/Files/images/8b1747ac230d8b3e41b4a1330d0f9b8e.gif Новинки літератури



Історична література



2023 рік

/Files/photogallery/таємниці цивілізації.png Генцмер, Герберт. Таємниці цивілізації. Непоясненні дива і загадкові явища / Герберт Генцмер, Ульріх Гелленбранд; пер. з англ. Ю.В. Максимейко. - Х.: Видавництво Vivat. 2017. - 320 c. : іл.

Історія людства сповнена загадок і таємниць, розгадати які намагається вже не одне покоління дослідників. Ніхто не може пояснити, як і коли були споруджені піраміди Гізи чи Стоунхендж, досі не знайдені таємничі континенти Лемурія та Му, а також легендарна Атлантида. Усе ще не можуть збагнути, як на тілі виникають стигмати і завдяки чому відбуваються чудесні зцілення. А що вже казати про паранауки та медичні феномени на кшталт рентгенівського зору й кришталевих сліз!


/Files/images/Скарби та реліквії України.jpg Скарби та реліквії України / Укл. Святослав Вербич. - К. : Арій, 2020. - 352 с. : іл.

Сьогодні українці часто ставлять собі питання: а що знають про нас у світі? Певною мірою на нього відповідає пропонована книжка, що продовжує серію «Таємниці історії». У ній в науково-популярній формі розповідається про матеріальне й культурне надбання нашого народу від найдавніших часів до сьогодення. Тут допитливий читач довідається про реліквії, які в минулому належали історичним діячам, а також про речі, що стали символами нашої державності й незалежності, зануриться в таємничий світ легенд і переказів про незвичайні матеріальні скарби, сховані на території України.







2022 рік

/Files/images/Блек Історія світу.jpg Блек Джеремі. Історія світу від найдавніших часів до сьогодення / Д. Блек ; пер. з англ. О. Буйвола. – Х. : Віват, 2021. – 256 с. : іл.

Це щедро ілюстроване ґрунтовне видання містить аналіз багато тисячолітнього періоду історії людства: доісторична доба, зародження землеробства; падіння Давнього Риму й розвиток науки в ісламському світі; епоха Просвітництва, світові війни й революції Нового часу та проблеми сучасності.

Д. Блек – автор понад 100 книжок з історії, професор, викладач історії у Військовій академії США у Вест-Пойнті, почесний член Інституту зовнішньої політики.

/Files/images/Стисла історія Європи.jpg Дженкіс Саймон. Стисла історія Європи. Від Перікла до сьогодення / С. Дженкіс ; пер. з англ. В. Горбатька. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2021. – 384 с.

Характерною особливістю цієї книги є надзвичайно цікавий, часом несподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Перед читачем постає частина світу, яка, з одного боку, характеризується жорстокими кризами та безперервним зіткненням самобутніх культур, а з іншого – невтомним прагненням до побудови суспільства, заснованого на одностайності громадян. Імперські амбіції багатьох європейських держав, внутрішні конфлікти та екзистенцій ні загрози нині є так само актуальними, як і в часи завоювань Олександра Македонського.





/Files/images/Дорошко Історія України.jpg Дорошко М.С. Історія України. Події. Постаті. Явища. – К. : Саміт-книга, 2021. – 472 с.

У кірсі лекцій з історії України, прочитаних професором Миколою Дорошком в інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім.. Т.Г. Шевченка, подане авторське бачення основних подій історії України від найдавніших часів до відновлення незалежної держави у 1991 році. Вагомим доповненням до викладеного матеріалу є синхронічна таблиця «Україна. Європа. Світ».







/Files/images/Історія цивілізації Україна.jpg Історія цивілізації. Україна / Упоряд. Михайло Відейко. – Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н.е. – ІХ ст.). – Харків : Фоліо, 2020. – 586 с.

На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від Х до ІІІ ст. н. е., друга — від ІІІ ст. до ІХ ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі.




/Files/images/Ігор Сікорський.jpg Коляда, Ігор. Ігор Сікорський / Ігор Коляда; худож-оформл. О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2021. – 121 с. : іл. – (Знамениті українці).

