Бібліотеки - посередники між владою і громадянами

Діяльність публічних бібліотек з організації доступу користувачів до інформації органів влади є досить актуальною, оскільки в демократичному суспільстві однією з найважливіших засад є відкритість та прозорість діяльності органів влади. Розвиток електронного урядування створює нові комунікації з органами державної влади для кожного громадянина, та, водночас, вимагає вироблення навичок роботи в інформаційному середовищі.

Взаємодія між бібліотеками та органами влади має два напрямки:

• бібліотеки повідомляють офіційну інформацію населенню. І навчають відвідувачів використовувати наявні ресурси;

• бібліотеки надають громадянам можливість прокоментувати ініціативи влади і поспілкуватися з народними обранцями.

/Files/images/101_3628.JPG Пункт доступу громадян до офіційної інформації працює в центральній міській бібліотеці. Працівники бібліотеки допомагають користувачам у формуванні навиків роботи з мережевими ресурсами державних та місцевих органів влади та управління, забезпечують доступ до сайтів органів місцевого самоврядування, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади. Кожен відвідувач бібліотеки може познайомитися зі змістом потрібного Закону чи постанови, одержати інформацію про діяльність державних установ, політичних партій, громадських організацій, отримати консультації з питань життєдіяльності міста, вирішити життєво необхідні питання безпосередньо в бібліотеці.

З метою налагодження роботи пунктів доступу громадян до офіційної інформації в бібліотеках-філіях МЦБС, 28 лютого 2013 року проведено тренінг «Електронне урядування: організація доступу до інформації органів державної влади в Україні у бібліотеці» на базі центральної міської бібліотеки.

В програму тренінгу входили як теоретичні, так і практичнізаняття по джерелах пошуку законодавчих, нормативно-правових документів. Для зручної навігації у мережі Інтернет працівники центральної міської бібліотеки підготували веб-бібліографічні списки, де представлені веб-сайти пошукових систем, урядових структур, міністерств та відомств, а також регіональні сайти органів державної влади та місцевого самоврядування.

Фахівці бібліотек презентували власний досвід, успіхи, напрацювання з даного питання, обговорювали подальші шляхи взаємодії бібліотек з органами влади та громадськими структурами міста.

Кiлькiсть переглядiв: 679

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.