Події 2021 року

Година спілкування до Дня чаю

15 грудня в усьому світі, а саме в країнах, що вирощують запашні зелені листочки, відзначається День чаю. Чай – це не просто напій, це традиція і культура з тисячами років історії.

До бібліотеки на свято чаю завітали члени клубу «Світлиця». Про те, як пити чай, про чайну церемонію, про історію та походження, а також просто гарні літературні історії, в яких чайні посиденьки займали геть не останнє місце, почули присутні. Дізнались про користь цього чудового напою, а також здійсніли чайні відеомандрівки країнами світу.

Всі, незалежно від віку, дуже полюбляють смакувати чаєм, от і наші гості мали нагоду поспілкуватись за горнятком смачного та корисного напою, бо чаювання - це святковий настрій, дружній жест і вираження симпатії, спосіб зняття стресу і просто привід зібратися разом.

/Files/images/про чай.jpg /Files/images/Чай Світлиця.jpg /Files/images/новий рік виставка.jpg



На варті української Держави

Сьогодні, в реальній бойовій обстановці, військовослужбовці військових частин гідно продовжують традиції попередніх поколінь захисників України, і відіграють вирішальну роль в АТО/ООС на сході країни. У День збройних сил України та до 30 річниці їх створення бібліотекарі презентували патріотичний відео колаж «На варті української Держави» про військові частини, що дислокуються у м. Новограді-Волинському.

На варті української Держави


Година спілкування "Сучасні творці добра"

У 1986 році Генеральна асамблея ООН запропонувала відзначати 5 грудня Міжнародний день волонтера. Волонтерство ґрунтується на добровільності, співчутті, глибокій повазі до всіх людей. Цей день можна вважати святом тих, хто допомагає персоналу дитячих будинків, будинків престарілих, лікарень швидкої допомоги і т. д. Досить часто волонтери ризикують своїм життям, беручи участь у ліквідації наслідків глобальних катастроф та природних катаклізмів чи інших надзвичайних ситуацій.

Саме волонтери допомогли вистояти у найважчі роки нашим захисникам на сході країни, саме вони допомагають сьогодні нашим медичним закладам у боротьбі з COVID – 19.

Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення.


/Files/images/День волонтера 5 грудня.jpg /Files/images/День волонтера.jpg /Files/images/День волонтера 2021.jpg



Волонтерство


Година патріотичної освіти

До Дня Гідності та Свободи вцентральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського підготували годину патріотичної освіти «На захисті демократичних цінностей».

Відвідувачі бібліотеки ознайомилися з підбіркою документальних та художніх книг сучасних українських авторів про події на Майдані та переглянули відео про ці героїчно-трагічні сторінки нашої історії.

Низький уклін всім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!

/Files/images/день гідності2021.jpg /Files/images/книги день гідності.JPG


Пабло Пікассо. Живопис, що шокував світ

16 жовтня в центральну бібліотеку ім. Юрія Ковальського завітали учні школи мистецтв образотворчого відділення на годину зустрічі з мистецтвом «Пабло Пікассо. Живопис, що шокував світ». Ознайомились з деякими фактами біографії, разом вивчали головні творчі періоди геніального художника. Ювілейна дата з дня його народження дала змогу зануритись в багатогранну творчість Пабло Пікассо, ознайомитись з деякими його картинами. «Я зображую предмети так, як про них думаю, а не так, як їх бачу», - казав видатний живописець. Його постійна змінна естетика і схильність до метаморфоз створили спадщину, якої немає рівних серед інших митців.

/Files/images/Пікассо захід.jpg /Files/images/худшкола Пікассо.jpg /Files/images/худ. школа в бібліотеці.jpg/Files/images/Пікассо виставка.jpg


Творча зустріч напередодні Дня захисника і захисниць

З нагоди Дня захисників і захисниць України 13 жовтня 2021 року на базі центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського відбулась захоплююча творча зустріч «Козацький дух захисника у кожному із нас» з письменником, істориком, блогером, автором історичної прози Павлом Бондаренком (літературне псевдо - Павло Правий).