Ігор Сікорський (1889—1972) — авіаконструктор і відчайдушний пілот власних літаків, «батько світового гвинтокрилобудування», вчений та філософ. Його «Ілля Муромець», найкращий літак Першої світової війни, став прообразом пасажирської та стратегічної бомбар­дувальної авіації. Уже у двадцять два роки авіаконструктор-киянин підкорив Європу власними винаходами. Він навчався та працював у Парижі, Києві, Петербурзі, згодом емігрував до США, де займався серійним гвинтокрилобудуванням, створенням перших міжконтинентальних пасажирських авіалайнерів. Машинам фірми Сікорського на­лежала більшість світових рекордів, зокрема абсолютних. Ця книжка містить відомості про походження Ігоря Сікорського, його батьків — родину Сікорських, яку добре знали в Києві, та розкриває феномен авіаконструктора зі світовим ім’ям. До видання також увійшли згадки про релігійно-філософську творчість цього великого трудівника.

/Files/images/Лакизюк Коли богами були річки.png Лакизюк Віктор. Коли богами були ріки : предки українців та їхні мови / В. Лакізюк. – К. : Саміт-книга, 2021. – 648 с.

Автор, науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства, вибудовує струнку модель походження українців. Уперше в історії України визначена провідна роль анатолійців та фрігійців у формуванні українського етносу. Окрім тісних генетичних зв’язків, простежено і винятковий вплив мов зазначених народів на зародження української нації.







/Files/images/Черчилль і Орвелл.jpeg

Рікс, Томас. Черчилль і Орвелл. Битва за свободу / Томас Рікс ; пер. з англ. Дарини Березіної. – К. : Лабораторія, 2021. – 336 с.

Такі дві різні постаті — прем’єр-міністр, який гідно провів Велику Британію крізь жахи Другої світової, та письменник, автор культової антиутопії «1984». Вони ніколи не бачилися та жили цілком різним життям, однак, у них більше спільного, ніж здається. Обидва були авантюрними, сміливими та сповненими ідей, які випереджають час, — і обидва стали як ніколи актуальними в наші дні.

Журналіст Томас Рікс прослідкував, у чому полягає феномен величності Черчилля й Орвелла, як вони прийшли до визнання, яких помилок встигли наробити та про що застерігали майбутні покоління. А також те, як, попри політичні й світоглядні розбіжності, вони невпинно захоплювалися один одним. Автор подає у книзі все настільки чітко й майстерно, що відчуваєш невидимий зв’язок між двома долями цих легендарних постатей.



/Files/images/Клеопатра.jpg Шифф, Стейсі. Клеопатра. Життя / Стейсі Шифф ; пер. з англ. Є. Бондаренко. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2021. – 336 с.

Постать Клеопатри огорнута міфами. Вона увійшла в історію розпусною звабницею, супутницею двох видатних римлян — Юлія Цезаря і Марка Антонія. Але історію цієї єгиптянки писали чоловіки. Що про неї може сказати жінка? Стейсі Шифф спробувала по-новому поглянути на життя єгипетської цариці, показати її окремо від чоловіків і визначити, чи помилялись історики минулого. Це ґрунтовне й цікаве дослідження життя Клеопатри, у якому авторка відокремлює правду від вигадки, а упередження від реальності. І перед читачем постає освічена, неймовірно багата, блискуча жінка, владна правителька великого Єгипетського царства.



/Files/images/Гарем османських султанів.jpg Шутко, Олександра. Гарем османських султанів. Доба «жіночого султанату» / Олександра Шутко. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 320 с.

Османи вважали цих жінок берегинями династії. Величні, могутні, владні правительки, які у керуванні важливими справами імперії не поступалися чоловікам. Осяйна Гюррем — українська рабиня, що стала султаною, до думки якої дослуховувався наймогутніший правитель Османської імперії. Грекиня Нурбану, що отримала статус «валіде» та провадила активне дипломатичне листування із правителями європейських держав. Фаворитка Мурада ІІІ Сафіє, яку назвали «валіде-падишах», а поза очі — «відьмою» за те, що та нібито причарувала султана. І це лише кілька імен. А чи відомі вам долі інших, менш знаних, проте не менш впливових мешканок гарему? Сумна історія Махідевран, роль Гюльфем у султанському гаремі, трагічне кохання султани Хатідже, Міхрімах та династичний шлюб із візиром Рустемом, гаремна поетеса Хуббі, коротке володарювання Хандан, Халіме та Махфіруз у часи смути, владна Кьосем, Хатідже Турхан, воїтелька Гюльнуш — у цій книжці зібрані історії всіх представниць «жіночого султанату», їхні любовні та дипломатичні листи, достовірні портрети, відомості з архівних документів та інші унікальні матеріали, викладені на підставі турецьких, польських, українських, західноєвропейських й американських досліджень.



