Новини

2024 рік

Година порад в Територіальному центрі

Щороку 7 квітня святкується Всесвітній день здоров'я. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. З нагоди цього свята бібліотекарем Центрального бібліопростору імені Юрія Ковальського проведено годину порад «Твоє життя – твій вибір» для підопічних Територіального центру Звягельської міської ради. Присутні дізнались багато цікавої інформації про організм людини і її здоров’я. Ділились різними порадами щодо підтримки здоров’я в похилому віці. Також ознайомились з викладкою літератури і періодичних видань по даній темі.

/Files/images/Всесвітній день здоровья в територіальному центрі.jpg /Files/images/антисептики для територіального центруу.jpg


Святкуємо ювілей Т.Г. Шевченка в територіальному центрі

9 березня Україна та світ святкує 210-й день народження Тараса Григоровича Шевченка – поета, прозаїка, мислителя, живописця, графіка, громадського діяча, справжнього пророка. Бібліотекар Центрального бібліопростору імені Юрія Ковальського спільно з підопічними Територіального центру Звягельської міської ради провели літературні гостини «Золоті зерна поезії Тараса Шевченка». Під час заходу присутні дізнались цікаві факти з біографії Великого Кобзаря, читали поезію та співали пісні на вірші Шевченка.

/Files/images/захід в терцентрі до Шевченка.jpg /Files/images/терцентр співає на слова Шевченка.jpg /Files/images/терцентр Шевченко.jpg


Лютий: грані незламності

У територіальному центрі соціального обслуговування Звягельської міської ради бібліотекарем центрального бібліопростору до 10-річчя пам'яті Героїв Небесної Сотні проведено годину-спогад «Лютий: грані незламності».

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих. Своїми руками виготовили янголів пам’яті, які символізують полеглих за Україну.

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!"

/Files/images/про Небесну сотню.jpg /Files/images/Небесна сотня 10 років.jpg /Files/images/терцентр слухає про небесну сотню.jpg


27 січня - день пам'яті жертв Голокосту

Щороку 27 січня світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. Міжнародний день пам’яті відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН. Цього дня 1945 року війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів одного із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Бібліотекар центрального бібліопростору приєдналась до заходу "Чужої болі не буває", який відбувся в Звягельському територіальному центрі соціального обслуговування. Такі трагедії як Голокост мають залишатися у пам’яті людей, щоб запобігти їхньому повторенню.

/Files/images/вшановуємо день Голокосту.jpg /Files/images/день Голокосту в терцентрі.jpg /Files/images/виставка в терцентрі.jpg


2023 рік

Різдво не спинити

Бібліотекар Центрального бібліопростору долучилась до свята «Різдво не спинити», яке проходило в територіальному центрі Звягельської міської ради. Підопічні центру дізнались багато цікавих фактів про святкування Різдва в Україні і інших країнах світу, про різдвяні звичаї і традиції. Присутні співали українські пісні, а також слухали гуморески Павла Глазового у виконанні бібліотекаря Нелі Бойко. Свято проходило в теплій, невимушеній атмосфері родинного затишку.

/Files/images/Неля в терцентрі.jpg /Files/images/Бібліотекар на святі.jpg /Files/images/бібліотекар на Різдво.jpg


Хай добре слово в серці озоветься

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку працівники Центрального бібліопростору імені Юрія Ковальського завітали до Територіального центру Звягельської міської ради на годину милосердя «Хай добре слово в серці озоветься», адже цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, а ще і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Старість може бути радісною і цікавою, якщо з молодих років про це дбати.

/Files/photogallery/година милосердя.jpg /Files/photogallery/В територіальному центрі 2023.jpg /Files/photogallery/руханка 2023.jpg /Files/photogallery/слухаємо поради.jpg


Я обираю мир

21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний День миру, котрий є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань. Особливо це відчуття нині актуальне для нас - українців, саме тому працівники Центральний бібліопростір імені Юрія Ковальського завітали на годину взаємин "Я обираю мир" до підопічних Територіального центру Звягельської міської ради . Захід пройшов у невимушеній та щирій атмосфері.

/Files/photogallery/Неля терцентр.jpg /Files/photogallery/Мир 1.jpg /Files/photogallery/Мир 2.jpg /Files/images/Мир.jpg


"У нашій пам'яті вони назавди залишились"

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу.

