Повернутися до звичайного режиму

Наші події



2018 рік

"Крокуємо до успіху, Або один рік з життя міської бібліотеки"

«Крокуємо до успіху, або Один рік з життя міської бібліотеки» - так звітувалася перед громадою центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського. На заході були присутні користувачі та друзі бібліотеки, представники організацій, з якими бібліотека тісно співпрацює. Присутні познайомилися з найбільшими заходами року, найяскравішими подіями, які пройшли в бібліотеці для дорослих читачів і для дітей. Одним з провідним напрямків бібліотеки є робота з користувачами похилого віку, самотніми громадянами, людьми з особливими потребами. Сьогодні бібліотека є тим самим «третім місцем» в громадському просторі, де навчання проходить поруч із цікавим дозвіллям, є рівний доступ до інформації, зручні та сучасні сервіси.

Присутні дізналися про плани бібліотеки на майбутнє та високо оцінили її соціокультурну діяльність.

/Files/images/звіт 2018 зал.jpg /Files/images/Тріо Віра.jpg /Files/images/звіт 2018.jpg /Files/images/у елки.jpg


Презентація книги "Конной дорогой Бабеля"

29 листопада в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбулась презентація книги Агнесси Капрел'янц «Конной дорогой Бабеля». На захід завітали новоград-волинці, яким не байдужа доля нашої країни, хто задає собі запитання: «А чому ж ми українці так живемо? Що не так?».

Дуже важливо, що книга містить краєзнавчі матеріали. Автор досліджує період Української революції 1917-1921 років в Україні. Адже на превеликий жаль, вже понад 25 років - періоду Незалежності України, ця тема залишається недослідженою, вона ще й досі сповнена білих плям. Працюючи над книгою Агнесса Капрел'янц побувала у місті Житомирі, Новограді-Волинському, досліджувала шлях проходження 1-ї кінної армії в 20- х роках в українському Поліссі та на Волині.

Автор - активна учасниця подій на Майдані, тому підводить історичні паралелі 1914 та 2014 років. Роздумує над тим, якими ми повинні бути сьогодні, згадуючи помилки минулого, ціна яким – життя людей і тих, що тихо сиділи, і тих, що активно створювали фон історичних подій.

Осмислити історію, переосмислити минуле, зробити висновки – основа того, щоб революційна доба знову не повернулася в Україну, переконана автор книги - Агнесса Капрел'янц.

/Files/images/Агнесса Капрелянц.JPG /Files/images/конной дорогой Бабеля.JPG/Files/images/презентація Конной дорогой Бабеля.JPG


День бібліографії "Трагічні сторінки історії"

У суботу, 24 листопада, в Україні відзначається День пам'яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих в результаті штучного голоду селян радянської України, знищених тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, а також голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні. Трагізм цього періоду в долі українців полягає в тому, що шляхом створення штучного голодомору керівництво країни намагалося вбити жагу до свободи та незалежності у нашого волелюбного народу. Нам, хто живе сьогодні, важко навіть уявити, що на багатющій та плодовитій українській землі люди потерпали від голоду, помираючи в страшних муках.

Загальносистемний День бібліографії «Пам'ять крізь призму болю» (до 85 роковин Голодомору) – це нагода ще раз нагадати нам всім про сумні сторінки історії нашої країни, події, пам'ять про які необхідно берегти…

Книжкова виставка-реквієм «Трагічні сторінки історії» дала можливість ознайомитися з книгами, фотоальбомами, спогадами про ті жахливі роки. На виставці тимчасово експонувався горельєф «Голодомор» відомого місцевого митця Павловського Станіслава Миколайовича (вдячні директору краєзнавчого музею Жовтюк Олені за надану експозицію).

«Голод на Житомирщині: мовою документів, очима істориків та письменників» - викладка матеріалів краєзнавчого характеру, на якій були представлені архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.

Для школярів, що відвідують дитячий розмовний клуб ГО «Новоград-Волинське земляцтво етнічних німців» в бібліотеці була проведена бесіда-розповідь «Україна пам’ятає - світ визнає» про трагізм та наслідки всіх голодоморів. Діти разом з бібліотекарем виготовили квітку – незабудку - символ Голодомору, дізналися про його походження та застосування.

Крім того, користувачі бібліотеки мали можливість прослухати бібліографічний огляд книг «Українська катастрофа 20 століття» та відвідати віртуальну сторінку Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодомору в Україні».

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

/Files/images/голоджомор виставка.JPG /Files/images/горельеф голодомор.JPG /Files/images/викладка до Голодомору.JPG /Files/images/незабудка.JPG



Презентація книги "Сила пристрасті" Елен Тен

«Талант – то крапля здібностей і море праці» - цей влучний вислів , що належить відомому українському письменникові Григору Тютюннику може в повній мірі охарактеризувати «невідому Елен Тен » - дівчину з нашого міста, яка довгий час писала під різними псевдонімами, наполегливо працюючи в жанрі малої прози. Її оповідання видані у збірках творів лауреатів літературних конкурсів "Літературна надія Дніпра", "Львівські перехрестя", фестивалю фентезі "Брама-2017" та інших. А торік Елен Тен завершила роботу над романом, який вийшов друком у видавницві КСД під назвою "Сила пристрасті".

«Книга про нерозділене кохання, ілюзію, яку люди сприймають за почуття, таємничу силу та відповідальність за вибір» - так свою роботу описує Олена Тюпіна (справжнє імя письменниці). 20 жовтня в центральній міський бібліотеці імені Юрія Ковальського авторка презентувала свій роман.

В невимушеній атмосфері поціновувачі сучасної української прози змогли поспілкуватися з автором книги, дізнатися про «кухню» літературного процесу, про те, що надихає на творчість та про плани на майбутнє.

/Files/images/Олена Тюпіна.JPG /Files/images/презентація книги Елен Тен.JPG /Files/images/презентація Олени Тюпіної.JPG /Files/images/сила пристрасті.JPG


Народознавчий вечір "Код нації: козацтво"

Більш як за 500 років історії багато втрачено, багато знищено. Але пам’ять предків - у наших генах. Ми тілом уже не ті, що були колись, але Душа у нас вічна! Та ще й козацька! Саме тому напередодні святкування Дня Козацтва та Дня захисника України до центральної міської бібліотеки завітали читачі та користувачі на народознавчий вечір «Код нації: козацтво».

Почесними гостями свята стали генерал українського реєстрового козацтва Олександр Дроздюк та підполковник реєстрового козацтва Валентина Ксендзук. Присутні дізналися про захисників українських земель від давнини до сучасності. Зокрема, про традиції, побут, бойове мистецтво і звичаї українського козацтва. Дуже зворушливо звучала козацька пісня «Гей, наливайте повнії чари» у виконанні всіх присутніх на заході. Козацтво залишило свій слід у різних сферах - в літературі, побуті та історії. Тож, для присутніх було проведено огляд літератури «Козацтво в українській літературі». І, звичайно, кава та чай із солодощами зігріли душі і серця присутніх. А наостанок було запропоновано фотосесію з козацькими атрибутами.

/Files/images/захід по козацтву.jpg /Files/images/14 жовтня.jpg /Files/images/отаман.jpg /Files/images/світлиця по козацтву.jpg


Бібліографія – твій помічник в океані інформації.

Чи можна сучасному студенту обійтися без знань основ бібліографії, хоч ця наука здається такою академічною? Впевнено можна сказати, що ні. Бібліографія – це і вміння орієнтуватися в бібліотечних каталогах та картотеках (в тому числі і електронних!), вміння грамотно, згідно вимог, робити описи використаних джерел при складанні рефератів, курсових, наукових робіт тощо... А інформаційна грамотність – це лакмусовий папірець освіченої, мислячої людини.

Вже стають традиційними зустрічі в бібліотеці на уроках бібліотечно -бібліографічної грамотності зі студентами 2 курсу відділення «Правознавство» Новоград-Волинського економіко - гуманітарного коледжу, що вивчають предмет «Основи наукових досліджень». 4 жовтня на занятті молоді люди дізналися про правила бібліографічного опису книги та статей з періодичних видань, про те, як грамотно складати списки використаних джерел при написанні курсових робіт тощо. А практичне завдання, виконання якого потребувало уваги, дозволило відчути себе в ролі «науковця - початківця».

Отже, приходьте до бібліотеки і наші фахівці допоможуть вам опанувати цю зовсім непросту, але таку важливу науку – бібліографію!

