Мистецтво


2023 рік

/Files/photogallery/65 українських шедеврів.jpeg Клочко Діана. 65 українських шедеврів. Визнані й неявні / Діана Клочко. – К. : ArtHuss. 2019. - 256 c.

Мистецтвознавиця і лекторка, Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва, вона представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони - не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій. 65 творів - як фундамент для першої півсотні есеїв, літературного жанру, що поки що не є добре представленим в українській арт-критиці.




2022 рік


/Files/images/Алла Горська книга.jpg Алла Горська. Спалах перед світанком / Упоряд. О. Лодзинська. – К. : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2019. – 136 с. : іл.

Видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці Алли Горської. Вона – активна учасниця українського шістдесятницького руху спротиву тоталітарній системі в СРСР. Її називали душею українського шістдесятництва, вона була люблячою жінкою і матір’ю з ніжним, вразливим серцем митця. А її безкомпромісність і мужність в обстоюванні власних переконань, жертовність і патріотизм досі лишаються взірцем для кожного небайдужого серця. До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької. Видання призначене для широкого читацького загалу.

/Files/images/Бебешко Л.jpg Бебешко Лідія. Вишивальні традиції України: білі та писані сорочки / Л. Бебешко. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2021. – 160 с.

Візитівкою цього видання є чарівні білі та чорні писані сорочки з різних регіонів України, цікаві й самобутні за типами кроїв, колористикою вишивки, її компонуванням і технологіями виконання. Подано інформацію про типи крою, види композицій, орнаментів та мотивів вишивки білих сорочок і художньо-технологічні особливості чорних писаних вишиванок. Представлено двадцять п’ять моделей сорочок з білою вишивкою і двадцять видів чорних писаних вишиванок. Кожна схема вишивки супроводжується переліком використаних швів. Книжка стане в пригоді вишивальницям із різними рівнями підготовки — і початківцям, і досвідченим майстриням.



/Files/images/kistler-30day.jpg Кістлер Марк. Ви зможете малювати за 30 днів : простий і веселий спосіб швидко навчитися малювання / Марк Кістлер ; пер. з англ. М. Коваленко. – Харків : Моноліт, 2021. – 300 с.

Уміння малювати - навичка, а не вроджений талант, як вважають багато. Будь-хто може навчитися красиво малювати! Все, що вам для цього потрібно - олівець, листок паперу і готовність відкрити в собі справжнього художника. Про все інше ви дізнаєтеся з цієї книги. У ній розкрито всі секрети створення складних тривимірних зображень. Приділяючи всього 20 хвилин в день протягом місяця, ви навчитеся малювати все, що захочете. Беріть свій олівець і починайте сьогодні!


/Files/images/книга Л. Биков.png Коломієць Р.Г. Леонід Биков / Ростіслав Коломієць. – Харків : Фоліо, 2020. – 123 с.

Ім’я кіноактора і кінорежисера Леоніда Бикова (1928—1979) не потребує додаткової реклами. У 60—80-ті роки ХХ століття в СРСР він був улюбленцем мільйонів, його пізнавали на вулицях і радо вітали: «Привіт, Максиме!..», «Моє шанування, Маестро!», його фільми («Максим Перепелиця», «В бій ідуть самі "старики"», «Ати-бати, йшли солдати») збирали багатомільйонну глядацьку аудиторію, стаючи рекордсменами річного кінопрокату. Сама лише згадка про Леоніда Бикова викликала у людей добру посмішку. Й недарма відомий актор Михайло Ульянов так висловився про нього: «Є люди, в яких живе сонячне світло...»

/Files/images/Микола_Леонтович.png Коляда І.А. Микола Леонтович / Ігор Коляда ; худ.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2021. – 120 с.: іл.

Микола Леонтович (1877 – 1921) – український композитор, хоровий диригент, громадський діяч та педагог. Книга розповідає про те, як нікому невідомий народний учитель із Поділля став одним із найяскравіших композиторів ХХ століття – Подільським Орфеєм – і залишив нащадкам музику криничної води високого неба та пшеничної ниви. Музику, якій належить чудодійна влада пробуджувати у людській душі найблагородніші поривання і почуття.




/Files/images/Лягущенко Український театр.jpg.jpg Лягущенко Андрій. Український театр. Видатні діячі та менеджмент / А. Лягущенко. – К. : Мистецтво, 2021. – 495 с. : іл.

Книжку присвячено видатним діячам українського театру, в яких дар творчості гармонійно поєднувався з умінням ефективно організовувати процес колективної художньої творчості. Вперше в українському театрознавстві в широкому контексті суспільно-культурної ситуації розглядається менеджерська діяльність Івана Штейна, Людвіга Млотковського, Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Мар’яненка, Леся Курбаса, Гната Юри, Василя Василька.




