Новини


2021 рік

Бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до флешмобу "Я у блакитному", який ініціював Інклюзивно-ресурсний центр Новоград-Волинської міської ради до Всеукраїнського дня поширення інформації про аутизм.

/Files/images/флешмоб до дня поширення інформації щодо аутизму.png

wym-16173624803142020 рік


Учні польської школи у бібліотеці

У Новограді - Волинському в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбувся І етап Олімпіади "Знання про Польщу і Європейський Союз", організатором якої є Інститут Політичних Наук і Адміністрації Університету Опольського і Польська Школа Суботня ім. Я. Якубовської. В олімпіаді взяло участь 14 осіб, учні польської школи.

/Files/images/олімпіада польська.jpg


Завдання: покращити правову освіту у 2020 році

/Files/images/правова допомога.jpg З метою подальшого покращення роботи центральної міської бібліотеки щодо правової освіти населення, здійснення інформаційно-правової діяльності, спрямованої на підвищення правової обізнаності різних верств населення, книгозбірня продовжила співпрацю з Новоград-Волинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До бібліотеки було передано інформаційні буклети, пам’ятки, плакати з питань роботи центру. Саме завдяки цим виданням, читачі бібліотеки можуть ознайомитися із послугами, які надає центр, і вирішити свої юридичні запити. Погоджено графік роботи дистанційного консультативного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на 2020 рік (остання п'ятниця місяця, з 10.00-12.00 год). Інформування проходить у приміщенні бібліотеки в режимі он-лайн зв'язку. Система з надання безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права.
23 січня проведено журнальний серпантин «Жіночий погляд».

Ринок жіночих видань в Україні пропонує часописи на різний смак і вік.

Якщо узагальнити мету редакційних колективів глянцевих видань, то можна сказати, що вони інформують сучасну жінку про новинки в галузі моди, косметики, парфумерії, надають їй психологічну підтримку та поради щодо гармонізації стосунків із чоловіком, дітьми, оточенням, друкують рекомендації щодо здорового способу життя, раціонального харчування тощо.

Під час проведення журнального серпантину«Жіночий погляд» працівник бібліотеки запропонувала підопічним Териториального центру соціального обслуговування ознайомитись з періодичними виданнями такого плану, які передплачує бібліотека, вибірково ознайомила з цікавими публікаціями та надала інформацію щодо історії розвитку журналу.

Робота пересувних пунктів книговидачі, стала не лише місцем обміну літератури, а своєрідним дискусійним клубом, де користувачі (які здебільшого обмежені у можливості відвідувати стаціонарні бібліотечні заклади) можуть поспілкуватися на літературні та інші теми, які хвилюють пересічного читача.

/Files/images/журнальний серпантин.jpg /Files/images/журнали терцентр.jpg
2019 рік


Дай серцю шанс

/Files/images/дай серцю шанс.jpg

Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі. Тому постає питання: що треба робити, щоб наше серце було здорове і працювало як надійний насос? Саме цим питанням була присвячена година порад, яка проводилась для підопічних теріторіального центру 29 листопада. Основна увага була зосереджена на факторах ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких як: куріння, підвищений артеріальний тиск, надмірне споживання алкоголю, підвищений рівень холестерину, низька фізична активність і нераціональне харчування.

В ході заходу присутні переглянуди відеороліки «Цікаві факти про серце людини і його роботу», «Корисні для серця продукти» і «що відбувається під час серцевого нападу і яку допомогу може надати кожна людина в таких випадках».

Присутні дішли висновку, що на профілактику і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.