/Files/images/біб.урок.jpg

/Files/images/опис книг.JPG /Files/images/бібл.урок.jpg




Василь Олександрович Сухомлинський

1918 - 1970

/Files/images/I-mistse-1024x1007.jpg /Files/images/твори Сухомлинського.jpg

28 вересня виповнюється 100 років видатному педагогу і літератору Василю Олександровичу Сухомлинському. Його теоретична, літературно-педагогічна творчість і практична діяльність увійшла до історії вітчизняної педагогічної думки помітною сторінкою, його педагогічні, публіцистичні та літературні праці й учительський досвід значно вплинули на практичну діяльність школи, збагатили педагогіку України новими положеннями і думками.

Основні праці В.О. Сухомлинського розпорошені по газетних і журнальних публікаціях, немало їх зібрано і упорядковано в численні тематичні збірки та у тритомному і п’ятитомному (українською і російською мовами) виданнях вибраних творів.

Центральна міська бібліотека має в своїх фондах численні твори В.О. Сухомлинського та книги про нього і пропонує їх всім, хто працює в педагогічній сфері, або тільки освоює професію вчителя.

Крім того, працівники бібліотеки підготували презентацію "100 років В.О. Сухомлинському".

/Files/images/Василь Сухомлинський.png


Бібліотечний урок-крок «Словник – інструмент пізнання світу»

Бібліотека чи Інтернет? Де шукати інформацію? Зрозуміло, що молоде покоління вибирає Інтернет. Але…Чи завжди інформації, розміщеній там, можна довіряти? Які можливості для навчання надає сучасна книгозбірня?

Все це та багато іншого дізналися студенти Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу, завітавши до нашої бібліотеки. Молодь дізналась про структуру бібліотеки, про те, які послуги надаються. Цікаво було сісти на місце бібліотекаря і поспілкуватися з читачем, оформити йому формуляр. Студенти дізналися про роль довідково-інформаційної літератури та методику роботи з нею на міні-практикумі по пошуку потрібної інформації.

Маємо надію, що все почуте молодими людьми знадобиться в навчанні та подальшому житті.

/Files/images/робота зі словниками.JPG /Files/images/бібліотечний урок коледж.JPG


Микола Сціборський – теоретик українського націоналізму

Рішенням Житомирської обласної ради № 331 від 17.08. та розпорядженням міського голови В. Весельського № 202(о) від 29.08. 2018 рік проголошено роком Миколи Сціборського у Житомирській області. З цією метою у центральній міській бібліотеці було проведено історичний пазл «Микола Сціборський – теоретик українського націоналізму». Про одного з фундаторів ОУН згадували разом з Павлом Бондаренком, відомим письменником, блогером, кропітким дослідником історичних джерел під псевдонімом Павло Правий. Активну участь у розмові взяли члени Братства ОУН-УПА Новограда-Волинського. Присутнім дуже сподобалось живе, емоційне спілкування з «науковим хуліганом» (як сам себе називає Павло Правий). Наприкінці зустрічі його буквально засипали запитаннями. Також в бібліотеці можна ознайомитися з виставкою літератури, де розміщено матеріали про націоналіста та його внесок в національний рух.

/Files/images/Сциборський захід.JPG/Files/images/Бондаренко.JPG /Files/images/історичний пазл.JPG /Files/images/розповідь про Сціборського.JPG


Сеньйор помідор. Вирощуємо та смакуємо

«Сеньйор помідор. Вирощуємо та смакуємо» - під такою назвою пройшло чергове засідання клубу «Світлиця» в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського. Бібліотекарі підготували цікаву і змістовну розповідь про історію виникнення і розповсюдження томатів. Розповідь супроводжувалася слайд презентацією та відео роликами. Члени клубу ділилися власними ексклюзивними рецептами. Родзинкою зустрічі була концертна програма вокального ансамблю «Осінь» з територіального центру соціального обслуговування населення. За чашкою чаю точилася невимушена розмова, що дозволила присутнім гарно провести час і отримати заряд бадьорості.

/Files/images/сеньор Помидор.jpg /Files/images/сеньор Помидор виставка.jpg /Files/images/сеньор Помидор огляд.jpg /Files/images/сеньор Помидор чаювання.jpg




Зустріч-знайомство з Назаром Розлуцьким

Сьогодні в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського пройшла зустріч-знайомство з Назаром Розлуцьким - істориком, поетом, прозаїком, старшим науковим співробітником Музею української діаспори. Під час зустрічі Назар презентував свою книгу «Нотатник мобілізованого». Книга - документальна, це спогади автора про службу в АТО. Назар наголошує, що ця книга - не про війну загалом, і навіть не про 55-ту бригаду, де він служив у 2015-16 роках. Вона про те, як сприймає війну цивільна людина, якій в силу обставин і власного вибору доводиться брати до рук зброю і захищати свою землю. Присутніх підкупило те, що автор зображує не так званих супергероїв, а звичайних людей з різною долею та несхожими характерами, яких об’єднує одне – любов до батьківщини.

Один примірник книги Назар подарував бібліотеці. В кінці зустрічі традиційно відбулася фото та автограф сесія.

/Files/images/Назар Розлуцький (2).jpg /Files/images/Назар Розлуцький (1).jpg


Мій Новоград-Волинський - моя маленька батьківщина

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського активно долучається до проведення змістовного дозвілля у період літніх канікул, популяризує читання серед дітей і підлітків нашого міста.

І ось черговий квест для дітей пришкільного табору ЗОШ № 3. Впродовж двох днів – 5 та 6 червня працівники бібліотеки провели для дітей денного пришкільного оздоровчого табору «Веселка» цікаві змагання. Під час гри команди пригадували прочитані казки, шукали відповіді на запитання вікторини, вирішували логічні завдання, ребуси, брали участь у конкурсах, спортивних змаганнях під керівництвом Лідії Тимофєєвої - керівника міського Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» управління у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради.

Квест показав, що вчитися – це весело та круто! І не завжди потрібно для цього сидіти за партами. Можна ось так в формі змагань, відкривати для себе щось нове.

/Files/images/бібліотека літом.jpg/Files/images/під час канікул.jpg


Квест – це пізнавально і весело.

Певне, в усіх нас бібліотека асоціюється лише з книжками. Але це не так. 23 травня 2018 року учні 6-а класу разом із класним керівником Чалою Оленою Іванівною стали учасниками краєзнавчого квесту «Відкрий для себе рідне місто».

Квест — це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань.

Капітани двох команд отримали мапи квестової зони, на яких були позначені зупинки, де на учасників чекали квестери із завданнями для команд. І ось все для старту готове. Квест почався! Юні краєзнавці з величезним азартом ринулися у “бій”. Команди мали пройти одні й ті ж зупинки, але рухалися різними маршрутами. Всього було шість зупинок-станцій: козацька, літературна, природознавча, історична, народознавча та бібліотека, де проводились підсумки гри. На кожній зупинці команда отримувала завдання і за кожну правильну відповідь — певні бали. Після виконання завдань на кожній зупинці команда мала відгадати пароль до наступної зупинки та отримати карту з її зображенням.

Вікторини, ребуси, «заморочки з бочки», декламування віршів Лесі Українки, спортивні змагання – ці та інші цікаві завдання не давали ні хвилинки перепочити учасникам змагань.

Коли всі зупинки були пройдені, до бібліотеки просто-таки “ввірвалася” команда «Дослідники». Відразу за нею поспішала і команда «Знавці». І хоча по балах команди були приблизно рівні, але завдяки міцній фізичній підготовці команда «Знавці» стала переможницею квесту. Позитивні емоції, рухова активність, почуття колективізму та нові знання – все це отримали учасники заходу: як школярі, так і дорослі.

Висловлюємо величезну подяку директору краєзнавчого музею Жовтюк Олені Миколаївні та міському Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» управління у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради (Тимофєєва Лідія) в підготовці та проведенні заходу.

Цей квест був не першим у практиці бібліотеки, та далеко не останнім. Тож чекатимемо нових змагань.

/Files/images/квест.JPG/Files/images/квест 2.JPG /Files/images/квест 1.JPG /Files/images/квест 3.JPG


Охорона культурної спадщини - запорука збереження нації. Культурно-просвітніцькі зустрічі.

В минулому році Європейський парламент прийняв рішення відзначити 2018рік як рік Культурної Спадщини в Європі. Тому центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського спільно з міським краєзнавчим музеєм провели культурно-просвітницькі зустрічі «Охорона культурної спадщини – запорука збереження нації». Так як щорічно 18 травня відзначають Міжнародний день музеїв, то основною темою заходу була музейна справа. Спочатку присутніх ознайомили з культурною спадщиною Європи і зокрема України.

Віртуальну екскурсію по пам'ятках історії і культури нашого міста провела Євгенія Ващук, спеціаліст з охорони культурної спадщини. Директор краєзнавчого музею Олена Жовтюк розповіла про історію створення музею, його цінні експонати та поділилася планами на майбутнє. Також для відвідувачів заходу була підготовлена книжкова виставка «Музеї – обереги вічності», за допомогою якої бібліотекар Олена Кобрина провела огляд літератури та порекомендувала кращі видання з фонду бібліотеки по даній тематиці. Наприкінці зустрічі приємним подарунком для працівників музеїв з їх святом, а також для всіх присутніх була пісня «Допоки віримо» у виконанні Іванни Пасічник.