2021 рік


/Files/images/напій змін.jpg

Мустафін О.Р. Напій змін. Як кава створила сучасний світ / Олексій Мустафін ; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2018. – 188 с. : іл.

Чи може щось збадьорити зранку краще за філіжанку запашного еспрессо чи американо? Чи є краще місце для душевної розмови, аніж затишна кав’ярня? Та й чи варто шукати? З кавою у кожного свої, особливі, майже інтимні стосунки. Але є секрет, що об’єднує з цим чорним напоєм усе людство. Щоб знайти його — відкрийте цю книжку і пориньте у дивовижні мандри далекими і близькими країнами, через які пройшли гіркі зерна перед тим, як потрапити до вашої чашки. Відчуйте, як змінювалися народи, культури, держави, чиї мешканці хоча б раз скуштували дивовижного трунку, народженого під гарячим тропічним сонцем. І спробуйте зрозуміти, чому саме кава спонукала їх до справді незвичайних відкриттів і революційних перетворень і чому вона так лякала тих, хто опирався поступу. Чи може таємниця не в зернах, а в бажаннях та прагненнях людей, об’єднаних кавою? Історія кохання до напою, з якого народився сучасний світ, — у захопливій розвідці «Напій змін» від Олексія Мустафіна.


/Files/images/історія середніх віків.jpg

Мустафін О.Р. Справжня історія середніх віків / О.Р. Мустафін. – Харків : Фоліо, 2013. – 285 с.

«Справжня історія середніх віків» - це не просто книжка про події, що відбувалися тисячу років тому. На відміну від шкільних підручників, у ній ідеться не лише про історію окремих цивілізацій - християнської Європи, мусульманського Сходу, Індії, Китаю чи Мексики, а й про весь Середньовічний світ як цілісну систему. Чим західні рицарі були схожі на самураїв? Де і навіщо почали будувати замки? Як вигнанці, позбавлені власної землі, створили найбільші імперії Євразії та Америки? Чи могла маленька блоха знищити усе людство? Чому індійські цифри стали арабськими, а порох і книгодрукування, винайдені кітайцями, перевернули життя європейців? І як з феодального безладу народилися сучасні держави? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й розуміти «логіку історії».




/Files/images/Краткая история Германии.jpg

Хоус Дж. Краткая история Германии / Джеймс Хоус ; пер. с англ. Т.Ю. Гутман. – М. : КоЛибри, Азбука-Аттикус, 2020. – 256 с. : ил.

С чего началась история Германии? Уничтожили ли германцы римскую культуру или унаследовали ее? Какова мистическая глубинная связь между германской короной и Римской империей? Где на самом деле заканчивается территория Германии? Как эта страна стала средоточием силы и власти в Европе? Можно ли допустить, что ЕС - это всего лишь декорация для нового германского господства? Британский историк и автор научно-популярных книг Джеймс Хоус предлагает уникальный обзор главных событий истории одного из крупнейших европейских государств.





2020 рік

/Files/images/Даймонд. Колапс.jpeg Даймонд, Джаред. Колапс. Чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються / Джаред Даймонд ; Пер. з англ. В. Горбатька. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2019. – 688 с.

Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство?

Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення.

/Files/images/Джонсон Фактор Черчилля.jpg Джонсон, Боріс. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Боріс Джонсон ; пер. з англ. Ю. Гірича. – Х. : Віват, 2019. – 400 с. – (Серія «Біографії та мемуари»).