Годиною пам'яті "У нашій пам'яті вони назавжди залишились" вшанували героїв у Центральний бібліопростір імені Юрія Ковальського разом із nериторіальним центром Звягельської міської ради.

Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.

/Files/images/година памяті 2023.jpg /Files/photogallery/День героїв України 2023.jpg


Бібліотерапія: твоя книга щастя

29 березня у Територіальному центрі Звягельської міської ради для отримувачів соціальних послуг працівники центрального бібліопростору імені Юрія Ковальського провели бібліотерапевтичну годину «Бібліотерапія: твоя книга щастя»

На перший погляд бібліотерапія - це медичний термін, а насправді бібліотерапія- це відпочинок разом з книгою.

Книги бувають різні, але на цій зустрічі говорили про поезію, адже саме поезія допомагає побачити прекрасні й незвичайні сторони в повсякденних речах, у тому простому житті, яке оточує нас щодня. Слово лікує, а музика благотворно впливає на все живе, на почуття і настрій людей. Присутні з задоволенням декламували улюблені вірші, слухали вірші Лесі Українки та Ліни Костенко в сучасній музикальній обробці.

/Files/images/бібліотерапія в терцентрі.jpg /Files/images/бібліотерапія.jpg


2022 рік

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей відбулося чимало заходів та активностей. До святкування долучилися і працівники центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського. Поки одні бібліотекарі були зайняті у розважальній програмі на свіжому повітрі, інші - проведенням майстер-класу зі створення чудового патріотичного браслету. Зголосились брати участь у ньому і мами, які залюбки займались творчістю зі своїми дітьми. Присутні під чітким керівництвом бібліотекарів навчилися плести із синіх та жовтих стрічок стильні прикраси . Хочете продемонструвати усім свою любов до Батьківщини, одягніть прикраси з патріотичною символікою.

/Files/images/1 червня 2022.jpg /Files/images/день захисту дітей 2022.jpg


2021 рік

Тренінги в соціальному простірі бібліотеки

У рамках проєкту «Посилення співпраці ветеранів АТО та молоді у Новоград-Волинській міській територіальній громаді», який впроваджується міською радою спільно з відокремленим підрозділом громадської організації «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області у соціальному просторі, що функціонує на базі центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського пройшли тренінги. Участь у тренінгах взяли члени ВП ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області, учасники та ветерани АТО, члени сімей учасників АТО, молодь, представники інших соціально вразливих верст населення та бібліотечні працівники, що забезпечуватимуть діяльність соціального простору.

Тренінги по фото- та відеозйомці провів професійний фотограф з фотошколи HD-school м. Житомир. Під час занять учасники ознайомилися з принципом роботи фотокамери, різновидами та характеристиками фотооб’єктивів, експозицією, правилами побудови композиції та ін. Також проведено майстер-клас з аерозйомки на квадракоптер.

Наступний тренінг пройшов з розробки бізнес-моделі започаткування власної справи. Під час тренінгу учасники виконували практичні завдання, опрацьовували бізнес-ідеї, створювали бізнес-план для свого бізнесу тощо. Окрім цього, обговорювали сучасні перспективи для створення своєї справи . Мали можливість оцінити реальність втілення бізнесу в рідному місті.

Черговий тренінг - щодо підвищення обізнаності у питаннях громадської безпеки. У рамках заходу проведено настільну командоутворюючу гру «Спільноти в безпеці», яка була створена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. У формі інтерактивного заходу учасникам необхідно було вирішувати важливі для громади питання щодо безпеки та соціальної згуртованості. Кожен учасник команди мав змогу обрати собі роль до смаку. Учасники навчалися співпрацювати задля вироблення єдиної стратегії з того чи іншого питання життєзабезпечення громади.

/Files/images/тренінг фото.jpg/Files/images/тренінг відео.jpg /Files/images/тренінг бізнес.jpg /Files/images/тренінг безпека.jpg


Партизанськими шляхами України

З нагоди Дня партизанської слави для підопічних Територіального центру соціального обслуговування проведено огляд літератури «Партизанськими шляхами України». Бібліотекар міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського ознайомила присутніх з книгами даної тематики, розповіла про складний і драматичний перебіг збройної боротьби в тилу ворога та запропонувала переглянути відео «Рух спротиву в Україні в 1941-1945 рр..».