/Files/images/день музеїв.JPG /Files/images/день музеїв 1.JPG /Files/images/день музеїв 2.JPG /Files/images/день музеїв 3.JPG /Files/images/32756192_374049969782418_2773032212889600000_n.jpg

/Files/images/день музеїв 5.JPG


Пам'ять цвіте в серцях

Кожен край народжує свого поета, сподіваючись виявити себе через його слово. Звягельщина подарувала українцям Юрія Ковальського – поета, журналіста, патріота і просто гарну Людину. Він назавжди увійшов в історію міста, як автор слів гімну Новограда-Волинського. Посмертно був нагороджений званням Почесного громадянина міста. 1 травня 2018 року Юрій Іванович Ковальський зустрів би своє 80-річчя. З цієї нагоди працівники центральної міської бібліотеки, що носить ім'я поета, провели вечір-вшанування «Пам'ять цвіте в серцях».

На захід зібралась творча інтелігенція міста, рідні і близькі поета, студенти, учні, бібліотекарі міської та районної ЦБС, читачі та користувачі бібліотек міста. Своїми зворушливими спогадамиз присутнімиподілилися Ковальська Леся Юріївна, Мартинюк Микола Іванович, Сурай Петро Іванович, Усенко Микола Григорович, Гембарський Олександр Петрович, Ксендзук Валентина Антонівна, Челядіна Світлана Олексіївна. Натхненно читали вірші учні Новоград-Волинської НВК «Гімназія ім. Лесі Українки» під керівництвом вчителя української мови і літератури Пилипенко Катерини Іванівни. Присутні насолоджувалися виступами учнів та викладачів школи мистецтв. Аудиторія мала можливість переглянути презентацію про життя Юрія Ковальського, фотодокументи для якої надала вдова поета Галина Василівна Ковальська.

/Files/images/вечір-вшанування.JPG /Files/images/вечір-вшанування 2.JPG /Files/images/вечір-вшанування 1.JPG


Літературний коктейль «Молодь об’єднує книга»

Те, що книга – джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є «Унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації». Так заявляє Генеральний директор ЮНЕСКО Коітіро Мацуурі у своєму посланні з приводу Всесвітнього дня книги і авторського права, яке відзначається 23 квітня.

Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де на День Юрія (Георгія) дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури 23 квітня - символична дата. Цього дня народилися Моріс Дрюон, Володимир Набоков, Андрій Курков, Григорій Тютюнник та померли Вільям Шекспір, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський.

У Всесвітній день книги і авторського права, який святкують майже у 200 країнах світу, вся спільнота – і ті, хто читає, і ті, хто пише, видає та продає книжкову продукцію, – складають програми заходів, які свідчать про їхню любов до книги. Відбуваються зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист друкованого слова, фестивальні читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і безоплатно роздають його відвідувачам книжкових магазинів. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.

З традиціями святкування цього дня були ознайомлені активісти (старости груп) Палацу дітей та молоді м. Новоград-Волинського, що завітали до бібліотеки 26 квітня. Крім того. дівчата і хлопці переглянули відеопрезентацію про пам’ятники книгам та буктрейлер до 200-річчя п’єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка», який створений зусиллями працівників центральної міської бібліотеки.

Запрошуємо до нашої книгозбірні скористатися її ресурсами та відвідати різноманітні заходи.

/Files/images/день книги.JPG /Files/images/день книги1.JPG /Files/images/день книги 2.JPG



«Найкраща від усіх земель»

Напередодні 80-річчя від дня народження талановитого поета-земляка Юрія Ковальського центральна міська бібліотека провела конкурс на кращий вірш серед поетів-початківців Звягельщини «Найкраща від усіх земель». Всього було 22 учасника віком від 10 до 75 років.

Переможцем у віковій категорії «10-16 років» було визначено Ковальчук Катерину, студентку медичного коледжу. У віковій категорії «17 років і більше» визначено Бугайчук Ніну, пенсіонерку, яка вразила всіх своїми віршами. Також була відзначена Легенька Ганна за «кращий вірш про Юрія Ковальського». Спеціальний подарунок від представника Національного корпусу за «кращий вірш на патріотичну тему» отримала Бойко Олена, студентка РДГУ. Переможці були нагороджені цінними дарунками від відділу культури та туризму міської ради. А також всі конкурсанти отримали подарунки від Новоград-Волинського осередку Братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича.

Дякуємо всім, хто взяв участь у конкурсі і хтозна, можливо ці перші проби пера стануть великим шляхом творчих досягнень…

/Files/images/найкраща відусіх земель.JPG /Files/images/переможці.JPG

/Files/images/учасники конкурсу.JPG


«Здорова молодь – здорова нація»

Дбайливе ставлення до власного здоров’я – це досить актуальна проблема сучасного суспільства, адже здоров’я вважається головною суспільною цінністю. Проте не всі люди достатньо проінформовані про здоровий спосіб життя, а деякі свідомо ним нехтують. Ведення здорового способу життя важливе для кожної людини, і в першу чергу – для молоді. Бути здоровим сьогодні в тренді.

«Здорова молодь – здорова нація» - під такою назвою 11 квітня пройшов День інформації в центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського. Що є елементами здорового способу життя? Щоб дати відповідь на це питання студенти 1 курсу економіко–гуманітарного коледжу разом з бібліографом «намалювати» дерево здоров’я, додаючи складові у вигляді зеленого листя. Які складові піраміди харчування, що необхідно вживати в їжу, щоб бути активним та бадьорим, як цукор пливає на наше самопочуття – ці та інші питання були підняті у розповіді Дмитренко Тамари Миколаївни – завідуючої магазином здорового харчування «Едемський сад» (вул. Собоності, 3), виступ якої супроводжувався цікавою презентацією. Про молодіжні субкультури, що популяризують відмову від шкідливих звичок та активний спосіб життя – все це можна було побачити в відеоролику «Молодь обирає здоров’я». Цікавим був виступ членів спортивного клубу «Воркаут в нашому місті» - Стремецького Геннадія та Нюкало Олександра, які не тільки розповіли про становлення цього виду спорту в Новограді - Волинському, а й показали декілька вправ, чим викликали неабияку захопленість присутніх.

Презентуючи книжкову виставку «Я – моє життя – моє здоров’я», бібліограф Ольга Швецова розповіла про інформаційні можливості бібліотеки в популяризації потрібної літератури конкретної тематики.

Здоров'я – це щастя; благо, дароване людині Богом. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. Бережіть своє здоров’я і будьте здорові!

/Files/images/день здоров\'я.JPG воркаут

/Files/images/день здоров\'я (2).JPG


«Наша громада: вчора, сьогодні, завтра»

Сьогодні, 4 квітня, в центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського відбулася панельна дискусія «Наша громада: вчора, сьогодні, завтра». Присутні експерти Киреєва Л.В. та Дутчак Л.Р. з різних аспектів висвітлили роботу відповідної державної структури. Після кожного тематичного блоку аудиторія мала нагоду висловити свою думку, поділитися своїм баченням.

Протягом годинної дискусії, присутні торкнулися питань в галузі соціального захисту населення та дуже жваво обговорювали зміни та реформи в галузі охорони здоров'я та медичного забезпечення. Дякуємо всім, хто долучився до нашої дискусії, хто цікавиться, які зміни відбуваються в нашому місті, які досягнення та які плани на майбутнє, хто готовий діяти і змінювати щось навколо себе і міняти щось в собі…

/Files/images/панельна дискусія.JPG /Files/images/дискусія.JPG


В бібліотеці відкрито книжково-музичну вітальню

В березні виповнюється 340 років від дня народження світоча музичної культури - Антоніо Вівальді – італійського композитора, скрипаля, педагога.

Доля його творів нагадує долю творінь Йоганна Себастьяна Баха: величезна слава за життя, потім майже повне забуття і «друге народження» в ХХ ст., коли Вівальді стає найпопулярнішим після Баха композитором докласичної епохи.

Антоніо Вівальді, визначний представник епохи бароко, увійшов в історію музики як творець жанру інструментального концерту, основоположник оркестрової програмної музики. Найвідоміший його твір – цикл концертів «Пори року» - давно займає почесне місце серед інших музичних шедеврів світу.

Працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського організували в читальному залі музичну вітальню «Viva musiсa». До уваги відвідувачів озвучена виставка-експозиція, з якої можна не тільки отримати інформацію про багатогранність таланту геніального композитора,але й прослухати записи музичних шедеврів, що тихо лунають в залі, доповнюючи цікаві книжкові видання.