/Files/images/Георгій Нарбут.jpg

Нагорна, Олена. Георгій Нарбут / Олена Нагорна; худож.-оформ. О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2021. – 121 с.: іл.

Автор перших українських державних знаків, один із засновників та ректор Української Академії мистецтв, Георгій Нарбут належить до когорти найвизначніших українських графіків та художників-ілюстраторів. Він став дизайнером поштових марок УНР, творцем українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки. Створював моделі одягу, проєктував меблі, конструював іграшки, малював етикетки до різноманітних виробів та був магнітом мистецького Києва початку ХХ століття: справжнім майстром перформансу, відчайдушним модником та неперевершеним стилістом своїх робіт і свого, хоча й короткого, але такого захопливого та яскравого життя.


/Files/images/Воїн в українському фольклорі.jpg Найден, Олександр. Воїн в українському фольклорі : Семантичні та образні аспекти / О.С. Найден. – Вид. 2-ге, доп. – К. : Видавничий дім «Стилос», 2020. – 224 с. ; 32 с. іл.

Мета цієї книги полягає у висвітленні тієї царини українського менталітету, у якій співвідносяться історичні й фольклорні фактори основних онтологічних питань буття, у якій історична й фольклорна пам'ять творять образ сьогодення в його реальних та уявних рисах. Щодо цього образ воїна найбільш поширений, значимий і показовий, йому немає альтернативи як в усному, пісенно-поетичному фольклорі, так і в народному малярстві. Однак якщо матеріал усного фольклору, у якому фігурує воїн, давно вже зібраний і принаймні поданий описово, то образотворчий матеріал — масова аматорська народна картина — майже зовсім не збирався й не досліджувався. Тому ще одним завданням автора було вироблення стратегії й пошуки методологічних принципів розгляду творів усного, пісенно-поетичного та образотворчого фольклору в національно-історичному й загальнокультурному контекстах. Для істориків, етнологів, фольклористів, мистецтвознавців та широкого кола читачів.


/Files/images/Ілюстратор Кобзаря Василь Седляр.jpg Рудзицький, Артур. Ілюстратор «Кобзаря» Василь Седляр та його доба / А. Рудзицький. – К. : Мистецтво, 2019. – 240 с. : іл.

Перша монографія про художника Василя Седляра (1899–1937) за авторством історика мистецтва Артура Рудзицького розповідає про одного із найяскравіших представників бойчукізму, видатного українського майстра першої третини ХХ століття, творча та життєва доля якого склалася трагічно.

У книзі з максимальною повнотою репродукуються живописні та графічні роботи художника, зокрема, шедеври української книжкової графіки – ілюстрації Василя Седляра до «Кобзаря» Тараса Шевченка 1931 та 1933 років, які майже вісім десятиліть залишалися невідомими та недоступними любителям мистецтва.

Видання побудоване на використанні широкого кола архівних документів, авторських замальовок, ескізів, фотографій, листів, які зберігаються в державних та приватних збірках.

Великий масив матеріалів та документів оприлюднюється вперше.



2021 рік

/Files/images/Це Магрітт.png

Аллмер П. Це Магрітт / Патрішіа Аллмер ; пер. з англ. Н. Валевської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 80 с.: іл.

Рене Маґрітт — відомий бельгійський художник, філософ мистецьких образів, один із яскравих представників сюрреалізму.

Яблуко, двері, вікно, котелок, люлька, голуб, небеса - Маґрітт зображав цілком звичайні предмети, однак саме їх поєднання вражає і змушує замислитися. Його картини часто порівнюють з ребусами, які неможливо до кінця розгадати, бо вони ставлять питання про суть буття, і кожен глядач знаходить власні відповіді.

У цій ілюстрованій біографії зібрано репродукції картин, фотографії, важливі моменти життя художника, що дають ключ до розуміння його мистецтва.

Для тих, хто цікавиться напрямом сюрреалізму, творчістю Рене Маґрітта й мистецтвом ХХ століття загалом.


/Files/images/Малевич.jpg

Коляда І.А. Казимир Малевич / Ігор Коляда ; худож.-оформлювач Д.О. Чмуж. – Харків : Фоліо, 2018. – 121 с. : іл.