Постать видатного британського політичного діяча Вінстона Черчилля захоплює багатьох. Біографія одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, прем’єр-міністра Великої Британії викладена у книзі британським політиком та журналістом Борісом Джонсоном. Автор показав на сторінках книги те, як геній Черчилля формував світову політику. Вінстон Черчилль зображений як незрівнянний стратег, надзвичайно смілива, відважна людина, красномовна та глибоко гуманна особистість. Це був один із найкращих ораторів усіх часів: його афоризми та висловлювання увійшли в історію та цитуються мільйонами донині. Ця книга не лише про те, як Черчилль визначив місце Великої Британії у Другій світовій війні та не дав країні піддатися агресору. Книга також про особистість Вінстона як простої людини зі своїм життям та проблемами, які траплялися на шляху.

/Files/images/yalta-cina-miru-sergij-ploxij.jpg Плохій, Сергій. Ялта. Ціна миру / Сергій Плохій. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 416 с.

Третє лютого 1945 року. До вілл поблизу чорноморського курорту Ялта прибули два найпотужніші лідери демократичного світу — Рузвельт і Черчилль. Вони називали себе аргонавтами, які дісталися чорноморського узбережжя, щоб відібрати золоте руно у дракона, що ніколи не спав. Золотим руном мало стати завершення війни, а драконом був господар маєтку, Йосип Сталін. Ця доленосна зустріч визначила стратегію перемоги над Німеччиною та Японією. Проте роками довкола наслідків ялтинської конференції точаться запеклі суперечки: чи не поклало це початок холодній війні? Чи відповідало американським інтересам наполягання приєднати СРСР до війни з Японією? Хто продав Східну Європу? Чи дійсно західні лідери могли змінити в Ялті хід історії? Спираючись на нещодавно розсекречені радянські документи, неопубліковані щоденники, листи й протоколи зустрічей, Сергій Плохій не просто дає відповіді на ці запитання, а й ставить нові, не менш гострі та провокативні.

/Files/images/Попович Червоне століття.jpg Попович, Мирослав. Червоне століття / М.В. Попович. – 3-тє вид., доп. – К.: Видавничий дім «АртЕк», 2019. – 888 с.: іл.

Книга являє собою спробу нового жанру – жанру філософії історії за аналогією з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації ХХ століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філософія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Навколо оцінки історії розгортаються гострі суперечки, зокрема в української історії – навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її провалу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії розглядаються у книзі на широкому тлі. На ХІІІ Форумі у Львові книга була визнана одним з найкращих видань 2006 року.

/Files/images/українська революція 1917.jpg Українська революція 1917 – 1921 років в ілюстраціях / упоряд. О. Кучерук. – К. : Парламентське видавництво, 2019. – 200 с. : іл.

У виданні зібрано ілюстрації, які відтворюють розвиток і події Української революції 1917–1921 років, історію УНР доби Центральної Ради і Директорії, важливі миті життя Української Держави та Західноукраїнської Народної Республіки. До кожної фотографії подано тексти з тогочасної преси, документів, спогадів.

Пропонована книга є гарним путівником по історії державотворення і боротьби за самостійну, соборну, демократичну державу українського народу.



/Files/images/генії проти ідіотів.jpg

Грабовський С. Генії проти ідіотів : Алгоритми української історії / Сергій Грабовський. – К. : Видавничий дім «Стилос», 2019. – 448 с.

Що реально внесла Україна у світову колиску талантів та досягнень? Ким та чим дійсно варто пишатись нашому народові? Хто вони - ті генії, які е нашою славою? Україна в цьому сенсі досі "невідома самій собі", вона живе в полоні міфів, що утворюються як прихильниками «Сходу», так і «Заходу», тоді як спроби офіційного визначення «великих українців» залишають поза увагою багатьох унікальних особистостей, народжених на наших теренах. Тільки зараз вони повертаються за багаторічного забуття, щоб постати перед нами в усій величі свого таланту. Про них — достойників світового рівня, яких дала Україна людству, про ваші багаті здобутки та втрачені можливості - ця книга.


/Files/images/Черчіль Спогади.jpeg Черчілль Вінстон. Спогади про Другу світову війну / Вінстон Черчілль; пер. з англ. П. Таращук. – К. : Видавництво Жупанського, 2018, 496 с.: іл. – ( Історична думка).