"Свободу не спинити"

Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

/Files/images/день гідності.JPG /Files/images/викладка до дня гідності.JPG


Виклик системі: 30 років Народному Руху України

З метою вшанування 30-ї річниці з часу проведення установчого з’їзду, на якому створено громадсько-політичну організацію «Народний Рух України за перебудову» в центральній міській бібліотеці оформлено викладку книг "Виклик системі: 30 років Народному Руху України"


/Files/images/народний рух України.jpg


Поетичний вернісаж "Чарівні звуки поезії"

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Цього року День поезії працівники центральної міської бібліотеки імені Юрія Ковальського провели в міському територіальному центрі соціального обслуговування. Захід розпочали з презентації «Цікаві факти про поезію та поетів». Прикрасили цю зустріч виступи підопічних територіального центру, які натхненно читали вірші улюблених поетів. Найкращі виступи були відзначені солодкими подарунками.

/Files/images/захід день поезії.jpg /Files/images/день поезії в територіальному центрі.jpg«Даленіє у часі Афганська війна»

2 лютого в малому залі міського палацу культурі ім. Лесі Українки для ветеранів афганської війни відбувся відеоперегляд «Даленіє у часі Афганська війна», підготовлений праціниками відділу обслуговуання центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського.

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану.

Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, что брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

/Files/images/Афган.jpg /Files/images/захід Афган.jpg
2018 рік

5 грудня - Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтерів світова громадськість відзначає 5 грудня. Рішення про це свято було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Добровольці (а в останні роки все частіше можна почути трансформоване з англійської - волонтери) - це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Вони присвячують суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди. Наприклад, такі люди добровільно зголошуються допомагати прибирати громадську територію, поширювати плакати чи брошури соціальної кампанії, готові безкоштовно проводити екскурсії рідним містом, бути перекладачами на великих міжнародних спортивних змаганнях. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках престарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих.

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до загальноміських заходів 5 грудня: урочистостей з нагоди Міжнародного дня волонтерів «Мужні воїни світла і добра». Також в читальному залі бібліотеки представлено викладку друкованих видань "Волонтери рятують світ".

/Files/images/волонтерство.jpg


Презентація "Освіта у Польщі"

1 грудня в центральній міській бібліотеці відбулась презентація "Освіта у Польщі", яку проводили представники українсько-польського центру освіти “UniverPL”. Ця організація створена для українських абітурієнтів з метою простого та прямого доступу до вищих навчальних закладів Польщі, зокрема для їхньої підготовки до вступу, адаптації та підтримки під час навчання.

/Files/images/польський центр освіти.jpg


Презентація книги в територіальному центрі

Хороша книга може вилікувати душевні рани і вчить радіти кожній секунді життя. Хороша книга підтримає в важку хвилину і надасть сили йти вперед. Додасть впевненості у власних силах. Саме такими є автобіографічні книги Джен Брикер «Йди за своєю мрією» та Варіс Діріє «Квітка пустелі» огляд-презентація яких проведено для підопічних територіального центру.

/Files/images/автобіографічні книги.jpg /Files/images/огляд книги в територіальному центрі.jpg


Muttertag

Кожен рік, в другу неділю травня, в Німеччині святкують День матері. В цей день діти дарують своїм матусям квіти та подарунки, зроблені власними руками.

Члени земляцтва етнічних німців м. Новограда-Волинського вирішили відсвяткувати День матері в центральній міській бібліотеці. Вони читали вірші, спіівали пісні та привітали матерів квітами та саморобними сувенірами.

/Files/images/день матері.jpg


Урок німецької мови в бібліотеці

Вже декілька років центральна міська бібліотека співпрацює з етнічною громадою «Бегегнунсцентр» - Новоград-Волинським земляцтвом етнічних німців. Працівники бібліотеки сприяють відродженню й поширенню німецької культури, народних традицій, звичаїв і обрядів, вивченню історії німців в Україні. З створенням у бібліотеці коворкінг-зони «Бібліотека без меж», члени етнічної громади залюбки приходять в зручний для них час для спілкування та вирішення нагальних проблем. На даний час земляцтво продовжує працювати при бібліотеці по суботах. Спільні заходи з бібліотекою, теоретичні та практичні навчання з вивчення німецької мови та культури є безкоштовними. Адже, збереження і розвиток німецької мови є необхідним для німецької етнічної групи, як також і толерантність, відкритість, підтримання дружніх відносин з усіма етнічними спільнотами країни.


