Події 2024 року


Поетичне чаювання "Шекспір у синьо-жовтих тонах"

«Шекспір в синьо-жовтих тонах». Під такою назвою в центральному бібліопросторі пройшло поетичне чаювання, приурочене Всесвітньому дню книги та 460-річчю В. Шекспіра. Всесвітній день книги та авторського права, який щорічно відзначають 23 квітня, покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.

Присутні поділились своїми спогадами та враженнями знайомства з творами В. Шекспіра. Читали сонети видатного поета та письменника. Ознайомились з літературою та подивились фрагменти з кінофільмів за п'єсами видатного англійця.

/Files/images/Всесвітній день книги 2024.jpg /Files/images/Шекспір 2024.jpg /Files/images/Шекспіру 460.jpg /Files/images/сонети Шекспіра.jpg


Екологічний лікбез

Квітень багатий на свята та події екологічного характеру. Напередодні Всеукраїнського дня навколишнього середовища та Міжнародного дня Землі в центральний бібліопростір на екологічний бумеранг "Екологічна складова в життєвому руслі людини" завітали учні 9 класу гімназії № 2. Поговорили про історію виникнення Дня довкілля та Дня Землі, про дбайливе ставлення до природних ресурсів під час війни. Учні поділились своїм досвідом участі в екологічних акціях. Цікавим доповненням презентації фото, відеоматеріалів та книжкових новинок стала екологічна вікторина.

/Files/images/2 школа.jpg /Files/images/день Землі 2024.jpg /Files/images/9 клас у бібліотеці.jpg /Files/images/9 клас 2 школи.jpg /Files/images/виставка довкілля 2024.jpg


Презентація книги Олени Волинської "Я чую тебе"

І знову Олена Волинська приємно нас дивує. Наша землячка видала нову книгу, що написана в жанрі мистецької біографії «Я чую тебе. Сплетіння доль Катерини Білокур та Оксани Петрусенко», над сюжетом якої працювала майже два роки.

29 березня відбулася її презентація в центральному бібліопростор імені Юрія Ковальського.

Неймовірна історія становлення двох видатних українських жінок - художниці Катерини Білокур та співачки Оксани Петрусенко. Доля цих жінок тісно переплітається, хоча в житті одна одну ніколи не бачили. Ця книга про силу духу, вміння йти до своєї мети і труднощі, які спіткають на цьому шляху. Але не зважаючи на це жінки, попри все, мріяли бути почутими та наполегливо досягали своїх цілей і зберегли у цьому вирі свій талант - то велика сила.

Написана книга легкою мовою, вона не залишить читача байдужим і буде спонукати переживати за долі героїнь твору.

Дякуємо Олені Волинській за таку чудову книгу і бажаємо невичерпного натхнення, нових творчих знахідок та радості від власної праці!

Нова книга авторки вже в нашій книгозбірні! Запрошуємо до читання!

Нагадуємо, що письменниця Олена Волинська – наша землячка, авторка прозових творів «Сила пристрасті» , «Повелителька ліхтарів» , «Шляхом обраних», «Анфіса», «Мости», «Коли сонце не сходить», співавторка багатьох збірок оповідань.

/Files/images/Я чую тебе.jpg /Files/images/презентація Волинської 2024.jpg /Files/images/запитання на презентації.jpg /Files/images/нова книга Волинської.jpg


Т.Г. Шевченко - 210 років

«Т.Г. Шевченко. Руйнуємо шаблони». На літературні гостини в центральний бібліопростір завітали учні 9 класу ліцею № 3 не просто ознайомитись з життєвим і творчим шляхом Т.Г. Шевченка, а подивитись на нього під сучасним кутом, без нальоту комуністичного минулого. Добірка цікавих фактів, кадри відео телепрограм останніх років, нові літературні джерела – все це заінтригувало учнів. Присутні активно брали участь у вікторині на знання Т.Г. Шевченка, а також читали його вірші.

/Files/images/Шевченко 210 рокків.jpg /Files/images/книги Шевченка.jpg /Files/images/210 Шевченку виставка.jpg /Files/images/захід Шевченко 210.jpg /Files/images/вірш Шевченка.jpg /Files/images/учні 3 школи читають вірші.jpg /Files/images/школа 3 на заході.jpg


Листи Лесі Українки як фрагмент її біографії

До 153 річниці Лесі Українки на письменницький епістолярій «Листи Лесі Українки як фрагмент її біографії» за круглим столом зібрались викладачі шкіл, бібліотекарі та активні користувачі центрального бібліопростору. Присутні читали фрагменти епістолярної спадщини нашої видатної землячки. Як писала С. Павличко, Леся Українка її поезій, драм і Леся Українка листів – дві різні особи. Кожен мав змогу відкрити для себе нові деталі її біографії.

Сьогодні епістолярна спадщина Лесі Українки складає понад 900 листів, і можливості виявлення їх ще далеко не вичерпані.

/Files/images/вчителі в бібліотеці.jpg /Files/images/до 153 річниці.jpg /Files/images/епістолярій читиаємо.jpg /Files/images/читаємо листи.jpg /Files/images/захід до Лесі 2024.jpg


Добре слово і в мороз зігріє

Щороку 11 січня в світі відзначається приємне свято – Міжнародний день «Дякую».

Часто в поспіху ми забуваємо сказати це слово, а воно є надзвичайно потрібним. За допомогою «дякую» можна не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим та щасливішим, але й продемонструвати свою вихованість та гарні манери.

«Добре слово і в мороз зігріє». Під такою назвою пройшов захід Центральний бібліопростір імені Юрія Ковальського. Згадали про гарні традиції дякувати в різних країнах. Окремо висловили подяку нашим збройним силам, які боронять нашу країну. Працівники бібліопростору організували майстер-клас з виготовлення привітальної листівки-подяки, а також чаювання під гарну музику.

/Files/images/година спілкування 2024.jpg /Files/images/добре слово.jpg /Files/images/дякую захід.jpg /Files/images/майстер-клас листівка.jpg /Files/images/добре слово і в мороз зігріє.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 97

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.