Відомий художник і теоретик живопису, по праву і за походженням — художник української землі, приналежністю до якої він пишався, і саме від неї взяв увесь свій талант і самобутність. Один із лідерів авангардистської течії початку ХХ століття, засновник і гуру супрематизму, він був співзвучний часові, своїми роботами кидаючи виклик старому, замість віджилого пропонуючи нове, комбінуючи сміливу яскравість контрастних фарб і просту геометрію форм свого «абстрактного» бачення навколишнього світу. Феномен Казимира Малевича у тому, що його інтуїтивні мистецькі пошуки та теоретичні узагальнення стали тим всепланетарним пророцтвом, яке визначає інтелектуальні творчі здобутки й наукові відкриття XXI ст...


/Files/images/Соломія Крушельницька.jpg

Коляда І. Соломія Крушельницька / Ігор Коляда ; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2019. – 121 с.

Соломія Крушельницька (1872–1952) – видатна українка, яка прославилася на весь світ завдяки своєму оперному співу, адже її сопрано справляло гіпнотичний ефект на слухачів. Народившись у селі Білявинці на Тернопільщині, вона вже за п’ять років після початку виступів домоглася загального визнання власного таланту і ще за життя отримала титул найвидатнішої співачки світу, звання вагнерівської примадонни ХХ століття». Співати на одній сцені з уродженкою маленького українського села вважали за велику честь імениті тогочасні виконавці. І хоча талановита українка володіла вісьмома мовами, багато подорожувала, але українські пісні завжди виконувала в оригіналі й ніколи не забувала про Батьківщину.


/Files/images/Гулак-Артемовський.png

Петро Гулак-Артемовський / Іор Коляда, Юлія Коляда, Олександр Кирієнко, Євген Биба; худож.-оформлювач С.М. Кошелєва. – Харків : Фоліо, 2019. – 120 с.

Серед тих, хто продовжив реалістичні традиції Івана Котляревського, хто закладав основи нової української літератури, почес­не місце належить Петрові Гулаку-Артемовському (1790—1865). Він створив чимало романтичних балад, віршованих і прозових послань, перекладів, віршів побутового характеру, проте здобув популярність перш за все як байкар-новатор. Використовуючи скарби українського фольклору, його гумор, художні засоби, народну розмовну мову, поет створив і поширив жанр байки і приказки, випробувавши, по суті, всі найголовніші різновиди цього жанру — від байки-казки Ж. де Лафонтена та І. Хемніцера до класичної байки І. Крилова.



/Files/images/tse_mone_cover.png

Паппворт С. Це Моне / Сара Паппворт ; пер. з англ. Т. Савчинської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 80 с. : іл.

Клод Моне — французький художник, найбільш відомий як головний представник напрочуд впливової авангардної групи — імпресіоністів. Він прожив довге й плідне, сповнене творчості життя, любив експериментувати з новими техніками малювання, а втім, його роботи ніколи не базувалися на мистецьких теоріях, лише на швидкоплинних враженнях. Він часто прокидався удосвіта, щоб встигнути зловити, приміром літній світанок над Сеною.

З часом його потреба «закарбувати відчуття» і упіймати скороминущі, мінливі ефекти стала головною одержимістю його творчості. У цьому ілюстрованому життєписі художника — найцікавіші факти біографії та історії створення найвідоміших картин Моне.

Для тих, хто цікавиться творчістю Клода Моне й мистецтвом ХІХ-ХХ століття загалом.



/Files/images/Сценарное мастерство.jpg

Ширяев В., Котов Д. Сценарное мастерство / Вячеслав Ширяев, Дмитрий Котов. – М. : Альпина Паблишер, 2020. – 256 с. – (Серия «Высшая школа кино»).

Как написать такой сценарий, чтобы снятый по нему фильм зрители смотрели на одном дыхании? Авторы книги, сооснователи Высшей школы кино «Арка», продюсеры и сценаристы Вячеслав Ширяев и Дмитрий Котов дают исчерпывающий ответ на этот вопрос. В книге вы найдете все необходимое для начинающего сценариста: инструменты, правила и приемы, без которых не обойтись при создании истории. Вы узнаете, из чего состоит хороший сценарий, как придумать интересного героя, которому зритель захочет сопереживать, на что нужно обращать внимание при разработке сеттинга, какие правила необходимо соблюдать при создании конфликта и в чем особенности каждого из актов в структуре сценария.





2020 рік

/Files/images/Ієронім Босх.png

Бюттнер Н. Ієронім Босх. Видіння і кошмари / Нільс Бюттнер ; пер. з англ. І. Шевченко. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 144 с + іл.

Ієронім Босх — один із найзагадковіших художників в історії. Навколо його творів назбиралося чимало інтерпретацій, здебільшого з акцентами на шаленстві його фантазії та на містичності. Що нам відомо про життя цього дивного і надзвичайно талановитого митця — без домислів, напевне? Якими поставали його твори для сучасників? Які натяки на тогочасні події він залишав на картинах? Як він поєднав демонічність із моралізаторством? Про все це та про інші загадки творчої фантазії Босха йдеться у фактологічно вивіреному й легкому для читання тексті Нільса Бюттнера.




