Наші події

Бібліотека на вустах громади

18 грудня звіт про роботу центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського перед громадою міста впродовж року розпочався з святкових привітань народного фольклорного ансамблю «Ордана», керівник заслужений працівник культури - Віра Матвійчук.

Було радісно бачити на святі почесних гостей - дружину місцевого поета Юрія Ковальського, ім’я якого носить бібліотека – Галину Ковальську, ветеранів бібліотечної справи, соціальних партнерів, активних читачів, друзів бібліотеки. «Найстаршу» і найактивнішу читачку бібліотеки, учасника всіх масових заходів, члена бібліотечної ради - Олену Середенко. Голову земляцтва етнічних німців, волонтера бібліотеки – Ірину Юрко та багато ін.
Змістовну відео презентацію про діяльність бібліотеки представила завідуюча відділом обслуговування Тетяна Мельник, подякувала соціальним партнерам за плідну співпрацю. Особлива подяка педагогічному та учнівському колективу ЗОШ №3, працівникам та підопічним міського територіального центру соціального обслуговування населення, викладачам та учням школи мистецтв, які завітали на свято і порадували всіх гарними музичними подарунками.

/Files/images/звіт 2019 Таня.jpg /Files/images/звіт 2019.jpg /Files/images/звіт 2019 Ордана.jpg /Files/images/звіт 2019 школа.jpg


Всеукраїнський тиждень права в центральній міській бібліотеці

В рамках Всеукраїнського тижня права працівники центральної міської бібліотеки ім.Юрія Ковальського завітали до Театральної вітальні Палацу культури ім. Лесі Українки. З учасниками молодіжного театру провели бесіду з елементами театралізації «Права в казках». Група показала фрагменти українських народних казок на новий лад. Захід відбувся з метою удосконалення творчих здібностей та узагальнення знань про конституційні права та обов'язки громадян України. Також в центральній міській бібліотеці оформлена книжкова виставка-вітрина до Дня прав людини «Права. Гарантії. Захист», на якій представлені новинки правознавчих видань із фонду бібліотеки. Ці видання сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших читачів.

/Files/images/правова казка.jpg /Files/images/тиждень права виставка.jpg /Files/images/тиждень права 2019.jpg


Історичний відео-екскурс "Три колосочки"

Пам'ять – це не постійне голосіння від жалю до себе, це джерело, з якого беремо сили йти далі, боротися, бути гідними. 29 листопада центральна міська бібліотека долучилася до вшанували пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, що проходив в Палаці дітей та молоді. За "столом єднання" зібралися всі небайдужі до подій того часу. Присутні згадали жахливу історію минулого, запалили свічки, скуштували хліб 33-ого, випечений власноруч педагогами-краєзнавцями. А ще переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, відео «Голодний дух», мультфільм «Історія про дівчинку, що наступила на хліб». Дуже зворушливо вихованці Палацу дітей та молоді підготували літературну композицію, зібрали та зачитали спогади рідних бабусь та дідусів про всі жахи голодомору.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. У нас живе генетична пам'ять - це на підсвідомості.

/Files/images/година голодомору в палаці шкільної молоді.jpg /Files/images/голодомор виставка-інсталляція.jpg /Files/images/в палаці шкільної молоді.jpg


19-й Всеукраїнський диктант національної єдності

Ось і відбувся традиційний 19-й Всеукраїнський диктант національної єдності на Українському радіо, що проводиться до До Дня української писемності та мови під назвою «Від бересту - до «цифри». В центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського бажаючі змогли долучитися до написання. Читав диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Вперше в цьому році по закінченні диктанту можна було перевірити, наскільки добре ми знаємо українську мову. Насправді, писати грамотно і правильно – це приємно і красиво. Закликаємо наступного року написати диктант національної єдності разом з нами. Перевірте себе і підтримайте українську мову!

/Files/images/пишимо диктант.JPG /Files/images/виставка до мови.jpg


Письменники брати Капранови у центральній міській бібліотеці

Сьогодні відбулася ще одна літературна зустріч з «книжковими кочовиками» (як вони себе називають) Братами Капрановими. Брати як завжди були неперевершені. Цього разу публіцисти презентували декілька нових книг, зокрема новий історичний роман "Паперові солдати".За інформацією, у творі йдеться про двох молодих українців, які зустрічаються у Варшаві 1929 року. Один із них – Білл Титла, син українських емігрантів з США. Другий – Ніл Хасевич, студент Варшавської академії мистецтв, який у юності втратив ногу і пересувається на протезі. Згодом перший стає головним мультиплікатором Діснею, а другий – головним художником УПА. Історія ґрунтується на реальних подіях.