Самовіддана пожертва, подвиги партизанів та підпільників назавжди будуть для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до України. Низький уклін героям і щира подяка за Перемогу!

/Files/images/День партизанської слави 2021.jpg /Files/images/партизанська слава.jpg


Депортація за національною ознакою

28 серпня в соціальному просторі центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського відбулося тематичне засідання Новоград-Волинського товариства етнічних німців «Бегегнунсцентр» «Депортація за національною ознакою» до 80-річчя примусового виселення етнічних німців України у віддалені райони Радянського Союзу. За допомогою відеоматеріалів згадали факти депортації 1941 – 1946 рр. За короткий період вивезли сотні тисяч людей, почавши нову віху переселення цілих народів.

Через насильницьке виселення повністю змінювалася культура і соціальний розріз суспільства, а самі депортовані масово гинули від холоду, голоду в дорозі та трудових таборах.

Під час засідання головою німецького товариства було презентовано книгу Максима Бутченка «Червоний квадрат». Це видання в художній формі висвітлює трагічну долю українських німців, яких одного разу без всякої підстави зробили «ворогами народу». Декілька примірників цієї книги було подаровано бібліотеці.

/Files/images/Депортація німців.jpg /Files/images/книга Червоний квадрат.jpg /Files/images/депортація 80 років.jpg /Files/images/Юрко захід німці.jpg /Files/images/захід до депортації німців.jpg


"Козацьке завзяття"

Центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилася до презентації книги «Козацьке завзяття», яка присвячена пам’яті семиразового чемпіона світу з гирьового спорту Олександра Миколайовича Дідовця. Авторка книги - краєзнавець, поетеса, лауреат премії ім. Л. Українки обласного відділення Українського фонду культури Валентина Ксендзук. Під час презентації присутні ділилися спогадами, переглядали фото та відео, на яких Олександр Миколайович веселий та життєрадісний. Кожного пов’язує своя історія з Олександром Дідовцем, але об’єднує усіх гордість за знайомство з ним.

/Files/images/презентація книги про Дідовця 1.jpg /Files/images/презентація книги про Дідовця.jpg /Files/images/презентація книги про Дідовця 2.jpg /Files/images/Книга про Дідовця.jpg


Плеяда сучасних українських письменників

Сучасна українська література з кожним роком стає все розвиненішою та захопливішою. Для того, щоб привернути увагу користувачів до сучасних українських авторів для підопічних Територіального центру соціального обслуговування було проведено огляд літератури «Плеяда сучасних українських письменників». Бібліотекар ознайомила присутніх з біографіями авторів та рекомендувала до читання твори таких письменників як Сергій Пономаренко, Дарина Гнатко, Андрій Кокотюха, Ніна Фіалко, Світлана Талан, Сергій Жадан та ін.

Прослухавши огляд літератури, присутні з зацікавленням переглянули найновіші книги згаданих письменників з фонду бібліотеки та відібрали на свій смак книгу для читання.

/Files/images/терцентр 2021.jpg


Соціальний простір для вразливих категорій населення

13 червня у Центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського керівник відокремленого підрозділу громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Олена Чернявська провела зустріч з рідними та близькими загиблих захисників України. За чашкою кави учасники засідання обговорили важливі питання, які їх хвилюють на сьогоднішній день та визначилися з форматом майбутніх зустрічей.

Директор міської бібліотеки Людмила Онищук розповіла присутнім, що на базі бібліотеки буде працювати мультифункціональний соціальний простір для вразливих категорій населення і запросила всіх бажаючих.

Соціальний простір створюється у рамках проєкту «Підвищення місцевої соціальної згуртованості та громадської безпеки у громадах Житомирської області», що здійснюється неурядовою громадською організацією «Сучасний Формат» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки королівства Нідерландів. Матеріально-технічне забезпечення простору буде вдосконалюватись, розвиватись, наповнюватись, щоб досягти максимально ефективного функціонування. Організацією діяльності простору, плануванням та проведенням заходів займатиметься адміністратор – Тетяна Мельник, завідуюча відділом обслуговування Центральної бібліотеки.