Запрошуємо відвідати бібліотеку і зануритися в романтичну атмосферу Італії епохи бароко.

/Files/images/Vivaldi.jpg /Files/images/музична вітальня.JPG /Files/images/слухаємо Вівальді.JPG /Files/images/книги про Вівальді.JPG



День періодики «Періодика – вікно у світ» в центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського.

Роль періодичного друку в житті суспільства велика. Газети і журнали несуть читачам оперативну інформацію про все, що відбувається навкруги, висвітлюють найцікавіші події, факти, відомості. Від часу написання книги до виходу її у світ проходять роки. Між тим, в газетах цей проміжок часу обчислюється днями, а в журналах - декількома місяцями. Тому саме в періодиці так відчутно дихання часу. Друковане слово завжди було і залишається невід’ємною частиною нашого життя. Не всі читачі бажають дізнаватися новини з Інтернету, особливо старше покоління, яке більше звикло брати до рук улюблену газету чи цікавий журнал.

В межах виділених коштів ми намагалися сформувати підписку періодичних видань на будь-який смак. Значну частину займають місцеві видання. До уваги користувачів – щотижневі газети «Звягель», «Лесин край», «Поліські новини», «Час Плюс». Дізнатися про події суспільного, культурного та спортивного життя країни , регіону ви зможете на сторінках газет «Урядовий кур’єр», «Голос України», «Житомирщина», «Слово Просвіти» (газета отримується благодійно), «Спорт-арена». Чарівне жіноцтво має змогу провести своє дозвілля з журналами «Бурда», «Вяжем сами», «Добрые советы», «Життя і жінка», «Единственная», «Отдохни». Чоловіки можуть переглянути «Автомир», «Наука и техника», «Корреспондент», «Новое время». Для тих, хто цікавиться новими тенденціями в господарюванні - журнал «Дім. Сад. Город». Стане в нагоді всім категоріям читачів і журнал «Предупреждение плюс» - справжній помічник в дотриманні здорового способу життя.

Читання періодичних видань рано чи пізно дає відчуття серйозного впливу на читача. Людина починає дивитися на світ по-іншому, помічати безліч нових фактів про події, про які вона раніше ніколи не замислювалася. Тобто, преса – не тільки джерело інформації, вона ще й виховує нас із вами, будить енергію та творчі сили. У нашій книгозбірні ви поринете у розмаїття інформації і здобудете знання, цікаво і змістовно проведете свій вільний час.
Приходьте і читайте, навчайтесь і розважайтесь!

/Files/images/день періодики.JPG /Files/images/журнали.JPG /Files/images/періодика 2018.JPG /Files/images/читаємо в бібліотеці.JPG


Народознавче застілля "Ой, на Масляну!"

16 лютого в читальному залі центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського зібралися члени клубу «Світлиця», щоб разом відсвяткувати Масляну.

Це святоє одним з найстаріших у слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

На масничному тижні в Україні мав місце звичай прив'язувати колодки до ніг тим, хто ще без пари, що мало спонукати молодь замислитись над продовженням родута створенням сім’ї.Звичай «колодки» розіграли для присутніх вихованці фольклорного ансамблю «Мальви» Палацу дітей та молоді під керівництвом Кучинської Галини Оксентівни.

Багато нового і цікавого про історію святкування масляного тижня не тільки в Україні, а й в зарубіжних країнах присутні дізнались з мультимедійної презентації .

Вірш Л. Цілик «Де поділася весна» прочитала Ярослава Борисюк.

Під час заходу була можливість ознайомитись з незвичними рецептами млинців, а також своїми руками виготовити ляльку-мотанку домашню масляну, яка є оберегом житла на весь рік та притягує в сім’ю здоров’я і достаток .

А яка Масляна без запашного чаю і рум’яних млинців?! Звичайно всі куштували смачні млинці, символ яскравого і палкого сонця.

З гарним настроєм і зарядом оптимізму гості покидали приміщення бібліотеки.

/Files/images/Масляна.JPG /Files/images/колодка.JPG /Files/images/виготовлення мотанки.jpg /Files/images/лялька мотанка.jpg


День безпечного Інтернету в бібліотеці

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».

В цей день до бібліотеки завітали учні ЗОШ № 2 на web-урок «Джерела інформації та їх вплив».

Всесвітня павутина несе все більшу загрозу. Зараз на першу стрічку у списку глобальних проблем вийшла кібербезпека. Недивно, бо у 2017 році ми стали свідками потужних кібератак на різні країни. Росте кіберзлочиність, онлайн-шахрайство…

Крім того, все більше розповсюджується така вже офіційно визнана хвороба, як Інтернет-залежність. Особливо серед підлітків.

Як захистити свій контент в Інтернеті, як не стати здобиччю для Інтернет-шахраїв, якій інформації можна довіряти, а яку треба ретельно перевіряти, присутні змогли дізнатися з презентації, підготовленої працівниками бібліотеки.

Також було підкреслено, що все ж таки кращим джерелом інформації залишається книга.

/Files/images/Безпечний Інтернет.JPG /Files/images/день безпечного Інтернету.JPG


Крути: відомі й невідомі сторінки

29 січня 2018 року відзначатиметься 100 річниця трагедії під Крутами. В маштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.

Центральна міська бібліотека приєдналася до відзначення цієї дати і провела для учнів 10 класу ЗОШ № 3 історичний екскурс «Крути: відомі й невідомі сторінки». Розповідь про ті жахливі часи супроводжувалася відео матеріалами документального фільму «Молода кров» із серії «Україна: забута історія». В читальному залі бібліотеки оформлено виставку історичної літератури, яка присвячена визвольним змаганням українського народу та героям битви під Крутами.

Сьогодні, коли вирішується доля України, молодь, як і колись, у далекому 1918-му, перебуває в перших рядах боротьби. І надто вражає, коли на таку самопожертву йдуть молоді люди, які тільки почали здійснювати свій життєвий проект…

/Files/images/крути.JPG


Книги, які допомагають у навчанні

24 січня 2018 року в центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського був проведений бібліотечний урок « Книги, які допомагають мені у навчанні». Учні 7 класу ЗОШ № 5 та вчителі, що завітали до бібліотеки, дізналися багато цікавих фактів про довідкову літературу: словники, довідники та енциклопедії . Із зацікавленістю школярі прослухали розповідь про тлумачні словники В. Даля та Б.Грінченка та про одну з найстаріших енциклопедій світу - Британіку. Відеосюжет про найпопулярнішу електрону енциклопедію сьогодення – Вікіпедію - визвав жвавий інтерес і обговорення у школярів. Розповідь супроводжувалась оглядом тематичної вистави книг, де були представлені різноманітні довідкові та енциклопедичні видання бібліотеки.

/Files/images/біб.урок.JPG /Files/images/біб.урок 1.JPG


2017 рік

Звіт в ретро-стилі перед громадою за 2017 рік

Старомодне – не модне? “Бабусина скриня”– гніздо для молей? “Мамина шафа”– нецікава і неформатна барахолка? Перелік відмовок можна продовжувати, але якщо “підключити” трошки креативу і творчого азарту, то ці проблеми зникають вмить, а життя перетворюється у феєричне ретро. Ретро-стиль вносить певну цікавинку і містить приємні відчуття та нотки ностальгії. Це спосіб відійти від буденності і просто відпочити.

“Старосвітські посиденьки”– під такою назвою відбулася ретро-вечірка, організована у центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського. Походеньки – лише “офіційний” привід для зустрічі, бо ж наслідком є щорічний звіт перед громадою, який був підготовлений теж у відповідному форматі. На вечорі звучали ритми джазу, рок-н-ролу, твісту впереміш з українськими мотивами 60-70 років. Обов'язковими атрибутами ретро-інтер’єру стали вінілові платівки, програвачі, а також ретро-костюми і ретро-зачіски, шкода от, ретро-парфумів ніхто не прихопив для багатоаспектного занурення в давно минуле.

Програма була насиченою, а часу, як зазвичай, не вистачало: приємні нагородження (номінації «Найактивніший користувач Інтернет-центру», «Найактивніший читач 2017 року», «Активний відвідувач заходів», «Щедрий дарувальник»), музичні виступи вчителів школи мистецтв, працівників Палацу культури, учениці гімназії.

Учасники свята поринули у чудовий світ ретро: відповідні убрання, чудова музика і гарний настрій створили атмосферу справжнього свята. Бо хто ж, як не ми самі, - творці щасливих митей, прекрасних спогадів, безліч усмішок і позитивного настрою.