Запрошені на зустріч мали прекрасну можливість вести живе спілкування з письменниками, із захопленням слухали історії написання їхніх творів. Надзвичайно приємно, що і наша книгозбірня отримала у подарунок цікаві, насичені, гарно проілюстровані книги. Впевнена, що така зустріч не могла не залишити слід у серці кожного з присутніх.

/Files/images/Капранови.jpg /Files/images/зустріч з Капрановами.jpg /Files/images/бібліотекарі з Капрановами.jpg



Протидія торгівлі людьми в Україні

18 жовтня уся світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них -діти. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.

З метою інформування про сучасні прояви торгівлі людьми та підвищення рівня поінформованості та усвідомлення в центральній міській бібліотеці пройшов День інформації – «Протидія торгівлі людьми в Україні». Протягом Дня відвідувачі мали змогу переглянути фільми на тему: «Скажи «СТОП» торгівцям людьми», «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей». З відвідувачами молодшого шкільного віку проводилися виховні бесіди «Незнайомі люди. Правила поведінки». Також підготовлена виставка-огляд «Торгівля людьми: порушення прав людини».

Профілактичний захід зацікавив відвідувачів своєю інформативністю та наочністю і яскравістю реальних прикладів із життя.

/Files/images/торгівля людьми інформгодина.jpg /Files/images/інформгодина до дня протидії торгівлі людьми.jpg /Files/images/виставка отргівля людьми.jpg /Files/images/торгівля людьми відео.jpg



Фольклорні посиденьки «Українська хата хусткою багата»

Минають роки, десятиліття, виростають нові покоління, з’являється нова мода, та ніколи не зникнуть народні традиції, обереги, які повсякчас знаходяться поруч з людиною. І один іх них - хустка, яка впродовж століть служила і служіть українським жінкам прикрасою та захисницею .

Вона передавалася із покоління в покоління і була поруч із людиною від народження до останнього подиху.

На побачення з хусткою до бібліотеки 4 жовтня запросили членів клубу «Світлиця» та підопічних центру теріторіального центру.

Для присутніх була підготовлена презентація «В кожного народу є своя святиня,а для українців - вишита хустина», з якої вони дізналися про традиційні українські хустки та орнамент вишивки, притаманний різним регіонам, ознайомилися з традиціями і обрядами повязаними з хустиною. Окрасою свята став виступ Валентини Ксендзук з піснею «Тернова хустина».

За чашкою гарячого чаю був продемонстрований відеоряд «Хустки в образотворчому мистецтві».

Бажаючі прийняли участь у майстер-класі по зав’язуванню хусток, де демонструвалися сучасні та старовинні прийоми зав’язування хусток.

Життя іде. Барвистими маминими рушниками стеляться в широкий світ дороги, а подаровані ними хустки лежать в наших скринях і стають оберегами.

Також була підготовлена година інформації під назвою «Травник і терапевт Євген Товстуха» до 85-річчя відомого лікаря-фітотерапевта.

Присутні мали змогу ознайомилися з книгами про лікувальні властивості трав і оцінили талант письменника – гумориста Товстухи, прослухавши уривки його оповідань зі збірки «Як пізнати дружину». Пізнавальною була і «віртуальна» мандрівка до Фітоцентру Євгена Товстухи, що функціонує з 1990 року в Яготині Київської області.

/Files/images/Світлиця Українська Хустка.jpg /Files/images/ювілей Товстухи.JPG /Files/images/вяжем хустки.jpg /Files/images/світлиця про хустки.jpg



День відкритих дверей «Бібліотека – територія знань і гарного настрою».

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек центральна міська бібліотека імені Юрія Ковальського провела день відкритих дверей «Бібліотека – територія знань і гарного настрою». Для читачів підготували літературний фуршет новинок «Як бібліотекар читачу, я тобі розкажу». Також всім відвідувачам підготували «Побажання з чарівного глечика». Ці побажання чарівно впливають на на­стрій, підбадьорюють, надають упевненості.А ще для користувачів бібліотеки підготували виставку-настрій «Прийшла ти знову тиха осінь». Ми впевнені, що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій і що кожен вибере книгу для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі. Осінню з книгою тепло та затишно.

/Files/images/акція до дня бібліотек.jpg /Files/images/день бібліотек акція.jpg /Files/images/день бібліотек 2019.jpg /Files/images/прийшла осінь.jpg /Files/images/до дня бібліотек 2019.jpg





Краєзнавчо-інформаційний екскурс «Пізнаємо історію свого міста через відомих людей».

«Пізнаємо історію свого міста через відомих людей». Під такою назвою в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського пройшов краєзнавчо-інформаційний екскурс до 145-річчя Мордехая Зеєва Фейерберга - відомого єврейського письменника, зачинателя сучасної літератури на івриті, творця жанру ліричної повісті, який все своє невелике життя прожив та похований в нашому місті.