Підсумком зустрічі стала краєзнавча екскурсія, яку провела Юлія Петренко, спеціаліст управління культури і туризму міської ради.

/Files/images/соціальний простір.jpg /Files/images/екскурсія неділя.jpg


Бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до флешмобу "Я у блакитному", який ініціював Інклюзивно-ресурсний центр Новоград-Волинської міської ради до Всеукраїнського дня поширення інформації про аутизм.

/Files/images/флешмоб до дня поширення інформації щодо аутизму.png

wym-1617362480314



2020 рік


Учні польської школи у бібліотеці

У Новограді - Волинському в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбувся І етап Олімпіади "Знання про Польщу і Європейський Союз", організатором якої є Інститут Політичних Наук і Адміністрації Університету Опольського і Польська Школа Суботня ім. Я. Якубовської. В олімпіаді взяло участь 14 осіб, учні польської школи.

/Files/images/олімпіада польська.jpg


Завдання: покращити правову освіту у 2020 році

/Files/images/правова допомога.jpg З метою подальшого покращення роботи центральної міської бібліотеки щодо правової освіти населення, здійснення інформаційно-правової діяльності, спрямованої на підвищення правової обізнаності різних верств населення, книгозбірня продовжила співпрацю з Новоград-Волинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До бібліотеки було передано інформаційні буклети, пам’ятки, плакати з питань роботи центру. Саме завдяки цим виданням, читачі бібліотеки можуть ознайомитися із послугами, які надає центр, і вирішити свої юридичні запити. Погоджено графік роботи дистанційного консультативного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на 2020 рік (остання п'ятниця місяця, з 10.00-12.00 год). Інформування проходить у приміщенні бібліотеки в режимі он-лайн зв'язку. Система з надання безоплатної правової допомоги працює для того, щоб кожна людина мала можливість захистити свої права.




23 січня проведено журнальний серпантин «Жіночий погляд».

Ринок жіночих видань в Україні пропонує часописи на різний смак і вік.

Якщо узагальнити мету редакційних колективів глянцевих видань, то можна сказати, що вони інформують сучасну жінку про новинки в галузі моди, косметики, парфумерії, надають їй психологічну підтримку та поради щодо гармонізації стосунків із чоловіком, дітьми, оточенням, друкують рекомендації щодо здорового способу життя, раціонального харчування тощо.

Під час проведення журнального серпантину«Жіночий погляд» працівник бібліотеки запропонувала підопічним Териториального центру соціального обслуговування ознайомитись з періодичними виданнями такого плану, які передплачує бібліотека, вибірково ознайомила з цікавими публікаціями та надала інформацію щодо історії розвитку журналу.

Робота пересувних пунктів книговидачі, стала не лише місцем обміну літератури, а своєрідним дискусійним клубом, де користувачі (які здебільшого обмежені у можливості відвідувати стаціонарні бібліотечні заклади) можуть поспілкуватися на літературні та інші теми, які хвилюють пересічного читача.

/Files/images/журнальний серпантин.jpg /Files/images/журнали терцентр.jpg




2019 рік


Дай серцю шанс

/Files/images/дай серцю шанс.jpg

Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі. Тому постає питання: що треба робити, щоб наше серце було здорове і працювало як надійний насос? Саме цим питанням була присвячена година порад, яка проводилась для підопічних теріторіального центру 29 листопада. Основна увага була зосереджена на факторах ризику розвитку серцево-судинних захворювань, таких як: куріння, підвищений артеріальний тиск, надмірне споживання алкоголю, підвищений рівень холестерину, низька фізична активність і нераціональне харчування.

В ході заходу присутні переглянуди відеороліки «Цікаві факти про серце людини і його роботу», «Корисні для серця продукти» і «що відбувається під час серцевого нападу і яку допомогу може надати кожна людина в таких випадках».

Присутні дішли висновку, що на профілактику і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.


"Свободу не спинити"

Щороку День гідності та свободи українці відзначають 21 листопада – в річницю початку Євромайдану.

Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

/Files/images/день гідності.JPG /Files/images/викладка до дня гідності.JPG


Виклик системі: 30 років Народному Руху України

З метою вшанування 30-ї річниці з часу проведення установчого з’їзду, на якому створено громадсько-політичну організацію «Народний Рух України за перебудову» в центральній міській бібліотеці оформлено викладку книг "Виклик системі: 30 років Народному Руху України"


/Files/images/народний рух України.jpg


Поетичний вернісаж "Чарівні звуки поезії"

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Цього року День поезії працівники центральної міської бібліотеки імені Юрія Ковальського провели в міському територіальному центрі соціального обслуговування. Захід розпочали з презентації «Цікаві факти про поезію та поетів». Прикрасили цю зустріч виступи підопічних територіального центру, які натхненно читали вірші улюблених поетів. Найкращі виступи були відзначені солодкими подарунками.

/Files/images/захід день поезії.jpg /Files/images/день поезії в територіальному центрі.jpg



«Даленіє у часі Афганська війна»

2 лютого в малому залі міського палацу культурі ім. Лесі Українки для ветеранів афганської війни відбувся відеоперегляд «Даленіє у часі Афганська війна», підготовлений праціниками відділу обслуговуання центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського.

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану.

Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, что брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

/Files/images/Афган.jpg /Files/images/захід Афган.jpg




2018 рік

5 грудня - Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтерів світова громадськість відзначає 5 грудня. Рішення про це свято було прийнято Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році. Добровольці (а в останні роки все частіше можна почути трансформоване з англійської - волонтери) - це люди, які витрачають свій вільний час на благо суспільства. Вони присвячують суспільству свій талант, час, енергію, не чекаючи винагороди. Наприклад, такі люди добровільно зголошуються допомагати прибирати громадську територію, поширювати плакати чи брошури соціальної кампанії, готові безкоштовно проводити екскурсії рідним містом, бути перекладачами на великих міжнародних спортивних змаганнях. Більш того, добровольці допомагають персоналу в дитячих будинках і будинках престарілих, поспішають на допомогу при ліквідації наслідків стихійних лих.

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до загальноміських заходів 5 грудня: урочистостей з нагоди Міжнародного дня волонтерів «Мужні воїни світла і добра». Також в читальному залі бібліотеки представлено викладку друкованих видань "Волонтери рятують світ".

/Files/images/волонтерство.jpg


Презентація "Освіта у Польщі"

1 грудня в центральній міській бібліотеці відбулась презентація "Освіта у Польщі", яку проводили представники українсько-польського центру освіти “UniverPL”. Ця організація створена для українських абітурієнтів з метою простого та прямого доступу до вищих навчальних закладів Польщі, зокрема для їхньої підготовки до вступу, адаптації та підтримки під час навчання.

/Files/images/польський центр освіти.jpg


Презентація книги в територіальному центрі

Хороша книга може вилікувати душевні рани і вчить радіти кожній секунді життя. Хороша книга підтримає в важку хвилину і надасть сили йти вперед. Додасть впевненості у власних силах. Саме такими є автобіографічні книги Джен Брикер «Йди за своєю мрією» та Варіс Діріє «Квітка пустелі» огляд-презентація яких проведено для підопічних територіального центру.

/Files/images/автобіографічні книги.jpg /Files/images/огляд книги в територіальному центрі.jpg


Muttertag

Кожен рік, в другу неділю травня, в Німеччині святкують День матері. В цей день діти дарують своїм матусям квіти та подарунки, зроблені власними руками.

Члени земляцтва етнічних німців м. Новограда-Волинського вирішили відсвяткувати День матері в центральній міській бібліотеці. Вони читали вірші, спіівали пісні та привітали матерів квітами та саморобними сувенірами.

/Files/images/день матері.jpg


Урок німецької мови в бібліотеці

Вже декілька років центральна міська бібліотека співпрацює з етнічною громадою «Бегегнунсцентр» - Новоград-Волинським земляцтвом етнічних німців. Працівники бібліотеки сприяють відродженню й поширенню німецької культури, народних традицій, звичаїв і обрядів, вивченню історії німців в Україні. З створенням у бібліотеці коворкінг-зони «Бібліотека без меж», члени етнічної громади залюбки приходять в зручний для них час для спілкування та вирішення нагальних проблем. На даний час земляцтво продовжує працювати при бібліотеці по суботах. Спільні заходи з бібліотекою, теоретичні та практичні навчання з вивчення німецької мови та культури є безкоштовними. Адже, збереження і розвиток німецької мови є необхідним для німецької етнічної групи, як також і толерантність, відкритість, підтримання дружніх відносин з усіма етнічними спільнотами країни.