/Files/images/звіт 2017.JPG /Files/images/звіт 2017 1.JPG /Files/images/черный кот.JPG/Files/images/старый рояль.JPG /Files/images/звіт 2017 2.JPG /Files/images/звіт 2017 3.JPG


Вечір-елегія "Хотів би я в слово єдине вмістити всю думу смутну"

В бурхливу епоху, серед великої кількості подій, ювілеїв і свят важко виділити якісь пріоритети. На жаль, на сьогоднішній день менше уваги приділяється культурним та мистецьким подіям, ювілеям письменників світового рівня. Все губиться на фоні політично-економічних баталій суспільства. Одним з небагатьох інформаційно-культурних острівців залишається публічна бібліотека, яка намагається збирати біля себе людей творчо обдарованих або тих, хто цікавиться мистецтвом та літературою.

13 грудня центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського разом зі своїм давнім партнером – Новоград-Волинським земляцтвом етнічних німців - провели вечір-елегію «Хотів би я в слово єдине вмістити всю думу сумну», присвячений 220-річчю видатного німецького поета та письменника Генріха Гейне. За допомогою презентації на двох мовах (українській та німецькій) був висвітлений життєвий та творчий шлях поета. Вірші Гейне читались німецькою, українською та російською мовами членами німецького земляцтва, учнями та бібліотекарями. Була представлена виставка літератури «Життєва пісня Генріха Гейне». Звичайно, не обійшлося без музики, бо на слова Г. Гейне написано, як підрахували фахівці, близь чотирьох тисяч музичних творів. І цей процес не припиняється. Присутні мали можливість послухати романс «Не обмани» (музика О. Дюбюка) у виконанні Іванни Пасічник, романс «Хотел бы в единое слово» (музика П. Чайковського, відео) та відома пісня «Лорелей» у виконанні славнозвісної групи «Skorpions» (відео).

Треба зауважити, що до творчості Гейне часто зверталася наша видатна землячка, Леся Українка, яка одна з перших зробила переклад найвідомішої збірки Г. Гейне «Книги пісень».

/Files/images/Гейне в бібліотеці.JPG /Files/images/вечер Гейне.JPG/Files/images/вірш Гейне.JPG /Files/images/стих Гейне.JPG /Files/images/разговор в Падернборнской степи.JPG /Files/images/романс.JPG /Files/images/Лорелей.JPG /Files/images/вірш про Гейне.JPG


Огляд книжкових новинок для вчителів зарубіжної літератури

12 грудня в рамках проведення семінару – практикуму учителів зарубіжної літератури закладів загальної освіти «Розвиток комунікативних умінь і навичок на уроках зарубіжної літератури», який відбувся на базі ЗОШ № 2, бібліографом 1 категорії Ольгою Швецовою був проведений бібліографічний огляд «Новинки зарубіжної літератури в фондах центральної міської бібліотеки імені Юрія Ковальського».

Освітяни були ознайомлені з серією книг сучасних зарубіжних авторів «Карта світу», що виходить в видавництві «Фоліо» з 2010 року українською мовою, книгами лауреатів Нобелівської премії з літератури, мемуарною літературою. Відбулося не просто знайомство з творчістю письменників, а й ніби особисте знайомство з ними самими. Маємо надію, що надана інформація розкриє учителям зарубіжної літератури різноманітність фондів бібліотеки, а вони в свою чергу, зможуть сформувати зацікавленість своїх учнів до читання зарубіжних авторів. Адже відомо, що читання є атрибутом суспільно активних і свідомих свого місця в суспільстві людей.

Таких, якими ми хотіли би бачити свою молодь.

/Files/images/огляд 1.JPG /Files/images/огляд.JPG


Мовні посиденьки «Дзвенить струмочком рідна мова»

До Дня української писемності та мови в центральній міській бібліотеці пройшли мовні посиденьки «Дзвенить струмочком рідна мова». На заході члени клубу «Світлиця» разом із запрошеними гостями взяли участь у мовній вікторині, а також у музичному конкурсі «Відгадай мелодію» та художньому конкурсі «Намалюй прислів’я». А учні школи мистецтв для гарного настрою подарували музичні номери. Вдячні та зацікавлені відвідувачі отримали не лише духовний харч, але і посмакували домашніми пиріжками та цукерками до чаю та кави.

/Files/images/посиденьки.jpg /Files/images/мовні посиденьки.jpg /Files/images/намалюй приказку.jpg /Files/images/пісня про мову.JPG


"І пам'ятати страшно, і забути неможливо"

2017 рік – це рік трагічної дати в історії України та всіх народів колишнього Радянського Союзу - 80 річчя Великого терору та українського Розстріляного Відродження. Саме в осінні дні 1937 року на честь 20-річниці жовтневої революції в урочищі Сандармох (Карелія) було розстріляно 1116 чоловік.

Сталінський режим, нетерпимий до патріотизму та самовираження, щедро роздавав митцям клеймо «буржуазних націоналістів» та «шпигунів». У 30-х роках почались репресії, арешти, розстріли діячів культури і мистецтва. Хтось не витримував і вкорочував собі віку (як Микола Хвильовий) чи погоджувався (як Павло Тичина) на написання текстів, які хвалили би партію, утім більшість були розстріляними (як Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш), чи померли в концтаборах від нестерпних умов утримання (як Євген Плужник). Деякім пощастило емігрувати (Юрій Клен, Євген Маланюк).

Про українське Розстріляне Відродження та стан української інтелігенції в період Великого терору йшлося під час години історичної пам’яті «І пам’ятати страшно, й забути неможливо», яку провели працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського в міському краєзнавчому музеї. Учні та педагоги загальноосвітніх шкіл № 2, № 3 та інші присутні мали змогу ознайомитися з трагічною долею видатного режисера та реформатора українського театру Леся Курбаса та визначного українського драматурга Миколи Куліша. Вони працювали разом (Лесь Курбас ставив п’єси Миколи Куліша в своєму театрі «Березіль») і були розстріляні в один день 3 листопада 1937 року.

Намагаючись позбавити наш народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи, мільйони українців було закатовано у застінках НКВС, розстріляно, відправлено у табори, тюрми, висилки. Їм було винесено смертний вирок лише за те, що були українцями і мали сміливість говорити про це вголос.

Година пам'яті супроводжувалась презентацією, кадрами кінохроніки. Читались твори Юрія Клена, Василя Симоненка, Анни Ахматової. Було проведено огляд літератури біля книжкової виставки «Минуле з гірким присмаком». Завершився захід музичним номером учнів школи мистецтв.

/Files/images/година пам\'яті.JPG/Files/images/P1050286.JPG /Files/images/година історії 2.JPG

/Files/images/година історії 1.JPG



Зустріч з українським письменником Максом Кідруком

17 жовтня в читальному залі бібліотеки відбулася зустріч з молодим українським письменником та мандрівником Максом Кідруком, який презентував свою нову книгу "Не озирайся і мовчи".

/Files/images/Кідрук в бібліотеці 1.JPG /Files/images/Кіжрук в бібліотеці 2.JPG /Files/images/Кідрук, книги.JPG /Files/images/Кідрук в бібліотеці.JPG



Бібліотечно-бібліографічний урок для студентів коледжу

Хто володіє інформацією – володіє світом. Цей давній постулат на сьогодні надзвичайно актуальний. В величезному інформаційному масиві важливо не тільки вміти відшукати потрібну інформацію, а і зробити це швидко, кваліфіковано.

В рамках співпраці з Новоград - Волинським економіко-гуманітарним коледжем 6 жовтня працівники бібліотеки запросили на бібліотечно-бібліографічне заняття студентів 2 курсу відділення «Правознавство», що вивчають предмет «Основи наукових досліджень».

Молодь була ознайомлена з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки: каталогами та картотеками. Особливу увагу бібліограф І категорії Ольга Швецова приділила правилам оформлення бібліографічного списку літератури, що є обов’язковим при написанні курсових робіт, рефератів тощо. Цікавим було практичне завдання - знаючи правила бібліографічного опису, студентам було запропоновано самостійно спробувати описати статті з журналів та газет, що вдалося не кожному.

Сподіваємося, що отримана інформація стане в нагоді в подальшому навчанні студентів, і вони зможуть продуктивно використовувати всі можливості сучасних бібліотек.

Запрошуємо до співпраці інші навчальні заклади нашого міста !

/Files/images/бібліотечний урок 1.JPG /Files/images/бібліотечний урок.JPG


Центральна міська бібліотека проводить дні відкритих дверей

Традиційно, на початку навчального року, центральна міська бібліотека імені Юрія Ковальського гостинно відкриває двері книгозбірні для молоді – студентів навчальних закладів нашого міста, щоб ознайомити їх з усіма інформаційними можливостями бібліотеки.

Новоград - Волинський економіко-гуманітарний коледж є нашим давнім соціальним партнером, студенти та викладачі якого не тільки активні читачі, а й учасники різноманітних заходів бібліотеки.