Павло Бондаренко є автором книг: «Володимир. Хрещення брехнею», «Таємна історія Московії у портретах її володарів», «Картонні герої. Таємниці радянського Агітпропу», «Ярослав. Останній каган Руси», «Таємна історія радянського союзу. Міфи, загадки, версії» та ін. Автор розповів про тяжку інформаційну війну в якій перебуває сьогодні Україна, про історичні факти, які замовчувались, про релігійні відносини. Було дуже цікаво, корисно і захоплююче!

Заступник з морально-психологічного забезпечення 140-го окремого батальйону територіальної оборони, майор Ігор Назарчук щиро і тепло привітав всіх з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисників і захисниць України, Днем українського козацтва. Розповів правду про тяжкі будні перебування у зоні АТО, про сміливість і мужність наших захисників.

/Files/images/презентація Бондаренко.jpg /Files/images/зустріч з Бондаренко.jpg /Files/images/презентація 2021.jpg /Files/images/презентація 2021 Бондаренко.jpg

/Files/images/книги Бондаренко.jpg



Всеукраїнський день бібліотек у 2021 р.

30 вересня у всіх, хто любить бібліотеки, свято – Всеукраїнський день бібліотек. Тож цього дня у центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського зібралися ті, хто серцем і душею віддані своїй справі – бібліотекарі КЗ «Новоград-Волинської міської бібліотеки».

Привітати працівників бібліотечної галузі завітав начальник управління культури і туризму – Олександр Широкопояс. Посадовець вручив бібліотекарям грамоти за високий рівень організації змістовного дозвілля дітей і підлітків, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Свої вітання та щирі побажання бібліотекарям висловив заступник з морально-психологічного забезпечення 140-го окремого батальйону територіальної оборони майор Ігор Назарчук. Приємним подарунком були квіти та подяки бібліотекам міста від військової частини А7306.

Під час заходу відбулася презентація книги «Той, хто кував слово» місцевої письменниці Світлани Челядіної . Ця книга - поетична біографія почесного громадянина міста, автора слів гімну міста Юрія Ковальського, ім'я якого носить центральна бібліотека. На заході була присутня дружина поета Галина Ковальська та подруга родини, місцева поетеса-піснярка Валентина Ксендзук.

Музичне вітання від учениці Школи мистецтв Софії Трофімової додало святкового настрою.

Бажаємо бібліотекарям завжди залишатися лідерами модернізації українського бібліотечного сектору та наполегливо рухатися до поставлених цілей.

/Files/images/аудиторія день бібліотек.JPG /Files/images/день бібліотек 2021.jpg /Files/images/Челядіна 2021.jpg /Files/images/військові на день бібліотек.jpg


80-ті роковини трагедії Бабиного Яру

29 вересня в центральній бібліотеці разом з першокурсниками ДНЗ "НВВПУ" та підопічними територіального центру соціального обслуговування в рамках історичного екскурсу "Бабин яр - пам'ять на тлі історії" згадали про одну із трагічніших сторінок історії другої світової війни і Голокосту в України - масового вбивства євреїв 29 - 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру.

Присутні переглянули архівні відео та фотозаписи трагедії, знайомилися з документальними матеріалами Нюрнберзького процесу. Саме на Нюрнберзькому процесі було озвучено реальну кількість загиблих в Бабиному Яру - 168 тисяч євреїв і понад 300 тисяч військовополонених. Ці цифри підтвердив Міжнародний військовий трибунал.

Злочини в Бабиному Яру – це не тільки трагедія минулої війни, а й урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

/Files/images/80 років Бабин Яр.jpg /Files/images/80 - Бабин Яр.jpg /Files/images/Бабин Яр 2021.jpg /Files/images/Бабин Яр 80.jpg



Штрихи до автобіографічного портрету Михайла Драгоманова

18 вересня минає 180 років від дня народження Михайла Петровича Драгоманова (1841–1895), українського публіциста, фольклориста, філософа, економіста, громадського діяча. Як писав про нього в своїй книжці у 1907 році М. Павлик, «… се могуча культурна сила, яка вже відіграла велику роль в історії України за останніх 40 років і якій ще суджено робити у нас історію дуже довгий час…». І сьогодні постать Михайла Драгоманова вражає своїм енциклопедизмом і широтою наукових поглядів. Бібліотека ім. Юрія Ковальського підготувала відео перегляд літератури «Штрихи до автобіографічного портрету Михайла Драгоманова» та книжкову виставку до ювілею літературознавця і мислителя.