Ця книжка —авторизована скорочена версія шеститомного видання зі спеціально дописаним автором епілогом про післявоєнні роки. Загалом це детальна панорама Другої світової війни, в якій багато акцентів розставлені інакше, ніж до цього звикла "офіційна" історіографія. Також слід нагадати, що автор книжки—сер Вінстон Черчілль (1874-1965 рр.) —один із найвідоміших державних і політичних діячів ХХ сторіччя, який за час своєї політичної кар’єри встиг двічі побувати прем’єр-міністром Великобританії, водночас перебуваючи на посаді міністра оборони у найтяжчі для країн Британської співдружностічаси.


/Files/images/Шаповал.JPG

Шаповал, Юрій. Торкнутись історії / Ю.І. Шаповал; 2-ге вид., допов. – К. : Парламентське видавництво, 2017. – 504 с.

Книга Юрія Шаповала, дослідника архівів, ученого з мировим ім’ям, присвячена злободенним проблемам нашої давнини й зовсім недавньої історії.

Що стоїть за феноменом Української Повстанської армії і чому судження про неї настільки поляризовані? Чому не вичерпується інтерес до сталінської доби? Що набула і що втратила Україна за роки, що минули від проголошення незалежності у серпні 1991 року?

На ці та багато інших питань автор намагається відповісти, органічно поєднуючи проблемний підхід із нарисово-оповідним.

Чудовим доповненням до цієї книги є унікальний ілюстраційний матеріал.


/Files/images/Чухліб. Донеччина.jpg

Чухліб, Тарас. Донеччина та Луганщина – козацькі землі України (ХVI– XVIIIст.) / Т.В. Чухліб. – Вид. 2-ге. – К.: Видавець Олег Філюк, 2017. – 117 с.

Книга розповідає про давне минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими епізодами, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVIІ – XVIІІ ст. увійшли до складу Української козацької держави.

На основі архівних джерел та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х років і до кінця 1700-х років території сучасних Донеччини і Луганщини.

Книга оформлена ілюстраціями, які відображають сучасні військові дії на сході України.


/Files/images/Саттер доба безумства.jpg

Саттер, Девід. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу / Девід Саттер; пер. з англ. Наталії Комарової. – К. : Дух і Літера, 2017. – 528 с.

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970-1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.

Книга розрахована на широке коло читачів.




/Files/images/повернення в царгород.jpg

Повернення в Царгород / За заг. ред. Л. Івшиної; вид. 3-тє, стереотипне. – К. : ТОВ «Українська прес-група», 2016. – 496 с.

Візантія й Давня Русь – Україна. Козацька Україна та Османська імперія…Теми і досі цілком не досліджені. Проте їх вдумливе вивчення в контексті нашої української історії дає ключ до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії – корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії – витоки нашого козацького руху, наших драм, перемог, трагедій і здобутків. І це – не лише минуле.




/Files/images/отаманщина.JPG
Митрофаненко, Юрій. Українська отаманщина 1918 – 1919 років / Ю.С. Митрофаненко. – Вид. 3-тє, випр. і доп. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2016. – 240 с.

У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії 1918 – 1919 рр.

На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України. Книга розрахована на широке коло читачів.



/Files/images/повстання в УКраїні.JPG
Тиліщак, Володимир. 1930. У.С.Р.Р. Повстання : науково-популярні нариси / В. Тиліщак. – Київ: Смолоскип, 2016. – 208 с.

1930 року, напередодні Голодомору, Україною прокотилося масштабна хвиля селянських мирних протестних виступів та збройних повстань проти сталінської політики розкуркулення і насильницької колективізації. Книга знайомить з перебігом та особливостями певних повстань і заворушень у різних регіонах України та вперше відкриває сучасним читачам імена їхніх учасників.






/Files/images/третий рейх.JPG

Булавина, Виктория. Загадки истории. Третий рейх. / В.В. Булавина; худож.-оформитель О.Н. Иванова. – Харьков : Фолио, 2014. – 383 с. – (Загадки истории).

30-е годы ХХ столетия стали временем создания государства, которое его основатель – Адольф Гитлер – назвал Третьим, или Тысячелетним рейхом. К счастью, оно просуществовало совсем недолго. Но и за это короткое время истории Третьего рейха жизнь его создателей и руководителей обросла огромным количеством тайн и загадок.