/Files/images/німці.JPG /Files/images/урок німецької.JPG


Година корисного спілкування в міському територіальному центрі

Для того щоб стати щасливим, людині необхідно навчитися жити в гармонії із зовнішнім світом, самим собою, знайти ідеальний баланс між своїм внутрішнім і зовнішнім виразом. А щоб досягти гармонії в собі, перш за все необхідно переглянути своє ставлення до самого себе. Оцінити себе як особистість по-новому. Визначити, які недоліки не дають змоги жити щасливо, і переробити їх або навчитися використовувати їх так, щоб вони виглядали як переваги.

Про все це розповіла бібліотекар центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського під час години корисного спілкування «В гармонії з собою і світом» для підопічних міського територіального центру соціального обслуговування населення. Разом із слухачами розглянули різні життєві ситуації, проаналізували їх. Вірш про щастя прочитала Осінська Л.Д.

Антистресова дія, заспокоювання, релаксація та реалізація творчого потенціалу – все це захоплюючі та неймовірно цікаві розмальовки для дорослих: прості чорно-білі малюнки з великою кількістю дрібних елементів рятують від стресів тисячі дорослих людей по всьому світу. Не дивно, що розмальовки для дорослих зацікавили підопічних центру, адже вони справді позитивно впливають на загальний стан і навіть фізичне здоров'я людини.

Кожен із присутніх познайомився з інформацією, що його цікавить: і про цінність життя і здоров’я, і про лікування природою, і про шкідливі звички: болючі падіння від них і про те, як важливо себе загартовувати і займатися фізичною культурою, щоб жити у гармонії із світом і собою.

/Files/images/підопічні терцентру.JPG/Files/images/терцентр.JPG


Центральна міська бібліотека отримала декілька екземплярів книги "Пам'ятка учасника АТО"

/Files/images/101_3669.JPG 15 березня в приміщенні центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського відбулась презентація «Пам’ятки учасника АТО: права, обов’язки та гарантії соціального захисту». «Пам’ятку…» представив юрист регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Радзивіл Віталій Олександрович.

Матеріал даного видання розроблений Громадською Організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.

«Пам’ятку учасника АТО» безкоштовно отримали всі бібліотеки міста.



Державному Гімну України – 25 років!

«Гімн» у перекладі з грецької мови, означає «святкова пісня». Державний Гімн є одним із символів державної символіки і ідентифікує державу на міжнародних зібраннях, форумах, спортивних змаганнях.

15 січня 1992 року Верховною Радою України офіційно була прийнята Музична редакція Державного Гімну.

6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду.

В центральній міській бібліотеці ім. Ю. Ковальського для членів молодіжного українсько-польського культурно-освітнього клубу «КЛЮЧ» був проведений інформаційний прес-калейдоскоп «Гімн України – 25 років», на якому бібліограф Молокус Л.В. розповіла про історію створення високопатріотичного вірша. Жодному іншому творові української літератури не судилася така велична і трагічна доля.

Велична, бо в ньому втілена споконвічна мрія народу стати суверенним, здобути волю, а також виражена незламна віра у відродження України.

Трагічна, бо понад століття гімн переслідували, забороняли, вбивали, але не вбили.

Вірш «Ще не вмерла Україна» постав на хвилі патріотичної поезії Шевченка - з одного боку, а з другого – на хвилі піднесення визвольних прагнень слов’янських народів – болгар, чехів, словаків, сербів, поляків. На Україні був поширений – насамперед серед патріотично настроєного польського населення – створений ще в 1797 року польський гімн «Jeszcze Polska nie zginela» («Ще не вмерла Польща»).

Членам клубу «КЛЮЧ» була надана інформація про історію походження польського гімну. А також вони мали змогу прослухати український та польський гімни.

/Files/images/101_3662.JPG /Files/images/101_3663.JPG


Кiлькiсть переглядiв: 970

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.