/Files/images/німці.JPG /Files/images/урок німецької.JPG


Година корисного спілкування в міському територіальному центрі

Для того щоб стати щасливим, людині необхідно навчитися жити в гармонії із зовнішнім світом, самим собою, знайти ідеальний баланс між своїм внутрішнім і зовнішнім виразом. А щоб досягти гармонії в собі, перш за все необхідно переглянути своє ставлення до самого себе. Оцінити себе як особистість по-новому. Визначити, які недоліки не дають змоги жити щасливо, і переробити їх або навчитися використовувати їх так, щоб вони виглядали як переваги.

Про все це розповіла бібліотекар центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського під час години корисного спілкування «В гармонії з собою і світом» для підопічних міського територіального центру соціального обслуговування населення. Разом із слухачами розглянули різні життєві ситуації, проаналізували їх. Вірш про щастя прочитала Осінська Л.Д.

Антистресова дія, заспокоювання, релаксація та реалізація творчого потенціалу – все це захоплюючі та неймовірно цікаві розмальовки для дорослих: прості чорно-білі малюнки з великою кількістю дрібних елементів рятують від стресів тисячі дорослих людей по всьому світу. Не дивно, що розмальовки для дорослих зацікавили підопічних центру, адже вони справді позитивно впливають на загальний стан і навіть фізичне здоров'я людини.

Кожен із присутніх познайомився з інформацією, що його цікавить: і про цінність життя і здоров’я, і про лікування природою, і про шкідливі звички: болючі падіння від них і про те, як важливо себе загартовувати і займатися фізичною культурою, щоб жити у гармонії із світом і собою.

/Files/images/підопічні терцентру.JPG/Files/images/терцентр.JPG


Центральна міська бібліотека отримала декілька екземплярів книги "Пам'ятка учасника АТО"

/Files/images/101_3669.JPG 15 березня в приміщенні центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського відбулась презентація «Пам’ятки учасника АТО: права, обов’язки та гарантії соціального захисту». «Пам’ятку…» представив юрист регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Радзивіл Віталій Олександрович.

Матеріал даного видання розроблений Громадською Організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

«Пам’ятку учасника АТО» безкоштовно отримали всі бібліотеки міста.Державному Гімну України – 25 років!

«Гімн» у перекладі з грецької мови, означає «святкова пісня». Державний Гімн є одним із символів державної символіки і ідентифікує державу на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях.

15 січня 1992 року Верховною Радою України офіційно була прийнята Музична редакція Державного Гімну.

6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду.

В центральній міській бібліотеці ім. Ю. Ковальського для членів молодіжного українсько-польського культурно-освітнього клубу «КЛЮЧ» був проведений інформаційний прес-калейдоскоп «Гімн України – 25 років», на якому бібліограф Молокус Л.В. розповіла про історію створення високопатріотичного вірша. Жодному іншому творові української літератури не судилася така велична і трагічна доля.

Велична, бо в ньому втілена споконвічна мрія народу стати суверенним, здобути волю, а також виражена незламна віра у відродження України.

Трагічна, бо понад століття гімн переслідували, забороняли, вбивали, але не вбили.

Вірш «Ще не вмерла Україна» постав на хвилі патріотичної поезії Шевченка - з одного боку, а з другого – на хвилі піднесення визвольних прагнень слов’янських народів – болгар, чехів, словаків, сербів, поляків. На Україні був поширений – насамперед серед патріотично настроєного польського населення – створений ще в 1797 року польський гімн «Jeszcze Polska nie zginela» («Ще не вмерла Польща»).

Членам клубу «КЛЮЧ» була надана інформація про історію походження польського гімну. А також вони мали змогу прослухати український та польський гімни.

/Files/images/101_3662.JPG /Files/images/101_3663.JPG


Кiлькiсть переглядiв: 565

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.