/Files/images/Рогнеда.JPG
Чемерис, Валентин. Рогнеда : роман / В.Л. Чемерис; худож.-оформ. Л.П. Вировець. – Харків : Орбіта, 2016. – 283 с.

«Рогнеда» - роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку княжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули водно мить, коли красуня Рогнеда опинилася в потоці бурхливих подій та суперництва двох рідних братів – Ярополка і Володимира Святославовичів, коли виклично-гордо відмовила Володимиру, ще й назвала його зневажливо «сином рабині»…






/Files/images/Анна Київська.JPG

Чемерис, Валентин. Анна Київська: роман / В.Л. Чемерис; худож.-оформ. Л.П. Вировець. – Харків : Фоліо, 2016. – 220 с.

Новий роман В. Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого – красуні Анні – першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони – Філіпа, а й значною мірою змінила хід французької історії.









/Files/images/історія європейської цивілізації.JPG Історія європейської цивілізації. Близький Схід / За ред. Умберто Еко; пер. з італ. О.В. Сминтина, В.О. Пшоняк і др. – Харків: «Фоліо», 2016. – 1310 с.; іл.

Проект «Історія європейської цивілізації» охоплює період від античних часів до ХХ ст. і поділений на три основних блоки: Античність, Середньовіччя, Високе Середньовіччя, Пізнє Середньовіччя і Сучасність. При створенні цього проекту його упорядник – видатний італійський вчений-філософ, літературний критик, письменник Умберто Еко – керувався мультидисциплінарним принципом: історія, філософія, міфологія та релігія, образотворче мистецтво, література, наука і техніка, музика. Статті до дисциплін написані провідними італійськими фахівцями у кожній галузі.

Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом – всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.


/Files/images/DSCN0345.JPG Мейс, Джеймс. Україна: матеріалізація привидів / Упоряд. Н. Дзюбенко-Мейс. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 688 с.

Праця Джеймса Мейса, відомого американського дослідника історії України, присвячена розкриттю історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого в житті українського суспільства. Проведено ґрунтовний аналіз причин невдач національно-визвольних змагань українців на початку ХХ ст., розкрито причини Голодомору 1932 – 1933 років. У збірці також уміщено статті про больові точки нинішнього часу.






/Files/images/дипломатична історія України.JPG Слабченко, Євген. Дипломатична історія України / Упоряд. І. Матяш. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 496 с.

Книга «Дипломатична історія України» Є.А. Слабченка публікується вперше в Україні. Автор – український громадський діяч в еміграції, кінорежисер, кінооператор, колекціонер бібліотечних і архівних зібрань, відомий у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (1899 – 1966). У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її ролі як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організації дипломатичної служби.

Для широкого кола читачів, які цікавляться дипломатичною історією України, а також науковців, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.


/Files/images/Майдан.JPG Стражний, Олександр. Менталітет Майдану : Хроніка подій – свідчення очевидців / О.С. Стражний. – К.: «Дніпро», 2016. – 192 с.

В книзі подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Ретроспектива Революції Гідності розгортається на фоні голосів її учасників, а також на тлі аналізу схожих революцій в інших країнах світу. Проводиться аналіз поведінки учасників руху спротиву і пересічних громадян, що підтримали або не підтримали Майдан. Завершується книга підсумком, яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану, і що може чекати Україну в майбутньому.






/Files/images/Голодомор.JPG 1933: «І чого ви ще живі?» / упоряд. Т. Боряк. – К. : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 720 с.

Працю сфокусовано на такому аспекті Голодомору, як вилучення незернових запасів, їжі й одягу в селян, адже загальноустановленою є думка про конфіскацію саме зерна для виконання плану хлібозаготівель. Упорядник на прикладі свідчень, зібраних у різних країнах і роках, наводить читачеві картину тотального охоплення України вилученням будь-чого, що могло бути використане в їжу: від картоплі і кваснини до жмені квасолі й сушки. Проведено аналіз політики радянської влади напередодні та підчас Голодомору.

Кiлькiсть переглядiв: 875

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.