/Files/images/М П Драгоманов.jpg

М.П. Драгоманов. Штрихи до автобіографічного портрету.


Інформаційний мікс "Світ спорту та спорт світу"

Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, вчителів фізичної культури, спортсменів, ветеранів спорту - День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров'я, він загартовує характер і волю.

Центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського долучилась до міських заходів з нагоди Дня фізичної культури і спорту. Був проведений огляд літератури та презентовано відеопроект "Мистецтво виховання духу" з циклу "Спортивне сузір'я Звягельщини".

/Files/images/День фізкультурника 2021.jpg

Мистецтво виховання духу


Презентація книги Олени Волинської "Шляхом обраних".

"Не пишіть для того, щоб вас прочитали. Пишіть, щоб вас почули".

Таким є творче кредо письменниці, нашої землячки ОЛЕНИ ВОЛИНСЬКОЇ, яка презентувала свій третій роман "Шляхом обраних" для поціновувачів сучасної української прози.

Містично-філософська повість про те чи завжди ми знаємо, яким життєвим шляхом піти? І як бути, якщо цей вибір роблять за нас найрідніші?...

В щирому, тепло-сімейному колі говорили про творчі плани авторки, "кухню" написання романів , а Олена дала слушні поради молодому автору СОФІЇ СОВІ і побажала бути наполегливою, адже і сама почала друкуватися лише з 11 разу!

/Files/images/презентація книги Шлях обраних.png /Files/images/Олена Волинська презентація.jpg /Files/images/презентація книги Олени Волинської.jpg


27 серпня - 165 років від дня народження Івана Франка

/Files/images/Івану Франку 165.jpg


«Я тобою, Україно, живу!»

Під такою назвою в центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбулася літературна зустріч, присвячена 30 річниці Незалежності України.

Майже кожна людина у своєму житті пробувала писати вірші або прозу, це, так би мовити, певний перехідний етап у становленні особистості. Тому на цьому заході зібралася творча молодь міста, щоб у такому тісному і домашньому колі поділитися своєю творчістю. Олена Волинська (письменниця-прозаїк) розповіла про свої книги. Власні вірші декламували учениці ЗОШ №10 Денисюк Анна та Осіпова Валерія, представниця Молодіжної ради міста Карпінська Тетяна, бібліотекар Марія Антонюк. Окрім читань поезії, також прослуховували відеозаписи авторських пісень Олександра Загурського (поета-пісенника).

Протягом всього вечора у залі панувала душевна атмосфера, всі присутні прониклися кожною прочитаною поезією, проживали кожен вірш та кожну пісню. Цей захід подарував присутнім неймовірний запал та заряд натхнення.

/Files/images/Волинська у бібліотеці.jpg /Files/images/30 р. Незалежності.jpg /Files/images/30 р. Незалежності захід.jpg /Files/images/захід 30 р. Незалежності.jpg /Files/images/до 30- річчя Незалежності.jpg


Стиль життя - здоров'я.

«Стиль життя – здоровʼя» - під такою назвою відбулася зустріч у центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського. Інноваційність проведення заходу зацікавила відвідувачів. Адже присутні не тільки прослухали цікаву та корисну інформацію, а й безпосередньо взяли участь у заході: робили гімнастику, медитували, давали поради. Бібліотекарі підготували огляд літератури відповідної тематики. Прослухали авторські вірші від Маша Антонюк-Савчук. Лікар загальної практики сімейної медицини Світлана Прищепа проінформувала про ситуацію з коронавірусною хворобою в місті та відповіла на найпоширеніші запитання щодо вакцинації від COVID-19.