/Files/images/pikasso-zhyvopys-scho-shokuvav-svit-915631.800x800.jpeg

Юнгер М. Дж. Пікассо : живопис, що шокував світ / Майлз Дж. Юнгер ; пер. з англ. О. Татаренко. – Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. – 448 с.

Книжка американського мистецтвознавця Майлза Юнгера – це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та тріумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра.





/Files/images/книга юнацтву про мистецтво.png

Кублицький В. Юнацтву про мистецтво. Книга перша / Віктор Кублицький. – К. : Мистецтво, 2018. – 56. : іл.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про відомі твори світового образотворчого мистецтва. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із шедеврами майстрів минулого та порине у вічний світ художніх образів.

Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного та, безперечно, стане їх постійним супутником у житті.






/Files/images/юнацтву про мистецтво 2.jpg

Кублицький В. Юнацтву про мистецтво. Книга друга / Віктор Кублицький. – К. : Мистецтво, 2018. – 56. : іл.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — портрет. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із образами людей минулих часів та епох, які стали героями творів найвидатніших художників і скульпторів світу. Книга адресована юним шанувальникам прекрасного та допоможе їм зрозуміти змістовне наповнення й психологічну глибину портретних зображень різних особистостей більш ніж за тисячу років.




/Files/images/Unatstvu-3-.jpg

Кублицький В. Юнацтву про мистецтво. Книга третя / Віктор Кублицький. – К. : Мистецтво, 2019. – 56. : іл.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва — побутовий. Це картини, які зображають приватну й громадську діяльність людей, їх сімейні стосунки та зв’язок з природою. Навіть спортивні змагання й військові дії стають темами полотен художників. Побутові твори живопису у своїй сукупності являють собою панораму суспільного життя в той чи інший період історії та становлять непересічний інтерес для допитливого глядача. Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного, яка допоможе їм зрозуміти повсякденне життя людей різних країн у різні часи.


/Files/images/юнацтву про мистецтво 4.jpg

Кублицький В. Юнацтву про мистецтво. Книга четверта / Віктор Кублицький. – К. : Мистецтво, 2019. – 56. : іл.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про один із найпопулярніших жанрів образотворчого мистецтва — історичний. Адже картини на історичні, релігійні та міфологічні теми завжди інформативно насичені й наглядно знайомлять глядача з найважливішими подіями всіх часів і народів. Завдяки історичним композиціям ми немов би переносимось у минуле і стаємо його свідками. А це — справжня скарбниця для юного допитливого розуму та багатий матеріал для роздумів. Книгу адресовано юним шанувальникам прекрасного, які зможуть заглибитись у давні часи людства.




2019 рік


/Files/images/lidia_kornii.jpg Корній Л.П. Історія української музичної культури від давнини до початку ХХ століття / Лідія Корній. – К. : Музична Україна, 2018. – 364 с.

У монографії історія української музичної культури розглядається як цілісний процес від витоків до початку ХХ століття. Автор використовує комплексний підхід, яким передбачено розкриття розвитку музичної культури в історичному та загальнокультурному контекстах. Книга орієнтована на музикознавців, культурологів, а також усіх, хто цікавиться історією української музичної культури.






/Files/images/kniga-ce-dali-600x800.pngІнгрем, Кетрін. Це Далі / Кетрін Інгрем; переклад з англ. Р. Паранько. - Львів :Видавництво Старого Лева, 2018. - 80 с.

Сальвадор Далі – одна з найзнаковіших постатей в історії мистецтва. Ми вже звикли до нього «шаблонного» й «розтиражованого», та на сторінках цієї книги, фрагментарної і цілісної водночас, Далі постає таким, як був: вередуном, що зростав у тіні померлого брата, ексцентричним блазнем, зануреним у власний світ, владним генієм-новатором, який ні на кого не зважав, старим диваком, що збирав довкола себе почет… Із цих коротких розповідей кожен може компонувати свою сюрреальну картину: про одержимість і страх, про шаленство і самотність, про вигнання і примирення, про життя – і навіть смерть – як епатаж...

Для поціновувачів творчості Сальвадора Далі й мистецтва XX століття.


/Files/images/Це Ван Гог.pngРоддам, Джордж. Це Ван Гог / Джордж Роддам; переклад з англ. Т. Савчинська. -Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 80 с.