27 вересня до бібліотеки завітали студенти 1 курсу економіко-гуманітарного коледжу разом з викладачем української мови та літератури Тамарою Негодюк. Цікаву екскурсію по бібліотеці провела провідний бібліотекар Олена Кобрина. Молодь мала можливість ознайомитися з фондом бібліотеки (а він складає 54 тисячі примірників), переглянути нову навчальну літературу, ознайомитися з періодичними виданнями, що отримає бібліотека.

Разом з бібліографом І категорії Ольгою Швецовою читачі подорожували цікавими місцями Житомирщини, переглянувши відеопрезентацію «Молодість древлянського краю» (до 80-річчя Житомирської області) та дізнатися про маловідомого літературного діяча Петра Волиняка, уродженця нашого краю.

Впевнені, що отримана інформація стане в нагоді, а бібліотека буде місцем, де можна не тільки безкоштовно скористатися Інтернетом, а і вибрати книгу улюбленого автора, поспілкуватися на цікаві теми з іншими відвідувачами та працівниками бібліотеки.

/Files/images/студенти коледжу 1.JPG /Files/images/студенти коледжу.JPG


В центральній міській бібліотеці провели урок з образотворчого мистецтва

Працівники центральної міської бібліотеки, спільно з викладачем образотворчого мистецтва, для учнів школи мистецтв підготували та провели черговий урок «Ілюстрація в художній літературі». Бесіда супроводжувалася переглядом літератури, де книжкові малюнки були представлені в різних техніках. Учні ознайомились з роботами деяких художників-ілюстраторів, таких як Гюстав Доре, Сергій Якутович, Віктор Невінчаний та інших. Під час заходу розмова йшла про основу всіх образотворчих мистецтв – графіку. Графічні твори, на відміну від живописних, передають найголовніше без зайвих деталей. Отримана інформація сприяє поглибленню знань учнів, прищепленню живого інтересу до мистецтва та до книги.

/Files/images/книжкова ілюстрація.JPG /Files/images/художня школа.JPG




Ярмарка порад "Бібліотечно-огірковий стратегічний продзапас"

Мабуть, не знайдеться людини, яка не любить похрумтіти огірком. Огірок – це один із самих незамінних рослинних продуктів на нашому столі. Тому чергове засідання клубу «Світлиця» пройшло у формі ярмарки порад «Бібліотечно-огірковий стратегічний продзапас». Засідання розпочалося з інформаційного досьє про історію виникнення і розповсюдження огірка. Бібліотекарі підготували цікаву і змістовну розповідь про користь цієї ягоди (так, саме ягоди, бо огірок є родичем кавуна, дині), а члени клубу ділилися власними ексклюзивними рецептами і пропонували присутнім їх використати. Також була оформлена виставка-інсталяція відповідної тематики. Доречно підібрані вірші, загадки та прислів’я стали цікавим доповненням.

/Files/images/Огірки Світлиця.JPG/Files/images/Зібрання Світлиці.JPG/Files/images/Світлиця огляд літератури.JPG /Files/images/Світлиця літо.JPG


"З нашого минулого до нашого майбутнього"

Високі поняття «батьківщина», «національна гідність», «патріотизм» починаються зі знання рідного краю, історії села чи міста, вулиці, домівки та власне, свого роду, тобто місця, де людина народилася, зросла, де пройшло її дитинство. Знання передаються із покоління в покоління з молоком матері мелодією народної пісні, багатоголоссям рідної мови. Саме краєзнавство є безцінною скарбницею збереження історичного досвіду багатьох поколінь, всього того найкращого, що витримало випробування часом у сфері матеріальної та духовної культури України.

Древня і вічно молода поліська земля Новоград-Волинщина! Мальовничий край розташований на берегах річки Случ, оспіваний видатними українцями Тарасом Шевченком і Лесею Українкою. У нього своя історія, своя доля, своя гордість.

27 червня в центральній міський бібліотеці ім. Ю. Ковальського був проведений день краєзнавства на тему «З нашого минулого до нашого майбутнього». Користувачам була представлена виставка–інсталяція «Від подуху століть до сьогодення», на який були розташовані книги краєзнавчого змісту, а також артефакти трипільського періоду з краєзнавчого музею міста. З цікавої та пізнавальної бесіди «Історії дихання живе» бібліографа бібліотеки присутні дізнались про пам’ятники та пам’ятні міста Новограда-Волинського, а також була продемонстрована відео презентація «Відкрий для себе рідне місто». В інформаційному повідомленні «Там, де Звягель стоїть» директор краєзнавчого музею Жовтюк О.М. розповіла про період походження міста та археологічні дослідження, які ведуться і до нині. А на закінчення заходу з присутніми була проведена краєзнавча вікторина.

/Files/images/день краєзнавства 1.JPG /Files/images/артефакти з краєзнавчого музею.JPG/Files/images/день краєзнавства.JPG/Files/images/виставка до дня краєзнавства.JPG


"Молоде вино Звягельщини"

25 червня з нагоди Дня молоді працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського в рамках фестивалю «Молодіжне місто - цвіт нації» підготували і провели літературну локацію «Молоде вино Звягельщини». Запросили всіх у світ мудрого, палкого, щирого поетичного слова!

Наша звягельська земля має особливу силу, вона дала наснагу до творчості багатьом талантам, зростила і викохала невмирущу Лесю Українку. На весь світ лунає сьогодні патріотичне слово мужньої Лесі, а місто Новоград-Волинський уславлене її ім’ям.

Сьогодні на поетичному олімпі рідного міста багато чудових талановитих постатей. Серед них - члени спілки письменників України - Анатолій Клюско та Ніна Талько-Петрук, місцеві поети - Валентина Ксендзук, Сергій Руденко, Лариса Гембарська, Леся Гудзь, Лариса Ярмоленко, Галина Сайчук, Ольга Захарова та багато інших. Вірші-присвяти наших поетів-земляків Лесі Українці - це данина не лише пам'яті про велику поетесу, а й звіт перед нею за право жити на цій землі, називатися новоград-волинцями. Почесними гостями заходу стали: місцева поетеса-піснярка Валентина Ксендзук, член спілки письменників України - Анатолій Клюско, місцева поетеса Галина Сайчук.

Свої перші спроби пера представили юні таланти нашого міста:

- Корнійчук Тетяна, учениця 11 кл. гімназії ім. Лесі Українки;

- Пацура Емілія, студентка промислово-економічного технікуму;

- Осипенко Діана, учениця 8 кл. ЗОШ № 5;

- Загурський Олександр, голова Молодіжної громадської ради міста Новограда-Волинського;

- Бакало Владислав, учень 8 кл. ЗОШ № 8;

- Козачок Дарина, студентка медичного коледжу;

- Семісинов Нікіта, учень 8 кл. ЗОШ № 7;

- Гльоза Марія , учениця 7 кл. ЗОШ №7;

- Саксіна Яна, студентка медичного коледжу.

З великим задоволенням всі присутні слухали авторську пісню Павлюка Олександра,учня 11кл. ЗОШ № 10, учня школи мистецтв. Саша всебічно обдарована особистість – він пише свої власні пісні, володіє фортепіано та гітарою, неодноразово перемагав у Всеукраїнських та обласних конкурсах. Крім того, було виконано авторську пісню Олександра Загурського про наше рідне місто.

Всю творчість наших поетів проймає патріотична аура. Їх вірші пишуться не просто рукою, а дотиком душі. Щиро, задушевно, тепло, зворушливо розкривають вони свою любов до рідного краю і висловлюють впевненість та віру у велике майбутнє Звягельщини, бо ми цього варті, дорогі наші земляки.

Ми повинні гордитися тим, що у нас є такі таланти – «молоде вино» Звягельщини.

/Files/images/виставка до Дня молоді.JPG /Files/images/день молоді.JPG /Files/images/поети на дні молоді.JPG /Files/images/день молоді 1.JPG


Літо з бібліотекою.

Літо – це велика перерва для школярів, вона дана їм для зміцнення здоров’я і духовного зростання. Серед всього розмаїття літніх занять діти не забувають і про відвідини бібліотеки. Так головну кнігозбірню міста відвідали діти пришкільного табору ЗОШ № 3. Розпочалася зустріч з екскурсії до бібліотеки, потім діти переглянули фільм «Як твориться книга». Дуже цікавим був мульт-мікс «Не порушуйте наші права», де на прикладі мультфільмів було розказано про права дітей. Далі все проходило на території залишків фортеці. Діти брали участь у літературних вікторинах, відгадували загадки, грали в рухливі ігри на свіжому повітрі.

