Лесині джерела

/Files/images/original.jpg

«Сторононька рідна ! Коханий мій краю!»

Леся Українка

Зустріч з Новоград – Волинським, рідним куточком Лесі Українки, що вшановує пам’ять своєї великої землячки, стає святом душі для всіх, кого зібрали ці Лесині дні.

1987 рік. Древньому Новограду-Волинському — 730 років. Тисячі людей прийшли 8 серпня на площу біля Палацу культури, щоб взяти участь у відкритті пам'ятника видатній землячці — геніальній Лесі Українці та відзначити ювілей міста святом «Росте і квітне Лесин край». Відбулися: урочистий мітинг, літературні читання за участю поетів і письменників, великий концерт аматорських колективів міста і району. Гостинно запросили до себе виставки народної творчості і ремесел, квітів, продукції, яку виго­товляють підприємства міста.

Відомий український поет І. Драч сказав про свято: «... Воно вийшло з глибини поваги і любові, якими оточене ім'я Лесі Українки у її рідному краї. Звідси черпала вона життєдайну силу і снагу для своєї творчості...».

У 1988 році на літературно-мистецькому вечорі 5 серпня свято літератури і мистецтва, присвячене Лесі Українці, названо «Лесині джерела». Відзначено, що свято виростає до рівня всеукраїнського, багатонаціонального.

З кожним роком свято «Лесині джерела» стає ще більше масштабнішим. У 1994 році за наказом Міністерства культури України воно стає міжнародним. На загальному фоні самобутньої народної творчості вирізняється ціла плеяда відомих поетів, артистів, митців.

/Files/images/Лесині джерела 1 (1).png/Files/images/Лесині джерела 2.png/Files/images/Лесині джерела 1 (2).png

Кiлькiсть переглядiв: 491

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.