Студенти 1-2 курсів Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу мали змогу не тільки дізнатися про складний життєвий та творчий шлях письменника, а й «помандрувати» вулицями нашого містечка часів початку 20 сторіччя, «побувати» на центральній (Базарній) площі, де було сконцентроване життя громади та з уривків листів письменника уявити собі організацію життя єврейської громади міста.

На жаль, літературна спадщина письменника невелика, бо творчий період тривав 3-4 роки, але наша бібліотека має книгу оповідань письменника в переводі з івриту Леоніда Когана, що вийшла у видавництві НОВОград 2003 року. Запрошуємо всіх бажаючих читачів відкрити для себе світ літературної спадщини Фейерберга!

/Files/images/захід по Фейербергу.jpg /Files/images/краєзнавчий екскурс.jpg /Files/images/Фейерберг.jpg /Files/images/Коган Фейерберг.JPG


Кавунова п'ятниця в бібліотеці

Солодкий символ літа – це кавун, а символ будь якої пори року – книга. Якщо поєднати ці два символи, то вийдуть цікаві солодкосмачні бібліотечні вітамінні посиденьки. У «Кавунову п'ятницю» в центральній міській бібліотеці зібралися члени клубу «Світлиця». На прихильників соковитої ягоди очікували корисні цікавинки про те, де ростуть кавуни в Україні, чим вони корисні, які солодкі страви можна з них приготувати, де їх застосовують, як правильно вибирати ці смаколики. Наприкінці заходу, як і годиться, усі разом ласували смачним, солодким, соковитим кавуном!

/Files/images/кавунова п\'ятниця.jpg /Files/images/світлиця кавун.jpg /Files/images/розповідаємо про кавун (1).jpg /Files/images/світлиця про кавун.jpg



ІНТЕРАКТИВНА БІБЛІОТЕКА: конкурсно-розважальна програма для дітей до Дня незалежності України

До Дня незалежності України Новоград-Волинська централізована бібліотечна система підготувала конкурсно-розважальну програму "Інтерактивна бібліотека". В рамках цієї програми центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела майстер-клас "Оригінальні закладки для книг власноруч". Як приємно тримати в руках цікаву книгу, але іноді її доводиться тимчасово відкладати в сторону. І тут на допомогу приходить всім відома помічниця книголюбів - "закладка". У ролі такого пристосування можуть бути будь-які, часом самі незвичайні предмети. Як то кажуть, "що під руку потрапило". Тому працівники бібліотеки вирішили підійти до питання про книжкові закладки з креативом і запропонували варіанти, як прикрасити улюблену книгу.

ЛЮБІ ДРУЗ!!! З натхненням, продовжуємо читати книги ... і не забуваємо користуватися красивими закладками!

/Files/images/майстер-клас на день незалежності.jpg /Files/images/робимо закладку.jpg


Літературно-інформаційна година "Звягельщина у житті Олени Пчілки"

2019 рік оголошено роком Олени Пчілки. До 170-річчя видатної громадської діячки, письменниці, журналістки у місті проводилась низка заходів, які лягли у вінок шани цієї неординарної особистості.

Звягельщина пишається, що саме тут пройшли роки становлення Олени Пчілки як письменниці, перекладачки, етнографа. Саме у Новограді-Волинському побачили світ троє її первістків.

19 липня у центральній бібліотеці імені Юрія Ковальського було проведено літературно-інформаційну годину під назвою «Звягельщина у житті Олени Пчілки». Цікаві факти із життя родини Косачів у Новоград-Волинський період присутні дізналися із захоплюючої розповіді краєзнавця, поетки Ксендзук Валентини Антонівни та з презентації, яку підготували працівники бібліотеки. Доповненням до цього став огляд літератури з книжкової виставки, оформленої до ювілею Олени Пчілки.

/Files/images/захід до Олени Пчілки.jpg /Files/images/до 170 р. Олени Пчілки.jpg

/Files/images/Олена Пчілка захід.jpg



Фото як хобі

З давніх-давен людина намагалась зобразити якимось чином кращі моменти свого життя. Це намагання привело до того, що на світі з’явилося таке мистецтво як фотографія. Впродовж довгого часу, відтоді як було зроблено першу фотографію, це заняття стало улюбленим для мільйонів людей.

І коли ти вперше взяв в свої руки фотокамеру і відчув, що це твоє покликання, відтоді у тебе з’явилося непереборне бажання дивитися на навколишній світ через об’єктив фотокамери.

Уміння фотографувати – це не тільки процес, який приносить задоволення фотографу, але попри все ви завжди можете надати можливість помилуватися своїми досягненнями, показати їх іншим людям, провести аналіз своєї роботи та виявити допущені помилки.