Приємно, що присутні отримали багаж знань та позитивних емоцій. Для юних читачів бібліотеки в читальному залі експонується книжково-ілюстративна виставка-розвага «В літні пригоди з цікавою книгою», на якій представлені різноманітні книжкові видання для дітей: галузеві енциклопедії, довідники, науково-популярні видання, пригодницькі та фантастичні твори, казки.

Гарного всім літа і цікавих книг!

/Files/images/фільм в бібліотеці.JPG /Files/images/DSCN0675.JPG


Ми, діти твої, Україно!

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Щоб провести гарно час, працівники центральної міської бібліотеки підготували для дітей бібліотечний арт майдан «Кольорові долоньки». Під час заходу діти змагалися в різноманітних конкурсах: відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні задачі. Всіх дуже зацікавив майстер-клас «Лайфхаки з трубочок для коктейлю». Свої художні здібності проявили у малюнках на асфальті «Здрастуй, літо!» на майданчику біля бібліотеки. Офіційний символ Міжнародного дня дітей – прапор - створювали відбитками дитячих долоньок. На завершення дітей пригостили ще й морозивом від ТМ «Рудь». Приємно, що жодна дитина не пішла з майдану незадоволеною, а, отже, свято вдалося на славу. Та на цьому Свято дитинства не завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів - літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Отож, чекаємо на вас щоднини, окрім неділі та понеділка. Проводьте з користю свій вільний час.

/Files/photogallery/DSCN0567.JPG /Files/photogallery/поробки.JPG /Files/photogallery/кольорові долоньки.JPG /Files/photogallery/1 червня.JPG


Колоритні мандрівки Європою

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. З нагоди святкування Дня Європи в Україні наші працівники провели для студентів 3-го курсу НВПЕТ бібліотечний диліжанс «Колоритні мандрівки Європою». Подорожуючи країнами ЄС, дізналися багато цікавого про європейські країни, історію створення та особливості перебування в Європейському союзі. Маршрут подорожі складався з різних зупинок. На кожній зупинці читали вірші мовою тієї країни, якою подорожували.

Того ж дня нашу бібліотеку відвідали представники польської делегації з міста Пясечно. Польські друзі уважно прослухали інформацію, звернули увагу на книжкові виставки, оформлені в бібліотеці. В діалозі з гостями, ми зрозуміли, що поляки цікавляться українською літературою, зокрема творами Лесі Українки. Зворушливим моментом зустрічі став подарунок від гостей – це книга, в якій зібрані всі казки та легенди Братів Грімм на польській мові.

День Європи - це гарна нагода дізнатися більше про Європу. Адже наша країна прагне стати повноцінною європейською державою і увійти до Європейського Союзу. Поки цього не сталось, але усі сподіваються, що найближчим часом ми все ж таки приєднаємося до цієї спільноти.

/Files/photogallery/день Європи.jpg /Files/photogallery/мандрівки Європою.jpg /Files/photogallery/знайомство з Польщею.jpg /Files/photogallery/18527673_117604442150578_1923606387643676366_n.jpg



Свято вишиванки

На фольклорні посиденьки "Вишиванка - це генетичний код та дрес-код нації" в бібліотеці зібралися члени клубу "Світлиця", представники земляцтва етнічних німців та користувачі бібліотеки. Присутні дізналися багато цікавого про долю вишиванки, коли знищували нашу культуру і сам ген українства. Переглянули офіційний тізер до документальної стрічки «Спадок нації», гаслом якої стали слова «вишити, щоб вижити». Часом українська нація виживала лише через те, що берегла свої вишиті обереги. Зараз можуть сказати, що це свято не на часі, бо йде війна. Але чому ми маємо цю війну? Донбас показав: бо не знаємо своєї історії. Так історично склалося, що не кожен український регіон є «сприятливим» для носіння вишиванки. Тому такі заходи дуже добре впливають на наше життя, і вони нам дійсно необхідні, щоб згуртовуватись і формувати свідому Українську Державу.

Під час заходу відбулася творча зустріч з майстринею-вишивальницею Антоновою Мирославою Василівною, яка працює керівником ЦРТРД «Першоцвіт» в Палаці дітей та молоді. Про таких в народі кажуть: «Людина талановита в усьому». Вперше її роботи експонуються на широкий загал. Сподіваємося, що перегляд виробів спонукатиме відвідувачів взяти в руки голку з ниткою та створювати власні роботи, адже найцінніша вишиванка – зроблена власноруч. Наше завдання – не розгубити мистецтво вишивання, не забути власної національної культури та передати наступним поколінням.

/Files/photogallery/свято вишиванки.jpg/Files/photogallery/майстри вишивки.jpg/Files/photogallery/пісні про вишиванку.jpg /Files/photogallery/виставка вишивок.jpg


Відкриваючи книгу, відкриваємо світ

Всесвітній день книги і авторського права святкується щороку 23 квітня.Таким чином вирішено було підкреслити важливість книг в нашому житті і віддати данину поваги всім авторам книг. Важливим аспектом цього свята є також проблема авторського права, якій необхідно приділяти підвищену увагу. Можна сказати, що авторське право являє собою моральний та майновий захист творів інтелектуальної праці. Крім того, засновники даного свята ставили перед собою таку мету, як залучення людей, особливо молоді, до читання. Книги, без сумніву, сприяють культурному і соціальному прогресу людства. В цей день прийнято влаштовувати різноманітні книжкові ярмарки і виставки. Прийнято також дарувати один одному книги.

До Всесвітнього дня книги і авторського права, з метою популяризації читання в молодіжному середовищі, покращення іміджу бібліотеки та професії бібліотекаря, підняття престижу читання та друкованої книги центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського підготувала різноманітні соціокультурні заходи: перегляд літератури «Для вибагливого читача», літературний подіум «Щойно з друку», голосні читання «Читаємо українське, читаємо українською», журнальний коктейль «Відкрий! Це твій журнал!», День польської книги «Польська книга в українській бібліотеці».

Запрошуємо до бібліотеки усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово. Бажаємо шанувальникам книги нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення!

/Files/images/DSCN0374.JPG/Files/images/DSCN0368.JPG /Files/images/DSCN0388.JPG /Files/images/DSCN0362.JPG


День бібліографії "Людина і космос"

12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики. Це особливий день — день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні трудиться в космічній галузі. Вступивши в 21 століття, ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки — навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати здійснили висадку на Місяць, привізши звідти зразки ґрунту.

Працівники центральної міської бібліотеки провели годину цікавих повідомлень на тему «Людина і Космос". На заході були присутні учні 6-х класів ЗОШ № 3. Бібліограф ЦМБ познайомила учнів з історією освоєння космосу, розповіла про інженера-конструктора, головного організатора виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР і основоположника практичної космонавтики С. П. Корольова. За допомогою мультимедійної презентації розповіли про чотириногих піонерів зоряного простору. З великим задоволенням учні подивилися відео «Перший політ ракети в Космос», «10 фактів про Космос» та здійснили відеоекскурсію Житомирським музеєм космонавтики ім. С. Корольова. Велике враження справила на присутніх розповідь керівника гуртка авіамоделювання центру науково-технічної творчості учнівської молоді – Замули Олександра Миколайовича. Також він представив моделі літаків, зроблені учнями гуртка. На завершення заходу діти закріпили отримані знання, проявивши себе у вікторині «Що я знаю про Космос?», показавши гарні результати.

У читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка "Космос далекий і близький". Під час огляду літератури діти ознайомилися з підбіркою книг, які розповідають про першовідкривачів космічної ери, про героїв - космонавтів, які підкорюють простори Всесвіту, про планети і сузір'я.

/Files/images/DSCN0328.JPG

/Files/images/12 квітня.JPG /Files/images/день космонавтики.JPG /Files/images/міжнародний день польоту в космос.JPG


«Фашистські табори смерті – геноцид проти людства»

Кожен рік, напередодні свята Перемоги, відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Ця пам’ятна дата встановлена за рішенням ООН на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

Саме 11 квітня 2017 року до краєзнавчого музею прийшли представники громадських організацій, а також студенти Новоград-Волинського промислово-економічного технікуму на тематичну зустріч «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства», яку спільно з музеєм підготували працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського.

Переглянувши кадри кінохроніки, а також ознайомившись з літературою, що присвячена історичним подіям 30-40-х років ХХ століття, присутні ще раз мали змогу переконатись, яку антилюдську, антигуманну ідеологію ніс фашизм, німецька націонал-соціалістична партія під керівництвом Гітлера та його соратників. Відповідно до ідеології, що наголошувала на расовій чистоті німців, режим розпочав компанію утисків та геноциду, який розпочався саме зі створення цілої системи концтаборів і привів до загибелі приблизно 12 мільйонів людей, серед яких 6 мільйонів були євреї. Гітлерівська концепція Життєвого простору та її дотримання призвели до початку Другої Світової Війни, що забрала життя більш ніж 60 мільйонів людей.