/Files/images/Захід по здоров\'ю.jpg /Files/images/Лікар захід.jpg /Files/images/огляд літератури по здоров\'ю.jpg /Files/images/гімнастика.png /Files/images/стиль життя здоров\'я.jpg


Конституція – основний закон моєї держави

Напередодні святкування Дня Конституції, в суботу, центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського провела бібліопазл «Конституція – основний закон моєї держави». За допомогою відеохроніки згадали основні моменти прийняття Конституції 28 червня 1996 року. Також було проведено огляд літератури, під час якого озвучено головні факти з історії української конституції.

/Files/images/Конституція 2021 бібліотека.jpg /Files/images/Конституція 2021.jpg

Конституція України. Відеопазл



Нові книги подорожують до читачів

Центральна бібліотека ім.Юрія Ковальського провела бібліодесант «Нові книги подорожують до читачів». Зазвичай читачі приходять в бібліотеку, а цього разу бібліотека прийшла в гості до магазину побутової техніки «Супутник». Мета заходу - розкрити сучасні можливості бібліотеки, познайомити з послугами, пропонованими жителям міста.

Бібліотека сьогодні - це можливість в мінливому інформаційному полі оперативно шукати і знаходити потрібну інформацію за допомогою друкованих видань та електронних ресурсів.

/Files/images/бібліодесант.jpg /Files/images/бібліодесант 2.jpg /Files/images/бібліодесант1.jpg /Files/images/бібліодесант3.jpg


Історичне дос'є "Постать Євгена Коновальця"

З нагоди вшанування 130 річниці з дня народження видатного діяча українського національно-визвольного руху, полковника Армії УНР, коменданта УВО, голови Проводу українських націоналістів (1927), першого голови ОУН (з1929), одного із ідеологів українського націоналізму – Євгена Михайловича Коновальця, в центральній бібліотеці проведено історичне досьє «Постать Євгена Коновальця».

Історичні сторінки цієї незвичайної особи відкривали разом з Павлом Бондаренком, відомим істориком, письменником під псевдонімом Павло Правий. Дійство відбувалось під супровід архівних відеоматеріалів.

Про полковника Євгена Коновальця написано і багато, і мало. Багато, бо це постать, що назавжди увійшла в історію України. Багато, бо виходили, виходять і ще виходитимуть присвячені йому книжки та статті. Мало, бо досі не відкрилися архіви — організаційні архіви на Заході та оперативні архіви на Сході, що мали б стати підставою для дослідницьких матеріалів про Коновальця.

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" – ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців.

/Files/images/захід Коновалець.jpg /Files/images/Коновалець екскурс.jpg


Книга збирає друзів

До Дня захисту дітей центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського підготувала розважально-пізнавальну програму «Книга збирає друзів». Оскільки цей день співпадає з початком літніх канікул, розпочався захід інформхвилинкою про правила з техніки безпеки на літніх канікулах, яку провів представник служби з надзвичайних ситуацій. Учні ознайомились з бібліотекою, з дитячими книгами, які рекомендовані для читання влітку, з книжковими виставками до 150-річчя Лесі Українки та новинками літератури.

Далі перемістилися до пам'ятника Лесі Українки, де розпочали історико-краєзнавчий квест «Мій край прадавній та сучасний». Наступним місцем зустрічі була територія фортеці. Тут бібліотекарі підготували цікаві спортивні розваги та провели танцювальний челенж. Приємно, що діти отримали цікавий та емоційний заряд енергії.

/Files/images/1 червня 2021.jpg /Files/images/1 червня 2021 фортеця (1).jpg /Files/images/учні бібліотека.jpg /Files/images/розваги 2021.jpg


Всесвітній День вишиванки

Красива вишита українська сорочка з давніх-давен вважається символом здоровя та краси, щасливої долі й родової памяті, любові та святковості; оберіг і захист від злого слова та ока. Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції.

В День вишиванки в центральній бібліотеці ім. Юрія Ковальського зібрілися на фольклорні посиденьки «Чарівна краса вишиванки». Присутнім розповіли багато цікавих фактів про вишиванку, про регіональні особливості та техніки вишивки, про історію вишивки та народне вбрання українців. Прикрасили захід також і відео-кліпи популярної української етномузики. А ще бібліотекарі взяли участь у всеукраїнському флешмобі та поділитися своїми фото в красивих вишиванках.