Можна з упевненістю сказати, що фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети, а вміння фотографувати – це в першу чергу творчість, а вже після цього копітка повсякденна робота, без якої ви ніколи не зможете створити справжні шедеври.

8 червня про свій шлях в фотографуванні, секретами творчості поділилась Тетяна Романюк – фотограф-аматор під час презентації своєї виставки «Фото як хобі». Прихильники творчості Тетяни отримали позитивні емоції від споглядання світлин, бо в об’єктиві автора - звичайні речі, що нас оточують – річка біля села, квіти, що милують око поруч з будинком, захід сонця, який ми бачимо щодня. Автор через фотографію змогла донести красу та особливість всього, що поруч.

Якщо бажаєте долучитись до прекрасного - заходьте на сторінку автора https://www.facebook.com/tatianaroma2908

/Files/images/фото як хобі.JPG /Files/images/фото в бібліотеці.JPG /Files/images/фотовиставка.JPG /Files/images/фото виставка в бібліотеці.JPG


Гра – відпочинок, рух - життя

Традиційно в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії. Бібліотеки Новоград-Волинщини відсвяткували цю дату різноманітними яскравими заходами, які провели для дітей та разом з ними. Бібліотекарі центральної міської бібліотеки взяли участь в міському святі зі своєю розважально- ігровою програмою «Гра – відпочинок, рух - життя».

У парку міста було організовано «Бібліотеку під відкритим небом». Тут проходили різні літературні вікторини, майстер-клас з виготовлення браслетів з коктейльних трубочок. Дітлахи прийняли активну участь в грі «Хто я?». Активні учасники були нагороджені солодким та прохолодним призом – морозивом. Всі і діти і бібліотекарі отримали від свята позитивні емоції та хороший настрій.

/Files/images/ігри в парку.jpg /Files/images/1 червня 2019.jpg /Files/images/відпочинок в парку.jpg /Files/images/ЦМБ в парку.jpg


Заходи в бібліотеці до Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом

Пам'ятаймо, що у Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, турботи про живих ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, а також увічнення світлої пам’яті про загиблих Героїв, воїнів, жертв війни в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського до Дня пам'яті та примирення проводиться літературна акція "В книжковій пам'яті миттевості війни",присвячена памʼяті жертв Другої світової війни. До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні підготовлена книжкова виставка-інсталяція «Перемога в серцях поколінь», на якій висвітлено історичні події 1939-1945 років в Україні, у тому числі, широко представлені твори письменників-земляків. В бібліотеці налічується чимала кількість літератури такої тематики різних років видання, тож запрошуємо усіх бажаючись відвідати бібіліотеку та долучитись до цієї акції.

/Files/images/акція до Дня Перемоги.jpg /Files/images/книги до Дня Перемоги.jpg


Чорна трагедія на кольоровій Землі

Сьогодні роковини Чорнобиля. Нині так склалося, що в Україні є дві зони: зона антитерористичної операції на Сході і, власне, зона відчуження в Київській області. Звісно, зона відчуження значно менша ніж зона АТО, але краєвиди обох цих зон подекуди дуже схожі між собою. Велике лихо спіткало нашу землю того далекого 1986 року.

В день фатальної події нашої історії, центральна міська бібліотека імені Юрія Ковальського підготувала мультимедійну годину «Чорна трагедія на кольоровій землі». Відвідувачі бібліотеки мали можливість переглянути слайд-презентацію «Чорнобиль – загублений світ», відео-факти «Чорнобильська трагедія: як це було» та ознайомитися з літературою книжкової виставки «Гірчить Чорнобиль крізь роки, гірчить». Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.

/Files/images/Чорнобиль 2019.jpg /Files/images/презентація Чорнобиль.jpg


Центральна міська бібліотека відзначила Всесвітній День книги і авторського права

До найвизначніших надбань людської цивілізації належить книга. Завдяки їй ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, розуміння краси й творчих досягнень людини. Даниною поваги до книг та авторів, до тих, чий внесок сприяв соціальному та культурному прогресу людства, стало встановлення Всесвітнього дня книги та авторського права.

Вже традиційно, до цього дня наша бібліотека готує різноманітні соціокультурні заходи.. Так, в рамках проведення Дня інформації в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського пройшов інтелектуальний бібліотечний квест «Таємниці книжкових полиць» присвячений, звичайно, книзі і бібліотеці.