Про концтабори на території Новограда-Волинського розповіла директор музею Жовтюк Олена Миколаївна. А про свого дідуся, який перебував в концтаборі на території нинішньої загальноосвітньої школи № 2, поділилась спогадами голова земляцтва етнічних німців Юрко Ірина Валентинівна.

Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього! Закликаємо молодь пам’ятати уроки історії, не допустити відродження фашизму в Україні, протидіяти будь-якій антилюдській ідеології. На нашій планеті лунає гімн «Бухенвальдський набат», як символ пам’яті про жертви і перенесені страждання, які приніс людству гітлерівський нацизм.

/Files/images/DSCN0276.JPG /Files/images/DSCN0259.JPG/Files/images/DSCN0280.JPG /Files/photogallery/732/DSCN0294.JPG/Files/photogallery/732/DSCN0266.JPG /Files/photogallery/732/DSCN0286.JPG


«Стрімко світ міняється – книга залишається!»

Ось вже більше сімдесяти років у нашій країні сім днів наприкінці березня називаються Тижнем дитячої книги. Історія цього свята сягає у військовий сорок третій. Ідея та назва дитячого свята належить дитячому письменнику Льву Абрамовичу Кассилю. Дотримуючись традицій, Всеукраїнський тиждень дитячого читання щорічно стартує в різних регіонах України. У ці дні в бібліотеках нашого міста відбуваються різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію серед дітей читання, книги і бібліотеки.

В рамках Тижня центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела ряд заходів. Розпочали з виставки-акції «Прочитай! Мені сподобалося». Під час акції відвідувачі ознайомилися з книгами, які за опитуванням читачів є найпопулярнішими. Також протягом Тижня демонструвалась виставка робіт у техніці гільоширування Возняк Анастасії. Бібліотеку відвідали вихованці школи-інтернату. Діти ознайомилися з історією заснування Тижня дитячого читання, переглянули буктрейлер, що був створений власними силами працівників бібліотеки до річниці книги П. Куліша «Чорна рада» (160 років). Також для них підготували літературну вікторину, в якій активну участь взяли всі діти і отримали солодкі подаруночки.

1 березня відзначається Всесвітній день котів. Для розваження дітей, бібліотекарі підготували виставку-інсталяцію «Посмішка березневого кота» та підбірку кумедного відео «Котоманія».У ці дні в бібліотеці не було байдужих і нудьгуючих, панувала атмосфера радості і веселощів, а бібліотекарі намагалися придумати для читачів щось незвичайне, таке, що вони змогли б запам’ятати надовго.

/Files/images/DSCN0110.JPG/Files/images/DSCN0191.JPG/Files/images/DSCN0154.JPG /Files/images/DSCN0196.JPG


Поетична веб-мозаїка «Все, що душа довірила словам»

/Files/images/DSCN0082.JPG /Files/images/101_3688.JPG

21 березня, у весняний день, коли пробуджується природа і з’являється ліричний настрій, в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день поезії. Це свято встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО.

Поезія сприяє піднесенню духовності, розкриває багатий культурний пласт людства, об’єднує народи.

Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела поетичну веб-мозаїку під назвою «Все, що душа довірила словам».

На поетичний захід завітали учні 10 класу ЗОШ № 3 та користувачі бібліотеки, які люблять читати лірику.

Присутні переглянули відео презентацію, з якої дізналися багато цікавого про класичну та сучасну поезію. Слухали вірші у виконанні авторів з відеороликів. Також поетичні твори читали працівники бібліотеки і відвідувачі. Прозвучала поезія Михайла Старицького, Євгена Євтушенко, Роберта Рождественського, Ліни Костенко, Володимира Висоцького, Сергія Жадана, Вадима Крищенка та інших. Доповнювала розповідь книжкова виставка, на якій було представлено збірки української та зарубіжної поезії.

Люблю поезію, в якій

Звучить мелодія незримо,

Немов сім кольорів надій

Покладені на точну риму.

Люблю рядок, де міра й лад,

Де слово плаче і сміється,

Де наче подих кожен склад

І наголос на ритмах серця.

Вадим Крищенко




«Слово Лесі і Тараса об’єднує Україну»

У час, коли весна ще слабо, але впевнено починає ступати по вулицях міста, для українського народу сталося дві надзвичайно важливі події. Народилися два велета національного духу, неповторні два генії української літератури – Тарас Григорович Шевченко та Леся Українка. 9 березня, в день народження Кобзаря, заклади культури нашого міста провели акцію «Слово Лесі і Тараса об’єднує Україну», мета якої відродити у душі кожного українця духовність, національну гідність, патріотичні почуття. Акція розпочалася біля пам’ятника Лесі Українки, а потім продовжилась за допомогою «живого ланцюга», передаючи із рук в руки слово геніального поета, і завершилася біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Цієї березневої пори Шевченківські поезії читаються якось по-особливому, пропікаючи наскрізь кожну душу, небайдужу до рідного краю, надихаючи жити, боротися, кохати. Ми щиро вдячні всім, хто підтримав сьогодні цей захід, вніс часточку своєї душі у вшанування памʼяті Великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка і його палкої послідовниці – мужньої і волелюбної жінки – Лесі Українки.

/Files/images/101_3648.JPG /Files/images/101_3650.JPG /Files/images/101_3653.JPG/Files/images/SAM_0414.JPG /Files/images/SAM_0464.JPG /Files/images/101_3656.JPG


День Героїв Небесної Сотні

20 лютого вся Україна у скорботі й безмежнім пошануванні відзначила День Героїв Небесної Сотні.

В цей день в загально- освітній школі № 7 відбувся літературно- музичний захід, присвячений пам’яті та вшануванню Героїв Небесної Сотні. Учні школи розповідали вірші, співали пісні, інсценізували події Майдану. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. Ю. Ковальського приєдналися до циклу заходів і провели урок патріотизму «Ціна волі і єдності України», під час якого розповіли про ті страшні та водночас героїчні дні. Було продемонстровано відео подій на Майдані, названі імена перших загиблих. Звучали пісні та поезія, народжені Майданом. Також бібліотекарі провели презентацію книги Марка Рудневича «Я з Небесної сотні» та продемонстрували буктрейлер за цією повістю.

В приміщенні бібліотеки оформлено книжкову виставку-репортаж «Революція гідності: ціна свободи».

Герої Майдану зупинили зло найбільш цінним – ціною власного життя. Ми не маємо права забути про це. Маємо пам’ятати про них не тільки в дні скорботи й жалоби, а постійно.

/Files/images/P1050246.JPG /Files/images/P1050257.JPG




Літературно-музичний вечір "Для чого ті слова, як плаче музика"

31 січня в музеї родини Косачів, під час літературно-музичного вечора «Для чого ті слова, як плаче музика», присутні віддали дань пошани Францу Шуберту. Саме в цей день весь творчий світ відзначав 220-річчя від дня народження видатного австрійського композитора.

Засновник романтичного стилю у музиці, Шуберт прожив тільки 31 рік. Він помер виснажений фізично і душевно, вимучений негараздами у житті. Ні одна з дев’яти симфоній не була виконана при житті композитора. Із шестисот пісень було надруковано близько двохсот, а з двох десятків фортепіанних сонат – лише три. І тільки через сорок років після його смерті світ нарешті зрозумів, що Франц Шуберт – одна із найвидатніших постатей в музиці.

На літературно-музичному вечорі, який організували працівники центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського, присутні ознайомились з цікавими моментами життєвого та творчого шляху композитора. Були прочитані вірші Бориса Олійника, Шарля Бодлера, Франца Шобера, Франца Шуберта, Давіда Самойлова. Прозвучали музичні твори Шуберта у виконанні викладачів та учнів музичного відділення школи мистецтв. Активну участь у вечорі взяли члени земляцтва етнічних німців, учні ЗОШ № 7. Окрасою заходу були виступи камерного ансамблю «Classik». Під час заходу демонструвались слайди, фото, уривки з кінофільмів та музичних телепередач. Доповнювала все дійство література з книжкової виставки.

Серед присутніх були підопічні територіального центру, викладачі та учні ЗОШ № 9, ЗОШ № 6, музейні працівники, користувачі та працівники бібліотек та інших установ.

Всім присутнім прийшлось до вподоби спокійний, розмірений, душевний настрій вечора.

/Files/photogallery/IMG_7265.JPG/Files/images/IMG_7243.JPG /Files/photogallery/IMG_6149.JPG/Files/photogallery/IMG_6172.JPG /Files/photogallery/P1050206.JPG/Files/photogallery/P1050216.JPG /Files/photogallery/IMG_7258.JPG /Files/photogallery/P1050222.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 4553

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.