/Files/images/новости.gif Події 2020 року


Урок профорієнтації в бібліотеці

Вибір професії – це надзвичайно відповідальний етап у житті людини. Важливо правильно обрати собі майбутній фах, тобто практично свій життєвий шлях. Проте зробити це не так просто…

В рамках профорієнтаційної роботи для старшокласників у центральній міській бібліотеці пройшов урок «Привабливість бібліотечної професії». Працівники бібліотеки щиро ділились секретами майстерності бібліотечної справи та розкривали таємниці своєї професії. Зараз бібліотекар-це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій, культурологом, піарщіком, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, не кажучи вже про функцію „масовика-витівника”, бути „жвавим” бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці сьогодні явище необов’язкове. Нині всюди сучасні технології, покладені на новітні системи. Мабуть це і є однією із причин, чому сьогодні цю спеціальність опановує молодь. Адже саме вони – молоді, розумні, креативні – через декілька років радісно зустрінуть своїх читачів у затишних стінах українських бібліотек.

/Files/images/урок профорієнтації.jpg /Files/images/профорієнтація 2020.jpg /Files/images/абонемент.jpg


Презентація нової книги Олени Волинської

22 лютого в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського Олена Волинська презентувала свій новий роман «Повелителька ліхтарів» - історія про людські стосунки, обов'язок і честь та про мальовниче селище Іза - батьківщину українського лозоплетіння. Нагадаємо, що авторка – наша землячка, а книга отримала спеціальну відзнаку від Ніки Ніколео та Львівського жіночого клубу за найкращий твір про кохання у конкурсі «Коронація слова – 2019». Запрошуємо до захопливого читання!

/Files/images/Олена Волинська.jpg /Files/images/презентація Олени Волинської.jpg /Files/images/презентація Володарка ліхтарів.jpg


Він був другом її ідей

Вже стало доброю традицією в лютневі дні вшановувати пам’ять нашої видатної землячки Лесі Українки. Але ми забуваємо про ще одну дату в цьому місяці: 4 лютого народився Климент Квітка, музикознавець, дослідник фольклору та етнографії нашого краю та українського музичного фольклору взагалі, друга і чоловіка Лесі Українки. Він зберіг для нащадків шість тисяч народних пісень. Близько двохсот із них використали українські та російські композитори як теми для симфонічно-інструментальних творів.

19 лютого центральною міською бібліотекою було представлено літературно-музичний журнал "Він був другом її ідей" до 140-річчя Климента Квітки і 149-річчя Лесі Українки.

Про стосунки Климента Квітки і Лесі Українки присутні дізналися з презентації, підготовленої працівниками бібліотеки. Гарною окрасою заходу стали виступи учениць школи мистецтв, які виконали українські народні пісні Звягельського повіту та пісні на слова Лесі Українки у супроводі бандури.

Подвижницька праця Квітки відкрилася нам фактично тільки після його смерті. Його наукова спадщина залишається актуальною і на сьогоднішній день та, на жаль, і досі не повністю виданою.

/Files/images/захід Клімент Квітка.jpg /Files/images/захід Квітка.jpg /Files/images/Клімент Квітка захід.jpg /Files/images/Клімент Квітка бандура.jpg /Files/images/Клімент Квітка бібліотека.jpg"А.П. Чехов: портрет в інтер'єрі ХХІ століття"

29 січня у зв’язку з ювілейною датою – 160 років з дня народження видатного письменника Антона Павловича Чехова – в центральній міській бібліотеці відбувся літературно-театралізований вечір «А.П. Чехов: портрет в інтер’єрі ХХІ століття».

У ньому бачили останнього письменника золотого ХІХ століття російської літератури й першого письменника ХХ ст. Радянські критики шукали в його творах риси соцреалізму; театр абсурду називав його своїм попередником; пост модерністи використовували його тексти та прийоми; а сам про себе він казав: «Я не ліберал, ні консерватор, ні монах, ні індеферентист, я хотів би бути просто вільним художником».

Антон Чехов завжди вважав себе українцем за походженням, письменником українського роду в російській літературі.

Про деякі моменти життя та творчості письменника, про вплив його драматургії на всесвітній розвиток театру присутні мали змогу дізнатися з презентації, яка була органічним доповненням заходу. Оживив вечір уривок з п’єси Чехова «Освідчення», який представили актори народного театру Палацу культури ім. Лесі Українки.

Було зроблено акцент на сучасні постановки п’єс та екранізації за творами Чехова. Доповненням розповіді став перегляд уривків з відеофільмів.

Пройшло вже понад півтора століття, а оповідання Чехова продовжують зціляти людей від всіляких пороків.

/Files/images/Чехов захід.jpg /Files/images/Чехов пьеса.jpg /Files/images/Чехов ювілей.jpg /Files/images/Чехов книжкова виставка.jpg /Files/images/Чехов пьеса Предложение.jpg /Files/images/Чехо 2020.jpgСелфі-вечірка" у Новограді-Волинському!

У чарівну зимню пору, в розпал новорічно-різдвяних свят, надвечір 4 січня у самому "серці" міста Новограда-Волинського - на площі Лесі Українки, відбулася розважальна програма "Селфі-вечірка". Активну участь у проведенні та організації заходу взяли працівники централізованої бібліотечної системи. На святкове дійство новоград-волинці завітали цілими родинами. Учасники вечірки водили хороводи, активно брали участь у вікторинах та конкурсах-імпровізаціях, конкурсах загадок, "Знавців різдвяних традицій", "Вгадай мелодію", спільно виконували колядки. Біля головної новорічної красуні-ялинки малечу та дорослих розважали казкові герої. А ще працювало «Бібліокафе», де всі бажаючі могли зігрітися смачним гарячим чаєм та пригоститися цукерками.

Родзинкою розважальної програми стали селфі. Яскраві фото протягом заходу з'являлися на спеціально встановленому екрані. Талановиті дітки піснями та танцями створювали атмосферу справжнього новорічно-різдвяного свята. Не обійшлося і без подаруночків. Переможці та найактивніші учасники отримали солодкі призи.

/Files/images/хоровод 2020.jpg /Files/images/селфі-вечір.jpg /Files/images/бібліокафе.JPG /Files/images/селфі-вечрка.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.