Учні 7-б класу ЗОШ № 2 та класним керівником Митюк Оксаною Петрівною мали змогу більше дізнатися більше про бібліотеку, про її інформаційні можливості, про життя бібліотеки. Мандруючи зупинками «Абонемент», «Читальний зал і Інтернет-центр» та «Бібліографічний відділ» школярі не тільки ознайомитися з роботою відділів бібліотеки, а й розв’язували ребуси, шаради, шукали правильні відповіді до запитань вікторин, мали змогу «трішечки побути» бібліографом, відшукуючи потрібну книгу в каталозі. Співали пісень, декламували вірші (і не тільки програмові!), фотографувались та посміхались! Але головне - вміння грати в команді, проводити пошук правильної відповіді в мережі Інтернет, нова інформація – все це, ми маємо надію, ще більше заохотить підлітків до книги та читання!

Тож щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права! І нехай придбана чи прочитана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа, бо як сказав Стефана Цвейга: "Книга є альфа й омега будь-яких знань, початок початків кожної науки".

/Files/images/бібл квест.JPG /Files/images/біблквест.JPG /Files/images/бібліотечний квест.JPG

Своїм святом Всесвітній День книги по праву вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі й усі, хто причетний до книжкової справи. Його відзначають у 190 країнах світу. Вперше відсвяткували в 1996 р. в Каталонії (Іспанія), де уже понад 80 років існує традиція дарувати в день святого Георгія троянди і книжки тим, кого любиш. Звичайно, діяльність, пов’язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Вже традиційно, до цього дня центральна міська бібліотека готує різноманітні соціокультурні заходи. Так, 23 квітня, у Всесвітній день книги і авторського права, бібліотекарі зустрілися з учнями 7 і 8 класів ЗОШ № 3. Під час зустрічі ознайомили з історією виникнення свята та розповіли як його святкують у інших країнах. Також діти мандрували по книгах-ювілярах 2019 року. Під час заходу відбулася премʼєра власного буктрейлеру до роману «Айвенго» Вальтера Скотта (твору виповнилося 200 років).

Новітні засоби передачі інформації можуть частково замінити книгу, виконуючи різні її функції, але систематична оглядова інформація (монографії, академічні видання, енциклопедії) спирається виключно на книгу.

/Files/images/Всесвітній День книги.jpg /Files/images/премєра буктрейлера.jpg /Files/images/Всесвітній день книги у школі.jpg



Як зберегти здоров'я на довгі роки

Напередодні Всесвітнього дня здоров'я відбулась зустріч лікаря-педіатра відділення відновлюваного лікування Демчук Лариси Віталіївни з членами клубу «Світлиця» при центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського. «Іжа може бути смачною і корисною, якщо до її вибору і вживання підходити правильно», - говорить Лариса Віталіївна. У живому діалозі з лікарем присутні дізналися практичні поради про харчування, які допоможуть отримувати максимум користі від їжі, про основні принципи харчування, дотримання яких знизить онкогенні та серцево-судинні ризики і багато-багато іншого. Інтерес слухачів ще збільшився, коли дізналися, що перед ними стояла людина, яка не тільки знає, як правильно, а й практикує це сама. Зрештою, зустріч тривала довше запланованого: лікарку просто засипали запитаннями, бо питання правильного і корисного харчування непокоять усіх.

/Files/images/захід до Дня здоров\'я.jpg /Files/images/про їжу.jpg /Files/images/День здоров\'я 2019.jpg


Літературний перфоманс «Гірким сміхом своїм засміюся»

1 квітня (по новому стилю) відзначається 210 річниця від дня народження М.В. Гоголя. В зв’язку з цим ювілеєм працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського представили літературний перфоманс «Гірким сміхом своїм засміюся».

«Ти смієшся, а я плачу, великий мій друже». Так писав про М.В. Гоголя Т.Г. Шевченко. Бо, дійсно, Гоголь сміявся над хибним, підлим, низьким. Його твори подарували нам безліч афоризмів та крилатих висловів.

Гоголь – це таємнича країна, в якій кожен із нас колись, хоча б у незабутні шкільні роки, побував.

Деякі моменти з життя М.В. Гоголя та огляд його творчої діяльності було представлено у вигляді перфомансу, в якому брали участь юні актори театру-студії «Ольвія» (художній керівник Ірина Красєва), учень школи мистецтв Іван Лось, бібліотекарі.

Дійство супроводжувалось відео презентацією, переглядом уривків з фільмів. Присутні учні старших класів, викладачі середніх шкіл та ліцеїв, працівники культури, читачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з цікавими фактами біографії М.В. Гоголя, сучасними формами втілення його творів в мистецтві.

Михайло Грушевський вважав Гоголя «одним із найгеніальніших людей, яких дала Україна», який став визнаним авторитетом і класиком російської і української літератур.