Вінсент ван Гог – нідерландський художник-постімпресіоніст, один із найвидатніших та найвпізнаваніших митців ХIХ ст. За своє трагічно коротке життя він створив низку геніальних полотен, у кожному з яких відчувається особлива експресія. Ван Гог втілював у живописі своє емоційне сприйняття світу: чи то захоплення красою природи, чи відгук на людське горе.

Ця книжка – ілюстрований життєпис художника, своєрідна мозаїка з його біографії, фрагментів листування з братом Тео та знаменитих картин.

Для тих, хто цікавиться творчістю Ван Гога та захоплюється мистецтвом.



/Files/images/Тетяна Яблонська.jpg

Тетяна Яблонська / вступна стаття та вірші Івана Драча. – К.: Мистецтво, 2017. – 56 с.: іл.

Пропоноване видання – художня реконструкція альбому «Тетяна Яблонська» з віршами Івана Драча, написаними до кожної конкретної картини, який був надрукований у 1969 році. З ідеологічних міркувань весь його наклад у 4000 примірників було знищено. Радянська влада не допускала відходу художниці від соціалістичного реалізму та заборонила пропагувати нові тенденції у творчості.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться розвитком образотворчого мистецтва, поезії та книговидання України.



/Files/images/західне мистецтво.JPG Кононенко, Віталій. Загадковий світ мистецтва : нариси з історії західноєвропейського живопису / В.І. Кононенко. – К. : Мистецтво, 2016. – 112 с. : іл.

Книга присвячена творчості найвидатніших живописців Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ ст. Розкрито зміст і мистецьку значущість полотен Ботічеллі й Тиціана, Дюрера і Рембрандта. Сезана і Ван Гога та інших майстрів пензля. Простежено шляхи розвитку й основні напрямки західноєвропейського живопису.







/Files/images/Петрассі.JPG Шейко, Алла. Гоффредо Петрассі: Відлуння Ренесансу / А. Шейко. – К.: Муз. Україна, 2016. – 192 с.

Видання презентує творчість видатного майстра італійської композиторської школи ХХ ст. Гоффредо Петрассі (1904 – 2003). Композитор, педагог, диригент, музичний діяч, мислитель, тонкий і глибокий оцінювач образотворчого мистецтва, - постать митця стала давно знаковою для італійської культури. Розповідь про Петрассі супроводжується кольоровими фото, а також нотами композитора.








/Files/images/танець.JPG Сучасний танець. Основи теорії і практики : навч. посіб. / О.О. Бігус, О.О. Маншилін, Д.О. Кондратюк, Л.В. Мова, А.В. Журавльова, І.І. Герц, Н.П. Донченко, Н.П. Батєєва. – Київ : Видавництво «Ліра-К», 2017. – 264 с.

У навчальному посібнику розглядається широке коло питань щодо історії і теорії сучасного танцю, висвітлюються виконавське та балетмейстерське мистецтво, художньо-естетичні пріоритети західноєвропейських танцювальних шкіл, а також питання методики професійної підготовки фахівця.

Навчальний посібник стане у нагоді студентам вищих навчальних закладів культури і мистецтв, викладачам, фахівцям у галузі хореографічного мистецтва.





/Files/images/вокал.JPG

Можайкіна, Н. Методика викладання вокалу. Хрестоматія: навч. посібник / Н.С. Можайкіна. – К.: Видавництво «Ліра-К», 2016. – 216 с.

До хрестоматії увійшли наукові доробки вітчизняних і зарубіжних вчених в галузі вокальної педагогіки та методики викладання вокалу, які розкривають основні положення щодо будови голосового апарату, мистецтва дихання, роботи над технікою співу і співацькою дикцією, основних недоліків звукоутворення та шляхів їх усунення.

Дане видання рекомендовано викладачам і студентам вищих навчальних закладів, а також вчителям музики профільних та загальноосвітніх навчальних закладів.





/Files/images/Любовь Орлова.JPG

Сааков, Юрий. Любовь Орлова. Суперзвезда на фоне эпохи / Ю.С. Сааков. – М. : Алгоритм, 2007. – 320 с.

Первая отечественная кинозвезда Любовь Орлова стала не только кумиром поколений, но и символом своей эпохи. Она умела на экране все – петь песни, отбивать чечетку, стоять за ткацким станком, импровизировать на рояле, ездить на велосипеде и вращаться под куполом цирка. В кино она чаще играла простых тружениц, а в жизни актриса тщательно скрывала свое дворянское происхождение.

Эта книга о Любови Орловой, ее семье и друзьях приоткрывает завесу над многими тайнами жизни блистательной звезды киноэкрана.

Кiлькiсть переглядiв: 618

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.