласної ради «Про оголошення 2018 року у Житомирській області роком Миколи Сціборського» з метою вшанування пам’яті теоретика українського націоналізму, одного з фундаторів ОУН.

/Files/images/Сціборський.jpeg /Files/images/1789636.jpg/Files/images/книги Сціборського.jpg

Сціборський Микола Орестович (псевдонім – Рокош, Житомирський, Органський, Луцький, Юрій) – теоретик українського націоналізму, учасник визвольних змагань 1920-х рр. і 1940-х рр., підполковник (1924).

За даними Енциклопедії історії України (т. 9, стор. 926) дати життя М.О. Сціборського – 18.03. 1897 – 30.08. 1942.

М.О. Сціборський народився в місті Житомир. У 1915 р. закінчив 6 класів 1-ої Житомирської гімназії. Під час Першої світової війни призваний до російської армії. 1916 року закінчив школу прапорщиків. Нагороджений орденами св. Анни 4-го і 3-го ст. та св. Станіслава 3-го ст., а також Георгіївським хрестом 4-го ст. Службу в російській армії закінчив у чині поручика. Брав участь в осінній компанії Армії Української Народної Республіки 1919 р. Проживав в еміграції у Чехословаччині та Франції. У 1924 р. закінчив річні курси Академії Генштабу Армії УНР та був зарахований до Генштабу.

Голова 1-го Конгресу українських націоналістів (1929). Автор низки праць із теорії і практики державотворення та українського націоналізму.

Після розколу ОУН підтримав А. Мельника. На початку радянсько-німецької війни 1941 – 1945 рр. виїхав до Києва у складі Похідної групи ОУН (м).

Загинув разом з О. Сеником на одній із житомирських вулиць за нез’ясованих обставин./Files/images/Борис Лисін.jpg 4 серпня 2018 р. виповнюється 135 років від дня народження Бориса Савелійовича Лисіна (1883 - 1970), українського радянського хіміка-технолога, доктора технічних наук, професора (з 1921 року), академіка АН УРСР (з 22 лютого 1939 року). Уродженця м. Новоград - Волинський.

/Files/images/Б. Лисін.png


Краєзнавство в сучасній бібліотеці як важливий елемент патріотичного виховання користувачів

28 вересня в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбулось чергове засідання лабораторії професійної творчості на тему «Краєзнавство в сучасній бібліотеці як важливий елемент патріотичного виховання користувачів».

Краєзнавча діяльність є однією з найважливіших складових в роботі бібліотек Новоград-Волинської міської централізованої бібліотечної системи. Вона направлена на сприяння соціальному та культурному розвитку міста, вихованню патріотизму, національної свідомості, поваги до історії, традицій рідного краю, поширенню краєзнавчих знань.

Провідний методист центральної міської бібліотеки Валентина Соломончук представила до уваги присутніх відео презентацію «Бібліотечне краєзнавство у культурному просторі міста Новограда-Волинського», яку підготували до 760-річчя першої літописної згадки про місто Звягель – Новоград-Волинський.

Говорили про формування інформаційних ресурсів краєзнавчої тематики, удосконалення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування користувачів з питань краєзнавства, про застосування нових інформаційних технологій в роботі бібліотек.

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Кобрина розповіла про активні комплексні форми популяризації краєзнавчих документів в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського та зробила огляд віртуальної книжкової виставки «Повітря тут пронизане історією».

/Files/images/творча лаборатория.JPG /Files/images/творча лаборатория 1.JPG


"Наш край - історії скарбниця"

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського брала участь у Міжнародній науковій археологічно-краєзнавчої конференції "Возвягль - Звягель - Новоград-Волинський у часовому зрізі тисячоліть", присвяченої 760-річчю першої літописної згадки про місто Новоград-Волинський 2 - 4 жовтня 2017 р.

/Files/images/наш край.JPG


Краща книга 2016 року

Гран-прі обласного конкурсу "Краща книга 2016 року" отримала книга

Савченко В. З. Заручини з долею: Вірші, поеми, переклади / В. З. Савченко. – Житомир : Рута, 2015. – 304 с.


Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 486

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.