/Files/images/літературний перфоманс.JPG /Files/images/пісня з мюзиклу.JPG /Files/images/чи знаєте ви українську ніч.JPG /Files/images/Гоголь захід.JPG /Files/images/М.В. Гоголь перфоманс.JPG /Files/images/перфоманс Гоголь.JPG




Мазепа – архітектор європейської України

Гетьман України Іван Степанович Мазепа-Колединський є однією з найяскравіших і найсуперечливіших постатей української історії. Крім того, що ця постать визначна за своїм масштабом – політичний діяч, військовий, дипломат, меценат, – мало кому в українській історії випала така цікава й непроста доля…

Його ім’я протягом майже 300 років було синонімом слова «зрадництво». Європа ж прекрасно знала цю видатну людину завдяки творам Вольтера, В. Гюго, Дж. Байрона, музичній поемі Ф. Ліста. А на батьківщині про Івана Мазепу не знали майже нічого, або продовжували вважати «Іудою».

З нагоди 380-річчя з дня народження цієї особистості 21 березня в міській центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського був проведений захід - історичний портрет «Мазепа – архітектор європейської України», на який були запрошені студенти Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу. Подорожуючи в часі, студенти дізнавалися про непростий шлях Мазепи до гетьманської булави , адже в народі про цей період історії казали «від Богдана до Івана не було гетьмана», намагалися оцінити внесок Мазепи-мецената в розвиток мистецтва, науки, шкільництва, релігії (мабуть, не дарма існує стиль мазепинське бароко!), відкривали для себе Мазепу-митця, адже його дума «Всі покою щиро прагнуть» становить не тільки визначний літературний твір, а й дуже важливий пам’ятник української національно-політичної думки того часу. А чи знали ви, що для Західної Європи та США ім’я Івана Мазепи – символ нещасливого кохання? І що саме це стало сюжетом для творів мистецтва, а в деяких країнах і маркетинговим брендом?

Студентам була запропонована підбірка історичних книги з фондів бібліотеки, художні твори відповідної тематики, де життя і діяння гетьмана постають у реальному, правдивому світлі.

/Files/images/Іван Мазепа.JPG /Files/images/студенти коледжу на заході.JPG /Files/images/Мазепа.jpg /Files/images/Мазепа для коледжу.jpg


У пошуках червоної рути,

Або вечір пам'яті Володимира Івасюка

4 березня минуло 70 років від дня народження легендарного українського композитора-виконавця, поета, Героя України Володимира Івасюка. За свій недовгий вік, який прожив Володимир Івасюк, всього 30 років, він залишив вагомий внесок в розвиток української культури і естради. Його твори вічні і не мають строку - вони були і залишаються актуальними сьогодні.

Мабуть, нема такої країни у світі, де би не співали його знамениту “Червону руту”.

З цієї нагоди у центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського відбувся захід під назвою «У пошуках червоної рути, Або вечір пам'яті Володимира Івасюка». Вшанувати пам’ять видатного композитора зібралися студенти, учні та вчителі шкіл, читачі та відвідувачі бібліотеки. Ведучі ознайомили учасників вечора з яскравими сторінками життєвого і творчого шляху поета-пісняра, підкріпленими світлинами із презентації. Протягом заходу глядачі насолоджувалися піснями “Балада про мальви”, “Я піду в далекі гори”, “Жовтий лист”, автором яких був Володимир Івасюк. У кінці зустрічі всі присутні заспівали відому на увесь світ ”Червону руту”.

/Files/images/захід Червона Рута.jpg /Files/images/Червона рута.jpg /Files/images/співають у заході.jpg /Files/images/співають Червону руту.jpg /Files/images/співають Мальви.jpg /Files/images/танцюють під Червону руту.jpg




Т.Г. Шевченко німецькою мовою.

Сьогодні центральна міська бібліотека запросила членів дитячого розмовного клубу земляцтва етнічних німців «Бегегнунсцентр» продекламувати переклад німецькою мовою всесвітньо відомого вірша «Садок вишневий …». А викладач клубу Ірина Косенко прочитала вірш «Мені однаково…». У такий спосіб ми хотіли не лише відзначити 205-річницю з дня народження Тараса Шевченка, але й показати, що німецькою він звучить так само мелодійно. Учасники нашого відеопроекту володіють німецькою мовою на різному рівні, але всі впоралися з віршем чудово.

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


День періодики

Чи знайдеться така людина, яка не любить новин? Звичайно, ні. Всі ми дуже допитливі. А про все нове, що нас цікавить, розкажуть газети і журнали. Друковане слово завжди було і залишається невід’ємною частиною нашого життя. Не всі читачі бажають дізнаватися новини з Інтернету, особливо старше покоління, яке звикло брати до рук улюблену газету чи цікавий журнал.

З метою ознайомлення читачів з фондом періодичних видань 1 березня в Новоград-Волинській центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського проходив День періодики «У калейдоскопі яскравих сторінок».