Не байдуже ставлення бібліотек до розвитку традиційного українського мистецтва є важливою складовою виховання сучасних і прийдешніх поколінь.

/Files/images/світлиця вишиванка.jpg /Files/images/вишиванка 2021.jpg

День вишиванки 2021


Літературна мандрівка країнами Європи

15 травня ЄС святкує День Європи, або «День декларації Шумана» – щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського Союзу. Це свято, яке стало символом співпраці та солідарності народів європейського континенту, невід'ємною частиною якого є Україна.

Центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського в рамках проведення Дня інформації «Об’єднана Європа: єдність у розмаїтті» представляє увазі своїх читачів літературну мандрівку країнами Європи та знайомить їх з відомими книжковими серіями. Серія «Карта світу», яку видавництво «Фоліо» розпочало 2010-го, включає в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця XX – поч. XXI століття в українському перекладі. Характерною спільною рисою видань є їх успіх на батьківщині автора. А серія «Бібліотека Нобелівських лауреатів» (започатковано 2011 року) - присвячена випуску творів лауреатів Нобелівської премії з літератури - найпрестижнішої літературної премії світу.

Тож запрошуємо до читання! Пізнаємо європейську культуру, історію, традиції, звичаї через книгу!

Літературна мандрівка до Дня Європи


15 травня - 130 років від дня народження Михайла Опанасовича Булгакова (1891–1940), письменника, драматурга, уродженця м. Києва

/Files/images/М. Булгаков 2021.jpg


Безсмертна велич Перемоги

8 та 9 травня – День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Працівники головної книгозбірні міста напередодні пам’ятних днів оформили книжкову фото-виставку «Безсмертна велич Перемоги»; провели майстер-клас по виготовленню червоного маку - символу вшанування загиблих у всіх військових конфліктах з 1914 року.

/Files/images/День Перемоги 2021.jpg

Маки пам'яті

Цього року в Україні День Перемоги збігається з Днем матері, тому вирішили зробити акцент на участі жінок в Другій світовій війні. У Радянській армії воювало близько мільйона жінок. Вони опанували всі військові спеціальності, з-поміж них і суто «чоловічі». Навіть виникла мовна проблема: слова «танкіст», «піхотинець», «автоматник» до того часу не мали жіночого роду, бо цієї роботи ще ніколи не виконувала жінка. Жіночі слова народилися там, на війні…

Пропонуємо до вашої уваги буктрейлер по книзі Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя».

У війни не жіноче обличчя


Віртуальна космічна абетка "Політ в історію з подробицями"

12 квітня 1961р. з космодрома "Байконур" в 08.07 по київському часу стартував перший в світі космічний корабель "Восток" з людиною на борту. Здійснив політ пілот-космонавт Юрій Олексійович Гагарін (позивний – “Кедр”), запасним пілотом (дублером) був Герман Степанович Тітов. Посадка на Землю першого космонавта відбулася в той самий день.Тим самим була дана позитивна відповідь на питання про те, чи може людина жити й працювати в космосі. Політ тривав усього 108 хвилин, однак йому передував тривалий період підготовки космонавтів, створення ракети-носія, космічного корабля й служб наземних технічних комплексів, що забезпечували старт і контроль за космічним польотом корабля, функціонуванням його систем, пошук і евакуацію космонавта післяприземлення. Так польотом Ю.А. Гагаріна на кораблі-супутнику “Восток” почалася ера польотів людини в космос.

/Files/images/12 квітня.jpg

перший політ в космос


27 березня - Міжнародний день театру

/Files/images/Міжнародний день театру.jpg


21 березня - Всесвітній день поезії

19 березня - день народження Ліни Костенко, яка стала беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців. Адже за свій вік не заплямувала себе компромісами з жодною владою. У неї завжди вистачало сміливості дивитися правді в очі й казати категоричне «ні» підлості, брехні, зрадництву. Її поезія – це позиція, вчинок, гідність…

Ліна Костенко


Медіа-знайомство з місцевою письменницею

3 березня святкується Всесвітній день письменника і це є приводом для вшанування літературних діячів. Професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує глибокої поваги.