До уваги наших читачів – щотижневі місцеві газети: «Звягель», «Лесин край», «Час Полісся», «Час Плюс». Дізнатися про події суспільного, культурного та спортивного життя країни , регіону ви зможете на сторінках газет «Урядовий кур’єр», «Житомирщина», «Слово Просвіти» (надходить благодійно), «Спорт - арена», «На пенсії». Чарівне жіноцтво має змогу провести своє дозвілля з журналами «Бурда», «Добрые советы», «Единственная», «Отдохни», «Сабрина». Чоловіки можуть переглянути «Автомир», «Наука и техника», «Корреспондент», «Новое время». Для тих, хто цікавиться новими тенденціями в господарюванні - журнал «Дім. Сад. Город ». Стане в нагоді всім категоріям читачів і журнал « Предупреждение плюс» - справжній помічник для тих, хто веде здоровий спосіб життя. Журнали та газети з масою цікавих публікацій допомагають знайти відповіді на багато питань, а досвідчені бібліотекарі - краще зорієнтуватися в інформаційних ресурсах бібліотеки!

А чи знаєте ви скільки років виходить в світ найстаріше періодичне видання нашого міста, яке сьогодні відомо нам під назвою «Лесин край»? Ви будете здивовані, але .. майже 100 років! Про це та багато іншого говорили на творчій зустрічі з журналістом газети «Час Плюс» Альоною Денисюк учні 9 класу ліцею № 4, вчитель Шульгіна Наталія Миколаївна. Також до зустрічі приєдналися бібліотекар ліцею №4 Орищук Ірина Валеріївна, методист ІМЦ з російської філології та зарубіжної літератури Марченко Наталія Миколаївна, бібліотекар центральної дитячої бібліотеки ім. Олени Пчілки Ірина Масюта.

Спілкування проходило у формі інтерв'ю, де журналістами були учні. Альона Денисюк розповіла про свій шлях обрання цієї професії , багато цікавого присутні дізналися про тонкощі та цікаві моменти професії, про те як збирається інформація, як «відшукуються» цікаві люди для інтерв’ю, що може запам’ятатися надовго. Журналіст поділилася інформацією про непростий шлях газети, аби ми всі мали змогу дістати її з поштової скриньки чи зайти до бібліотеки та прочитати. Цікаво було дізнатися про те, що багато періодичних видань і журналів можуть спеціалізуватися на певній тематиці (так звані «жовті» видання), які сьогодні, на жаль, дуже до вподоби нашим громадянам, що дозволяє піднімати вгору тиражність. А наприкінці зустрічі наша гостя здивувала розповіддю про своє незвичне , як для жінки, хобі – полювання, як релакс від всіх складнощів та негараздів професії.

Бібліотекар Ірина Масюта запросила бажаючих навчатися «газетярському» ремеслу в студію «Юний журналіст», що почала діяти при центральній дитячій бібліотеці ім. Олени Пчілки.

Бібліотека - відкрита і доступна установа культури для громади. Володіючи величезною кількістю книг, документів, періодичних видань, в тому числі електронних, вона здатна задовольнити право кожного на отримання інформації. Ми цінуємо ваш час і потребу в придбанні нових знань і готові допомогти розібратися у величезному масиві інформації! Чекаємо на вас!

/Files/images/Журналист в бібліотеці.jpg /Files/images/школа 4.jpg /Files/images/Іра ЦДБ.JPG /Files/images/періодичні видання.JPG



Вічний живий голос

Вогонь творів Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків. З нагоди вшанування 148-ї річниці від дня народження Лесі Українки 22 лютого у центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського пройшли літературні читання творів поетеси «Вічний живий голос». Вірші Лесі Українки читали вихованці та вчителі Палацу дітей та молоді. Також присутнім розповіли про Всеукраїнський конкурс художнього виконання творів Лесі Українки, що проходить в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», та переглянули уривки виступів лауреатів конкурсу.

/Files/images/конкурс Лесі Українки.jpg /Files/images/відео читань.jpg


Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.



Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: за і проти

Головними джерелами інформації в XXI столітті є книга і комп’ютер. А щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно і багато читати, і знати як відшукати потрібну інформацію в мережі Інтернет. У наше цифрове XXI століття, багато з нас задаються питанням: "Хто переможе: комп'ютер або книга?" А чи можуть вони співіснувати ? Так! І ми довели це!