Олена Волинська, наша землячка, молода письменниця, своїм прикладом показала, що наполеглива праця і послідовність врешті решт приводять до бажаних результатів і здійснення мрій.

Бажаємо ій і надалі творчих злетів, багато задумів і прекрасних ідей, які перетворяться в рядки захоплюючих історій.

Олена Волинська



Зі святом 8 Березня!

"Чи знаєш ти насправді, хто Вона..." Ода Жінці


До дня народження Т.Г. Шевченка

/Files/images/Шевченко 2021.jpg


Заходи до 150-річчя Лесі Українки

Письменники України - до 150-річчя Лесі Українки

150-річчя славної української поетеси європейського рівня Лесі Українки працівники центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського відзначили літературним бомондом. Творчість Лесі Українки має неабиякий вплив на сучасних шанувальників поезії, зокрема на наших земляків. Найбільш творчі з них висловлюють свої враження у поетичній формі. Лариса Бойко – композиторка, педагог з м. Житомира, до 150 річчя від дня народження Лесі Українки презентувала дві свої збірочки на вірші Лесі Українки. А наша землячка – дослідниця життя і творчості Лесі Українки Світлана Челядіна, книгу «Шляхами Дочки Прометея». Також на зустріч завітали письменниці з Києва: Тетяна Фольварочна та Юлія Бережко-Камінська, які є членами НСПУ. Основним джерелом інформації про Лесю Українку є книга. Тож присутні переглянули відеопрезентацію книг, виданих до 150-річчя з дня народження мисткині.

Гармонійні мелодії, вірші, виконання пісень у жанрі «співана поезія» сплелись у різнобарвний, різножанровий та неповторний калейдоскоп, присвячений знаменитій українці, який додали у святкову палітру країни.

/Files/images/літературний бомонд.jpg /Files/images/Фольварочна.jpg /Files/images/Лариса Бойко.jpg /Files/images/М Боровець.jpg



Відеороздум "Леся Українка і сучасність".

Книжкова виставка-інсталяція

/Files/images/150 Леся виставка.jpg


Історичний екскурс «Події Афганістану крізь призму часу»

З метою військово-патріотичного виховання та до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, працівники центральної бібліотеки та ветерани афганської війни відвідали ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою та провели історичний екскурс «Події Афганістану крізь призму часу». Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків. Під час заходу присутні ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули літературу та документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

А ще для відвідувачів керівництво провело екскурсію ліцеєм. Ознайомили з навчально-виховним процесом та умовами проживання, організацією дозвілля ліцеїстів.

/Files/images/захід в ліцеї.jpg /Files/images/Зосимович.jpg /Files/images/Зосимович Марія.png /Files/images/Завгородній.png /Files/images/афганці в ліцеї.jpg /Files/images/ліцей.jpg



Художник життєрадісних полотен

Ренуар – один з найпоетичніших французьких живописців ХІХ століття. Фундатор імпресіонізму, він любив малювати не так «життя» природи, як людину, свого сучасника й співвітчизника. Разом з Мане і Дега Ренуар почав зображувати зовсім новий у мистецтві сюжет – паризькі кафе – своєрідний центр громадського життя.

Тяжка хвороба, Перша світова війна, на яку пішли двоє синів Ренуара, смерть дружини не зламали художника. Він уперто й самозабутньо створював сповнені сонця і молодого завзяття твори.

/Files/images/Ренуар.jpg


День Соборності України – єднання сили й духу народу

22 січня українці щорічно святкують День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 року. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю усіх тих, хто загинув в ім’я України, хто пожертвував власною волею і добробутом.

День Соборності 2021


"В поколіннях я озвуся"

27 січня - 130 років від дня народження Павла Григоровича Тичини (1891–1967), українського поета, перекладача, публіциста, державного і громадського діяча, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

/Files/images/П. Тичина.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1017

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.