12 лютого для учнів 7 класу ЗОШ № 5 було проведено диспут «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: за і проти». Захід проходив у формі спілкування, де учні мали можливість висловити свої думки, бачення, поділитися цікавою і корисною інформацією. Про історію розвитку книги та комп’ютера, тренди сучасної літератури, можливості мережі Інтернет для спілкування вела розмову бібліограф міської центральної бібліотеки Ольга Швецова. Молодь мала змогу переглянути відеоролики «Книга в житті людини», «От абака до комп’ютера». Школярі разом зі шкільним бібліотекарем ЗОШ № 5 Оксаною Синицькою пізнавали особливості українського комп’ютерного сленгу, а бібліотекар читального залу міської центральної бібліотеки Олена Кобрина провела відео презентацію «Безпечний Інтернет сьогодні». Цікавим моментом заходу було декламування віршів про небезпеку занадто захоплюватися «посиденьками» в соціальних мережах.

На зустрічі були обговорені лише деякі питання теми "Книга і комп’ютер", але всі прийшли згоди, що поки що ці два джерела інформації мирно співіснують, доповнюють один одного. А що буде далі - покаже час!

/Files/images/книга і комп\'ютер.JPG/Files/images/Безпека в Інтернеті.JPG /Files/images/учні про компьютер.JPG



Тетянин день, або День студента

В Україні святкують практично два Дні студента – перший як і Міжнародний (17 листопада), а ще інколи другий (25 січня) – «Тетянин день», день великомучениці Татіани, покровительки всіх студентів. Вийшло так, що один День студента святкується напередодні сесії, а інший – після її закінчення. Отож, центральна міська бібліотека запросила студентів І курсу медичного коледжу на бібліовечірку «Тетянин день, або День студента». Присутні дізналися історію та традиції свята та чому Тетянин день став Днем студента.

А ще пройшли перевірку на кмітливість, на знання етикету та знавців і цінителів квітів. Цікавими і пізнавальними були нарізки відео з життя студентів та святкування Тетяниного дня.

Ми вітаємо всіх представниць прекрасної половини людства, яких звуть Тетяна. Вітаємо тих, хто пише курсову за одну ніч, тих, хто вчить до іспиту тільки один квиток, сподіваючись витягнути саме його.

/Files/images/Тетянин день.jpg /Files/images/захід Тетянин день.jpg


Година історичної пам’яті «Павло Чубинський: енергія душі та розуму»

Павло Платонович Чубинський за своє недовге життя встиг зробити стільки, що, за висловом його друга і співробітника Федора Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професіональних учених. Один лише вірш "Ще не вмерла Україна" зробив його ім'я безсмертним навіки. Експедиція, очолювана Павлом Чубинським у Південно-Західний край, була найвидатнішим явищем в історії тогочасної етнографії. Вражає обсяг і глибина дослідницької праці експедиції: записано майже чотири тисячі обрядових пісень, триста казок, у шістдесяти місцевостях зафіксовано і опрацював говірки, звичаї, повір'я, прикмети. Найцікавішими в "Працях" експедиції є численні записи свят, в яких найбільше розкривається душа українського народу, його художній геній. Завдяки експедиції Павла Чубинського і виданню її "Праць" нащадкам залишилися прекрасні перли усної народної творчості, які безслідно зникали з наступом цивілізації.

Твори Чубинського були тривалий час заборонені. З набуттям незалежності Україною слова вірша Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна" стали національним Гімном держави, символом нації.

На честь 180-ї річниці від дня народження суспільно-громадського діяча, відомого етнографа, історика і фольклориста, автора національного гімну «Ще не вмерла України і Слава, і Воля» Павла Чубинського центральна міська бібліотека імені Юрія Ковальського провела годину історичної пам’яті «Павло Чубинський : енергія душі та розуму» для учнів ЗОШ № 10. Присутні змогли дізнатися про непростий життєвий шлях відомого українця, про майже «детективну історію» написання славеня "Ще не вмерла Україна" і про те, які версії виконання гімну існують сьогодні. Розповідь була доповнена відеорядом, цікавим було прослуховування першого в історії тиражованого на грамплатівці запису гімну "Ще не вмерла Україна!" у виконанні Михайла Зазуляка – українського емігранта з Америки.

Вивчаймо та пам’ятаємо нашу історію!

/Files/images/Павло Чубинський захід.jpg /Files/images/книга про Чубинського.jpg

/Files/images/Чубинський захід.jpg


Державність, вимріяна поколіннями

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. До цього свята в центральній міській бібліотеці підготовлено історичний вернісаж «Державність, вимріяна поколіннями». Протягом дня всі відвідувачі бібліотеки мають можливість переглянути книжкову виставку «Події, що змінили Україну», на якій представлено матеріали про ідеї соборності та її значення в політичному житті сучасної України. Також для користувачів було підготовлено відеоролик «День Соборності України», який висвітлював важливі події державотворення та святкування української, самостійної, соборної Держави.

/Files/images/Соборність України.jpg

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.

Кiлькiсть переглядiв: 2359

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.